Skocz do zawartości
tokarex pontony

Tica Libra SA 3000


kogut

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Gdybym teraz miał kupować inny sprzęt, wybrałbym inny model:

NIE!!! W tej klasie cenowej nie sądzę, bym znalazł taki stosunek jakość/cena No, może spróbowałbym tego modelu z większym przełożeniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam Wszystkich forumowiczów !

Otórz właśnie przyszedł mi kołowrotek Tica Libra SA 3000 który zamówiłem 3 dni temu przez internet.

Wszystko elegancko chodzi płynna praca, w sam raz.

Ale pojawił się bubel :???: otóż: po wyjeciu z pudełka okazało się że ma luzy na korbce i to dość spore, korbka jest na nicie i czytałem że te kołowrotki mają na nicie takie luzy itp. ale do tego ma luzy przy złączeniu korbki z kołowrotkiem ok 1 cm dalej. I chciałem zapytać ludzi którzy mają taki kołowrotek bądź ktoś ze znajomych ma czy to jest normalne ? czy podczas łapania taki luz bedzie mniej lub wogóle wyczówalny?? narazie na sucho kręciłem no i dosyć sporo się ten luz wyczówa :???: nie wiem, może wiecie czy te luzy da się skorygować?? czy znajdzie się jakiś fachowiec co by potrafił to zrobić?? czy wogóle jest to wykonalne??, bo już nie chce mi się bawić w odsyłanie itp. bo ogólnie kołowrotek jest w porzadku, fajnie chodzi itp , nie ma luzów na szpuli, wogóle git, no tylko jeden bubel z tymi luzami :???:

Proszę o udzielenie wszelich informacji nawet osób które go nie mają a wiedza coś na ten temat .

Z góry dziękuję za wszelkie udzielone informacje :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy który miał ten kołowrotek tylko, że w rozmiarz 2500 miał podobny problem. A, że ma sklep wędkarski dał go do reklamacji. Okazało się, że nie mogą go naprawić i zaproponowali mu aby kupił nową korbkę :cry:Dalszych losów tego kręcioła nie znam gdyż sprzedał zepchnął go dalej. Moja rada reklamuj, reklamuj, reklamuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

To dziwne, bo większość opinii jest pozytywnych - znajomy ma 3 Liby w tym jedną około 6-8 lat i... kręci :mrgreen: Tzn wszystkie kręcą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo większość opinii jest pozytywnych
Właśnie. Na zlocie rozmawiałem z shohunem ba kręciłem jego librą (tą która jest w "sesji rozbieranej" :mrgreen: ) i wszystko ok. Ale mój znajomy ma właśnie opisaną przez Fish_Huntera przypadłość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bass-sklep" kurcze bede reklamacje składał, chyba wymienię na inny model, kurcze weźcie doradźcie jaki kołowrotek na plecionke do kija Dragon millenium 10-35 zamienić zamiast Libry oczywiście taki który jest w Bassie sklepie, nie chce ryzykować że jak wymienię na taki sam zeby nie było tego samego kurna 310 złdałem, szkoda jak cholewa :???: myślałem o shimano Exage, co myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Fish_Hunter po prostu weź ten sam kręcioł, tylko uprzedź, że jak także będą luzy to także odeślesz :twisted: Masz prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurna nie sądze żeby oddali kase, chyba wymienię na inny kołowrotek, boję się ze ten wypust tych kręciołków jest lipny, wogóle w tym przedziale cenowym nie spotkałem się żeby lepiej o jakim kolwiek kołowrotku ktoś pisał jak o Librze, no i prosze, wyszło szydło z worka, wogóle na wobku sklepie ten kręcioł kosztował 220 zł i pisałem do sklepu , odpisali mi że od miesiecy nie ma go u dystrybutora, nie wiem ,może faktycznie lipny wypust i nikt nie bierze, a na bassie to troche podejrzane bo przecena z 450 na 310, dziwne kto tyle przecenia ??, i nagle teraz patrzę a tu od razu po 3 dniach od mojego kupna cena podskoczyła do 329 zł i pisała przecena z 470. Oj chyba jakieś wały kręcoą, coś mi tu śmierdzi :???: spróbuję odzyskać pieniądze, co oczywiście wątpie że się uda :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli oddadzą kasę spróbuję w hurtowni kupic coś innego, bo do Tici straciłem zaufanie, doradźcie jakiegoś fajnego kręcioła do 310 zł do spina Dragon millenium 2.7 10-35 g , bede raczej łapał na cięższe przynęty w rzece o wartkim prądzie i na plecione. Czyam propozycję :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukam kołowrotka do spina i po wnikliwym przejrzeniu forum zdecydowałem się na SPRO RED ARC TUFF-BODY 10300 ! Mam nadzieję zostać jego szczęśliwym właścicielem w niedługim czasie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon millenium 10-35
Czeka na ten kijek lada moment ma być i będzie chodził z okumą epix pro 30. Ten krencioł sprawdził się przy innym kiju szczupakowym, poza tym 5lat gwarancji a w przypadku kołowrotków spiningowych ma to znaczenie gdyż znacznie szybciej je możemy "zajechać" niż przy innej metodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale garancja pewnie jest na obudowę na 5 lat , na mechanizm zappewne na rok , coś mi kumpel gadał że tak walą troche z tym wały, nie wiem kurna też myślałem na Spro Red lub na Team Dragon, nie wiem jeszcze, może Okume Alumine ?? widziałem na filmie że w Norwegi na TemaDragony i Aluminy łapali duże dziki, to skoro łapali takie dziki to moze jednak zainwestować w któryś z tych młynków, co o tym myślicie?? Ale odradzam każdemu kupowanie młynków z neta, nie ma to jak wziąść w łapę i pokręcić. Ja już 3 raz się przewiozłem :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem na filmie że w Norwegi na TemaDragony i Aluminy łapali duże dziki, to skoro łapali takie dziki to moze jednak zainwestować w któryś z tych młynków, co o tym myślicie??
Ja również widziałem filmy z Norwegi jak na szczupaki 10cio kilowe stosowali przypon fluorokarbonawy i jaki on cacy. Natomiast mnie kilowe szczupaki takie przypony przecinały więc ... Nie ma co sugerować się tylko reklamami no ale dlatego masz forum na którym o sprzęcie dowiesz się od tych co użytkują dany sprzęt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciemno bierz Spro lub Ryobi, w tym przedziale cenowym nic lepszego i mocniejszego raczej nie kupisz. Dodam, że odradzam Exage, zawiodłem się na nim na całej linii, beznadziejny mechanizm i wykonanie.

Od siebie dodam że Zauber RULEZ :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.