Skocz do zawartości
tokarex pontony

Uwagi techniczne do forum i portalu


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Jak np: obserwujecie jakiś temat i chcecie być o tym informowani na maila lub ktoś przesyła wam Prywatna wiadomość a wasz mail jest nieaktualny lub zapchany lub czasami występują problemy z połączeniem z operatorem waszej poczty. To informacja o tym przychodzi na główne konto haczyka. Stąd jedynie w podpisie mogę spróbować dać informacje o tym, żebyście sprawdzili czy z waszym mailem wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wczoraj na forum wystąpił błąd. Nie zagłębiając się w przyczyny i powody. Forum zostało odtworzone z kopi zapasowej i obecnie działa prawidłowo.

Niestety ostatnia kopia nie obejmowała kilkudziesięciu ostatnich postów, może kilku tematów, może jakieś niektórych waszych PW i z dwóch - trzech ostatnich zarejestrowanych użytkowników z wczorajszego popołudnia i te dane zostały utracone.

Także proszę o wyrozumiałość i przywrócenie z pamięci :wink::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Forum zdaje się naprawione, nawet chyba bez straty tematów i postów z ostatnich 24 godzin.

Portal póki co będzie niedostępny, haczyk.tv też .

osobom które korzystają z Total Commandera do obsługi FTP polecam ten temat:

http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=26197&highlight=total+comander

Bo to przez to małe zamieszanie.

A wszystkim jak... i sobie programy antywirusowe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

O Portalu

- Co słychać ze zmianą nagłówkowego 'haczykowego' banerka (jest chyba gotowy i zatwierdzony od dawna).

- Dbajcie o jako takie bezpieczeństwo i anonimowość swoich użytkowników, proszę wyłączyć wyświetlanie numeru ip. osoby dodającej komentarz.

-Jest tam jakaś statystyka ilości tematów i postów,na forum chyba edytowana z palca bo nigdy do końca się nie zgadza z tym co jest w rzeczywistości na forum, może by to ktoś jakimś skryptem potraktował , by prezentowane liczby zgadzały się z tym co wynika z bazy forum.

Ps Proszę nie odebrać w/w uwag jako krytyczne, lecz konstruktywne :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baner potrzebuje drobnych poprawek.

Czemu wyłączyć IP? widziałem na wielu poważnych serwisach takie wyświetlanie?

Tak statystyka na portalu od czasu do czasu jest odświeżana ręcznie. Ale jakby ktoś podesłał jakiś skrypcik to nie miałbym nic przeciwko aby go wstawić :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wyłączyć IP? widziałem na wielu poważnych serwisach takie wyświetlanie?
chyba na wielu niepoważnych, mających głęboko gdzieś prywatność swojego komentatora/opiniodawcy :wink: sprawdź czy jest taka opcja na forach/serwisach dotyczących programowania, serwerów, sieci itd. czyli wszędzie tam gdzie ludzie mają jako taka wiedzę i świadomość. Przecież nie każdy sobie życzy by roboty zbierające z internetu e-malie, numery IP, tworzyły sobie dossier użytkownika by np. śledzić najczęściej uczęszczane szlaki,.. czyli jego preferencje, gusty , potrzeby, czy nawet choroby.

Jak dla mnie możesz to zostawić, zbieraj sobie te numery ale ich nie wyświetlaj jawnie :???: , ja i tak jak będę coś komentował użyje TORa, albo jakiegoś anonimowego web proxy.

Tak statystyka na portalu od czasu do czasu jest odświeżana ręcznie. Ale jakby ktoś podesłał jakiś skrypcik to nie miałbym nic przeciwko aby go wstawić :cool:
Porozglądam się może znajdę kogoś kto potrafi to zrobić :roll: i wtedy dam Ci znać na PV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to nie miałem świadomości co do wyświetlania tych IP.

Zawsze myślałem, że to może jakaś forma odstraszania "ciekawych osobowości" i rozrabiaków aby nie czuli się zbyt swobodnie i anonimowo.

Pewnie da się do gdzieś wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Druga osoba w ostatnim czasie zgłasza mi, że wolno działa jej haczykowe forum w odróżnieniu od innych stron.

Jeżeli, więc komuś jeszcze forum działa wolno to piszcie i prosiłbym o jakieś przynajmniej subiektywne uwagi, że np: "strony otwierają się dopiero po kilku sekundach" a przecież mam taki i taki internet.

Mi wszystko działa ok, choć łącza chyba raczej nie mam zbyt szybkiego (internet mobilny)

Ponadto ostatnio na innym komputerze widziałem chyba w IE (tylko nie sprawdziłem jaka to wersja), że portal główny był "rozwalony" - kolumny boczne były poniżej środkowej. Takie błędy też zgłaszajcie i jakiej wyszukiwarki to dotyczy.

Postaramy się usprawnić wszystko bo i zapewne po stronie systemu, skryptów i oprogramowania portalu i forum są też jakieś przeciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 mbs

1MB/s

U mnie troszkę "mulą" zakładki, gdy sobie na nie wrzucam nieczytane posty. Tzn klikam prawym na odnośnik, biorę wrzuć na kartę, i gdy powtarzam to za każdym kolejnym razem innym od 1 to na pojawienie się menu trzeba czekać jakieś 2-5s. Na innych forach tego nie ma więc to nie wina procka ani mozilli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.