Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Gackie- Gać koło Murowanej Gośliny


afum

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję informacji o jeziorze Gackim (Gać)- a mianowicie jakie rybki tam występują, czy jest możliwość łowienia z brzegu i czy można nad sam brzeg podjechać autkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...

bylem tam ostatnio.

Malutkie jeziorko. Bardzo, ale to bardzo rozwinięta roslinnośc podwodna. Duza przezroczystosc wody, z pomostów doskonale widać dno , a raczej rosliny. Płytko, dużą grążeli. Woda taka linowo-karasiowa.

Połów z łódki lub z pomostów które są.

Tylko nie wiem jak łowić. Z grutnu to w zasadzie uznalem ze bez sensu - bo co mi po gruncie jak przyneta wpadnie w jakis polmetrowy gaszcz roslinnosci...

A na splawik, rzucalem to tam gdzie bylem w stanie dporzucic moja odleglosciowką to grunt mial nie wiecej niz 80cm.

Łowilem na kukurydze, i czerwonego - bez efektu.

Założylem: białe lub pęczak - co zarzut to spławik pod wodę. Efekt: sam drobiazg: 10cm wzdregi, plotki , uklejki, krąpiki... Beznadzieja.

Acha - trzeba tez sie liczyc z urwanymi zestawami na pływającej roslinnosci. moze dorzuce niebawem fotki z tego bajorka!

Być moze miałem nieodpowiednie miejsce, może w innych częsciach jeziora nie ma tyle roślinnosci lub jest głebiej. Byc moze... Ja tam wiecej nie jadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Więc byłem wczoraj na Gackim i musze powiedzieć fajna zabawa, dużo płoci, wzdręg krąpi, liny, szczupaki. Płocie generalnie małe ale trafiły się tak co 2-3 sztuke takie około 20cm, pod koniec dnia zostawiłem sobie kilka małych płoteczek i zarzuciłem na żywca, po około pół godzinie sławik wciągneło pod wode.... zaczęłą się zabawa no i po jakiś 10 minutach poszeł :( był to szczupaczek mógł mieć ze 60 cm, zaczepiłem płoć za grzbiet hakiem i pewnie za słabo się zaczepił no ale trudno. Liny za czcinami w okolicy może metr za, w okolicach lili wodnych na kuku ale ( koniecznie obrana z tej delikatnej bonki-łupinki) drobnica na kuku i białego głównie spławik ze wzglęgu na dno muliste i porośnięte.

Pogadałem trochę z wędkarzem z Poznania co ma letniaka przy jeziorze i pomost na którym łowiłem, isiedział przedemną do około 7 od 4 i miał trochę płoci i 3 takie linki po około 30 cm, widziałem, a te sposób to na lina kuku bez skórki to właśnie on mi podsuną> Generalnie z miejscowymi nie wart rozmawiać. Jedynie jak wczesniej mówiłem ludzie z letniaków siedza tam od 30 lat i znają tą wodę, nie prawda że nie ma ryb, tylko odpowednio sprawdzony sposób i cierpliwość, no może nia ma tyle co kiedyś ale można posiedzieć przy kiju. Ogólenie płytka bo woda od szosy jest głębsze na około 3m a reszta do 2m, ja oceniam fajna woda na całodzienny wypad, sporo pomostów (może do niektórych trzeba we woderach) ale zawsze coś, no i te pomosty z zapietymi kładkami przez miejscowych :mrgreen:

zdjęcia wrzucę wieczorkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.