Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kamienna w okolicach Ćmielowa i Ostrowca Św.


szefomen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy moze ktos wedkuje na Kamiennej w tych okolicach?? potrzebuje informacji na temat miejscowek, gdzie moglbym powedkowac, metody, gatunki ryb, mam rodzine w tej okolicy i chcialbym czasami wyskoczyc z wedka nad wode :wink: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wędkuję na Kamiennej, ale powyżej zalewu Brody, to jest kilkanaście kilometrów w górę rzeki od Ostrowca. Jeśli miałbyś w planach tam się wybrać, mogę coś podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w takim razie moglbys mi podpowiedziec jak u was z mietusami, niedlugo konczy sie okres ochronny i chcialbym wybrac sie na Kamienna w okolicy Starachowic lub Skarzyska poniewaz slyszalem ze mietusa jest tam dosc duzo, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Miętusy to słyszałem, że są w Kamiennej ale w okolicach Skarżyska, poza tym podobno poniżej tamy w Brodach, ale to nie sprawdzone informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

O proszę jest temat o kamiennej w moich okolicach.

Jak tam połowy? Ja niestety jestem bardzo zawiedziony w tym roku naszą rzeką...

Wybitnie dużo chodzę na kamienną no i efekty są słabe a mianowicie:

szczupaki 30-35 cm większych nie widziałem

okonie do 25 cm

płotki j.w

leszcze j.w

ukleje - zatrzęsienie !

jazie/klenie tych jest sporo od czasu do czasu trafi się jakiś słusznych rozmiarów

sandacz/węgorz/miętus/karp/karaś tych ryb na kamiennej nie widziałem od jakichś 3 lat....

bobry wydry żółwie łasice kuny szczury żurawie czy tam czaple zające bażanty/kuropatwy lisy dziki sarny oraz jastrzębie tych zwierząt o dziwo jest naprawdę dużo, za każdym razem widzę parę rodzai zwierzaków, w tym momencie tylko dlatego chyba chodzę jeszcze nad kamienną, ryb nie uświadczę ale za to poobcuje z zwierzakami, bobry to są już przemiłe stworzonka :P nie przejmują się wogóle moją obecnością.

Jeśli macie jakieś efekty w połowie ryb, to proszę doradźcie na co gdzie jak o jakiej porze dnia, bo jeszcze mi zostało 2 tygodnie i trzeba na studia, póki co mogę sobie pozwolić na codzienne chodzenie na ryby.

Gdzie teraz przy takim niskim stanie wody szukać szczupaków, oraz innych gatunków.

Zapewne nie tylko ja skorzystam z rad kogoś doświadczonego.

Pozdrawiam Krzyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zlokalizowałem rybę na ,,wnyku'' po drugiej stronie rzeki... chyba mam odpowiedź dlaczego łapie same pistolety, okaże się jutro w każdym razie, szkoda że nikt nie odpisał na poprzedniego posta... albo nikomu się nie chce albo nikt nie łowi na kamiennej.

cóż pzdr Krzyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio, bodajże w czwartek polowałem ze spinem na jazie na Kamiennej nieco poniżej Starachowic. Zmarnowałem 2 jaziowe brania, ale potem do 1,5 cm żuczka wyszedł ładny okoń. Szybko zmieniłem przynętę na obrotówkę Meppsa nr 00 i w kolejnym rzucie uderzył. W zakrzaczonym łowisku trochę się bałem, że spadnie, ale udało się go wyjąć. Okazało się, że to jak dotąd największy okoń złowiony przeze mnie. :grin: Równo 30 cm.

Potem jeszcze wypatrzyłem dużego, ponad 40-to centymetrowego jazia, ale tradycyjnie nie udało mi się go przechytrzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to gratulacje...

u mnie trochę słabo z dużymi okoniami, 4-5 lat temu złapałem takiego 30+

byłem dziś zobaczyć co to jest po drugiej stronie, ale zastałem tylko żyłkę na końcu poprzecierana więc chyba szczupak jakoś ją uciął... żyłka to z 0,7 :P...

Kami jaki masz sprzęcik na jazie z kamiennej? Jest szansa żebyś mi napisał jakie te woblerki stosujesz? :)

Ja dostałem w Starachowicach woblerka Rapa który był ultra łowny w jednym rzucie potrafiły 3 różne ryby uderzyc ;P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego roku wędka Mikado Silver Eagle 2,60 m c.w. do 13 g, wcześniej Jaxon Syrius 2,70 m c.w. 2-15 g. To na niego złowiłem najwięcej jazi, bo w tym sezonie to z nimi cieniutko... Żyłka teraz 0,16, na 0,14 miałem lepsze efekty.

Woblerki to tylko samemu strugane, takie po 1,5 cm, bo na żadne ze sklepu to nie miałem dobrych efektów. Jedynie na wiosnę czasem brały na nieco większe. No i jazie łowione przeze mnie to nie sa okazy, najdłuższy miał bodaj 33 cm, większość to tak w granicach 25-30 cm. Kilka razy miałem większego na haku, takiego ponad 40 cm, ale zawsze się spinały, w zeszłym roku widziałem jak jeden połykał mojego woblera, ale z nerwów za szybko zaciąłem i wyciągnąłem mu go z pyska.

Mój kolega złowił kilka dużych jazi, największy 49 cm, ale nie na spinning tylko na żywą muchę puszczaną po powierzchni wody.

A ten woblerek Rapa to jakiej był długości i jakie ryby w niego biły? No i jak możesz to napisz, w którym sklepie go kupiłeś. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e2cd6bb904f5d7ff.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8e2441a66e006838.html

4 cm w sklepie;D hmmm jak sie jedzie koło tego zalewiku w strone miasta to cały czas prosto i od powiedzmy torów jakies 300-500 m po lewej mniej więcej;D w każdym razie koles sie zna nieźle;P

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie jazie, klenie w ciągu 2 dni złapałem 3 klenie z 10 podbić kleni/jazi w tym zacięty jeden porządny jazik 43 cm no i do tego szczupaki jak się okazało...

Odgryzł mi go bydlak, największy w tym roku był a ja się nastawiłem tylko na jazie i klenie i w związku z tym nie miałem wolframu żadnego i 0,16 przeciął w oka mgnieniu ;P

Koszt tego wobka to 12 zł... co ja bym dał za takiego... żaden z moich woblerów nie pracował tak agresywnie.

woblerek był extra, w o-cu w żadnym sklepie nie było... a kilka tych sklepów jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.