Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kolor plecionki


apsztyw

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Gość wobler129

Łowię plecionką fluo i sandacze. Podczas ich łowienia padło trochę szczupaków. Jak na mój gust, to nie robi tym rybom różnicy - gorzej z kleniami i jaziami - ponoć także z pstrągami :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu zastanawiam się jaki kolor plecionki jest lepszy

Jesienią też się nad tym zastanawiałem i po zaciągnięciu informacji na forum zacząłem używać zielonej i w tej chwili jestem do tego koloru przekonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o przezroczystej. Czy nie wydaje się lepsza? Czy faktycznie jest niewidoczna w wodzie?

to dość sporo naciągnięta marketingowo bujda,

apsztyw, proponuje poczytaj sobie trochę w tym temacie , a najlepiej, zgrubnie przejrzyj cały temat,

znajdziesz tam większiść odpowiedzi na pytania, których jeszcze nie zadałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiłem zieloną (Power Pro - Moss Green), ten kolor wydawał mi się bardzo "naturalny" w zakwitającej wodzie zaporówki. Myślę, że ryby nie bały się tego odcienia. Obcnie testuję sobie Dragon Invisible Braid. Niby niewidoczna w wodzie ale kto to do końca wie. Z pewnością moje ludzkie oko zauważyło, w krystalicznej wodzie i przy flaucie, że staje się ona mleczni-biała a kontury jej się rozmywają. Ale jak to widzą ryby? Tego nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Odświeżam temat.

Ostatnio myślałem o zmianie żyłki na plecionkę (z tego co czytam Power Pro na spin nadaje sie najlepiej). Przeznaczenie - kleń, okoń, sporadycznie szczupak. Jak bym miał wybierać kolor to wybrał bym żółty albo niebieski - bo ładnie wyglądają :mrgreen: ale jak sie rybą podobają nie mam pojęcia. Czy ktoś by posłużył poradą na ten temat? Zwłaszcza chodzi o płochliwego klenia.

ps: ktoś używa plecionki w podobnym celu? Myśle nad 0,10 do rzucania blaszek, wobków i gumek max. 5gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał wybierać kolor to wybrał bym żółty albo niebieski - bo ładnie wyglądają :mrgreen: ale jak sie rybą podobają nie mam pojęcia. Czy ktoś by posłużył poradą na ten temat? Zwłaszcza chodzi o płochliwego klenia.

Do spiningu Ci nie podpowiem ale z doświadczenia DS'owego łowcy mogę co nie co nakreślić. Klenie często zdarza mi się na żółty ser jako przyłów zaliczyć i nie zraża ich plecionka przeznaczona z myślą o brzanowych braniach. Najważniejsze dobrać kolor plecionki do koloru wody (moje subiektywne zdanie). Ja na ten przykład na Wisłę wybieram "sznurek" w kolorze AQUA a na zbiornik zaporowy typu Brody Iłżeckie raczej ciemne barwy wchodzą w grę (ze względu na kolor dna w zbiorniku). Co do grubości to w zależności jakie potwory chcemy łowić. Kiedyś na próbę kupiłem piękną czerwoną lecz po kilku wypadach na rybki stała się winowajcą braku wyników w połowach.

Czy słusznie? Hmm... :roll:

Po zmianie na żyłkę (mówimy tu o wypadzie nad Wisłę) wreszcie na tej wędce zaczęły się brania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

To ja nieco z innej beczki.

Co sądzicie na temat wielokolorowych plecionek spinningowych? Widziałem reklamę takiej plećki, Dragon Guide Select. Zastanawiam się nad jej zakupem z myślą o sandaczach. Kto łowił ten wie, jak "dobrze" widoczna jest żółta plecionka (stanowiąca niemal podstawę łowienia sandaczy z opadu!) w słoneczny dzień. Albo wie jak uciążliwe jest zmienianie szpuli co 5min, gdy grupki chmur szybko popylają po niebie :)

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich plecionek używają przeważnie do połowu dorsza z kutra żeby wiedzieć mnie więcej na jakiej głębokości znajdują się ryby. Przy spiningu szczerze powiedziawszy to nie widziałem nikogo kto by jej używał. Może ty będziesz pierwszą osobą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.