Skocz do zawartości
tokarex pontony

Korfu - Grecja?


maciek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Gość bogdan39

niestety niełapałem na korfu ale na glifadzie strzelałem z kuszy . podpatrzyłem jednak Greków łapią na jakieś robale nie używając wętek ciężarek gruntowy noi machają tym zestawem aż zarzycą pużniej naprężają żyłke i kładą lekki kamień.zacinają ręką.łapią jakieś ciemne ryby podobne kształtem do karasi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Witam :) moze ponowie pytanie wybieram sie na Korfu i czy trzeba tam jakies pozwolenie na wedkowanie ,a lowienie to jak kolega wspomnial jedynie na grunt ciezarek na dno robala albo wydlubac malze i na haczyk brania murowane ostatnio obserwowalem jak tam lapia ale w innej czesci Grecji ,a od glownej zylki z haczykiem szly dodatkowo jeszcze 2 przypony czyli na 3 haczyli łapia takie srebrne podobne do ukleji ryby tylko sporo wieksze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MariuszBB, jak bylem w latach 90 tych nad morzem Egeiskim kolo Kawali to nie slyszalem o jakich kolwiek zezwoleniach,poprostu wedkowalem i nikt sie nie czepial :mrgreen: ale moglo sie cos zmienic.Moge Ci doradzic jak na plazy szulac robactwa,otoz kopiesz dolek w miejscu gdzie najdalej dobija falka,i czekasz chwile az napelni sie dolek woda,jesli sa robaczki to wyplyna na powieszchnie :lol: wyglad podobny do naszych czerwonych tylko delikatniejsze i jakby owlosione okolo 5cm :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Witam,

Wybieram się w tym roku na Rivierę Olimpijską. Wiem, że miejscowi i turyści łowią tam z brzegu na spławik, ale czy słyszał ktoś o spinningowaniu z plaży?? Co wziąć ze sobą?? Podobno Pikery przynoszą jakieś efekty, ale informacja nie potwierdzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Riwierze masz kanały, które łączą się z morzem w nich łowi się ładne rybki na robaczki wygrzebane z linii brzegowej. Spławik maksymalnie jedno gramowy. W morzu łowi się z gruntu ale tylko w nocy, w dzień nie chcą brać. Próbowałem łowić na gumki ale bez efektów, odnośnie pilkerów nie wiem, być może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abc, Co do tych włochatych czerwonych robaczków to dokładnie jak piszesz. Wykopuje się dziurę dłoniamy w miejscu gdzie dobija fala do brzegu i po chwili wypływają robaczki. A w nocy mozna trafić nawet ładne węgorze. Ale najlepiej na małe rybki złowione na te robaczki. Zresztą trzeba zasięgnąć języka.Grecy są otwarci ludzie i napewno podpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No i po wakacjach.

Na Riwierze sprawdził się grunt. Kij - 3,5m 100-180 CW.

obciążenie 100 gram, żyłka 35mm a przypon 25mm. No i te czerwone robaki kupione za 1.5 Euro bo nie mogłem się do nich dokopać.

w jedną noc do 1:00 9 rybek ok. 20 cm. nic większego na plaży nie chciało wziąć, nie licząc krabów, które sukcesywnie wyjadały robaki z haczyków.

Na spinning 0 efektów, jedno branie i odjazd ryby na wąską wahadłówkę 9g. i ryba się wypięła. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.