Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Z czym na pstraga ??


BusteR

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
a czy po walce z 60cm trotką na kiju do 21gr jej szanse na przeżycie po wypuszczeniu nie spadają
Walka trwała może z 3-4 min. Poza tym zaprosiłem ją na kolację :lol:
ok tyle że za tym idzie mnóstwo pustych zacięć
nie mam ich prawie wcale,
mocna plecionka rowniez i heja ...
używam plecionki ale tylko ze względu na zaczepy, i maksymalnie do 10 lb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moim kiju do 18gr jest podobnie bo to tylko 3gr różnicy cw a piszesz jakbym łowił kijem 1-7gr i żyłką o.10 pewnie w podobnym czasie wyciągną bym tą trotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pater, ale piszesz że kij do 15 g wystarcza a to już 5 g różnicy, chociaż i 3 to nie mało :!: Poza tym mój Batson ma zaniżone górne cw, śmiało mogę rzucać nim przynętami o wadze 25 g, co zresztą robię. Myślę że z 28 g też nie było by problemu.

Łososiowate to waleczne ryby, większość osób które znam i które łowi pstrągi używa kijów cw do 25 -30 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej byłaby grubsza żyłka przy pstrągach ?
żyłka jest zbyt rozciągliwa i przy zaczepach nie zdaje egzaminu, a rzeczka jest pełna zaczepów i moich wobków z czasów gdy łowiłem na żyłkę :wink:
Plecionka zimą (przy mrozie) się nie nadaje bo zamarza.. wtedy używam żyłki
Ja także tyle że 0,20mm i więcej woblerów mam przy sobie :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co myślicie o czymś takim na pstrąga - łowiskiem będzie głównie Ina więc rzeczka plus minus 5-8 metrów szerokości (Artech wydaje mi się że znasz dość dobrze to łowisko ;D) Węda generalnie miała by być używana do łapania pstrągów i okoni (z większym naciskiem na tego pierwszego ;])

Dragon Mystery XT Impulse Spin 2,4m 5-25g

Robinson Xenon Jig Master 2,25m 5-15g

Konger TIGER BLACK SPIN 2,4m do 18g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam przepraszam że odkopuje stare ale mam pytanie:

mam staw 30m x 12m w nim są pstrągi i czy jest szansa go teraz złapać z małego przerębla na czerwonego robaczka ? W lato czerwony robak grunt 30 cm i cięły jak szalone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wito, jeśli to Twój staw a wątpię w to bo piszesz że masz 12 lat :wink: to jednak zapytaj właściciela czy możesz i spróbuj. Na zbiorniku prywatnym przepisy nie zabraniają robaczykowania obyś tylko nie zaczął łowić pstrągów na robala na wodach górskich :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pstrąga polecam wędka St.Croix Salmon & Stealhead do 21gr. Superczuła i bez obaw wyczujesz nawet branie 5cm pstrąga, ma zapas mocy wystarczający nawet na trotke-(w miejscach ciężkich technicznie używam jednak grubszego kija). Jak jest plusowa temperatura polecam plecionke techrona 0,10 (czarny kolor),a żyłki strofta 0,20- Janek Goluda-Kleń, sprzedaje na metry. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile kasy możesz przeznaczyć, ale osobiście zastanowiłbym się nad Dragon Millenium HD Trout Spin 2,55 m / 5-25 gr http://www.allegro.pl/item670899697_dragon_millenium_hd_trout_spin_2_55_m_5_25_gr.html

Seria Millenium od Dragona to, moim zdaniem, naprawdę udane kije w dość rozsądnej cenie.

Przeglądając alledrogo natknąłem się także na taki, niedrogi, kijek LAMIGLAS MC 86MS 8'6" GRAPHITE http://www.allegro.pl/item672693870_lamiglas_mc_86ms_8_6_graphite_do_spinningu.html

Zastanawia mnie dlaczego uparłeś się na wklejanki lub wędki jigowe:roll: Moim zdaniem nie jest to najlepszy kij na pstrąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że ostatnią moją wędką na pstrąga była wklejanka i dobrze mi się nią łowiło chociaż jak sie okazało pewnego dnia miała za mały zapas mocy 3-18cw na sanie to niezbyt ciekawe rozwiązanie przy woblerach 8cm

skłaniam się jednak przy tej wędce

daiwa Sam Fisher Procaster Spinning

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/daiwa-sam-fisher-procaster-spinning-g5-a3-p573-k3590.html

[ Komentarz dodany przez: sinus: 27-06-09, 12:09 ]

obowiązek podpisywania linków dotyczy również sklepów internetowych

tym razem poprawiłem od następnego będę usuwał całe posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Macie jakieś sprawdzone przynęty na pstrąga bo ja łapie na gumki koloru biało niebieskiego ale mi 90% holi ryb się wypina albo łapie i puszcza od razu. Moglibyście mi coś polecić na pstrąga potokowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łowie kropki praktycznie tylko na blaszki obrotowe i wahadłowe z łomży, które robi mi Robert Piaseczny, prawdziwe perełki w moim pudełku. Meppsy to przy nich słabeusze.

Fotka obrotówek:

0366297493d85c6bmed.jpg

Wahadłowek:

cf860d4ad4814c84med.jpg

Tydzień temu trafiłem na jedną z wahadłowek kropasa 53 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damiandg, jak najbardziej, jak również na gumki czy koguty to już zależy od ciebie, a na te wszystkie przynęty można łowić skutecznie , to zależy tylko od ciebie, mam kilku znajomych i każdy z nich łowi inaczej , jeden łowi tylko na obrotówki , drugi zaś na paprochy i obaj mają bardzo dobre wyniki, ja osobiście łowię na wobki własnej produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.