Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Tica Libra SA 3000


kogut

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze powiedziawszy to te shimano to chyba już przeżytek, tyle osób się zawiodło no ale Ci którzy posiadają Japończyka to raczej mają dobre opinnie podejrzewam
Shimano ma wyrobioną markę właśnie dlatego, że ich sprzęt był produkowany w japoni co dawało gwarancję niezniszczalności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Shimano ma wyrobioną markę bo przez długie lata nie produkowało sprzętu typu low-end, dziś ma 3 lub 4 modele na ten rynek, a że "za darmo umarło", więc i te kołowrotki są słabsze. Gwarantuję Tobie jednak, że shimano od 450 PLN (od stardica i twin powera)w górę przeżyje więcej niż 2 lub 3 spro czy inne wynalazki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuję Tobie jednak, że shimano od 450 PLN (od stardica i twin powera)w górę przeżyje więcej niż 2 lub 3 spro czy inne wynalazki
Jeżeli chodzi o stradica to oglądałem u znajomego ten kołowrotek po roku użytkowania na okoniówce. Gdybyś niewiedział jaka to marka i model powiedział byś, że tak właśnie chodzą kołowrotki "bazarowe". Ogromna luzy na korbce i koszu do tego nieznosne klekotanie coś okropnego. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ktoś mu sprzedał jakąś podróbę
No tutaj się nie wypowiadam bo niewiem, ale mało prawdopodobne.
Jak z reklamacją?? UDało się odzyskać pieniądze
Reklamacja w trakcie rozpatrywania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wszystko jest możliwe, gdy byłem w zeszłym roku (2007) w Chinach, widziałem sprzęt Panasonica, (aparaty fotograficzne), modele które są z roku 2008 sprzedawane były za $100 jako nowe hity z 14Mpikseli matrycami!!!! (w tych modelach nie ma nawet panasonic tyle mpix w ofercie 2008), oczywiście jakość ich wykonania i fotki, które pstrykały były podobne do tych na allegro za 100 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli przerzucam sie na Daiwe.

Ja tez mam to w planach tylko ze z tego co wiem Daiwa nie ma zadnego modelu z wysokim przelozeniem np 1:6,0. a takie by mi bardzo pasowalo. Obecnie uzytkuje malezyjskiego stradica i powiem tak, mam go od ponad roku i narazie jest wszystko ok tzn. kolowrotek chodzi cicho (przy szybkim prowadzeniu zaczyna lekko szumiec ale wszystko w granicach normy), nie ma luzow i hamulec dziala perfekcyjnie, tylko mimo wszystko nie mam do niego 100% zaufania bo zdaje sie byc bardzo delikatny i obawiam sie ze nadchodzacego sezonu moze nie wytrzymac (ze wzgledu na to, ze uzywam go w zasadzie do lowienia boleni). W zwiazku z tym mam zgryz poniewaz w przypadku awarii stradica nie wiem jaki kolowrotek kupic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam pytanko czy wie ktoś gdzie mogę kupić łożysko do tego kręcioła? bo rozkręciła mi się część i wypadła do wody, a kręcioł prawie, że nowy :cry: Jak ktoś wie gdzie to niech da znać to określę się jakie to łożysko :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
czy to prawda są problemy z zamykaniem się w trakcie rzutu?
Nie ma najmniejszego problemu z kabłąkiem. Miałem kiedyś podobny problem (z zamykającym się kabłąkiem przy rzutach) ale przy okumie. Jedna wizyta tego kręcioła i po problemie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do posiadaczy : jak sprawuje się kabłąk ? czy to prawda są problemy z zamykaniem się w trakcie rzutu?

Podobno jakaś seria Libry miała ten problem. Ja w swojej czegoś takiego nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Co myslicie o tym mlynku nada sie do spiningu lekkigo i srednigo?? chodzi o to ze lowie klenie, pstragi,jazie ,okonie a czasem jak pojede gdzies to szczupaki i sandacze sandacze lowie przynetami do 30g zdaza sie wiecej do 40g max a moze lepsza bedzie wersja o mniejszym przelozeniu?? czy to nie bez roznicy. Oczywisie bedzie uzywana pleciaka i zylka. Sprawdzi sie?

[ Komentarz dodany przez: artech: 03-02-09, 03:15 ]

Przeczytaj dokładnie regulamin forum i stosuj się do niego, tak aby nie trzeba było przenosić ani kasować Twoich postów. Stosując się do regulaminu unikniesz także ostrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

co myslicie o tym kolowrotku palnuje kupic go na nowy sezon czy zda egzamin w srednim i srednio ciezkim spinningu, i czy dobrze bedzie nawijal plecionke, mozel lepiej jest kupic wersje z wieczym przelozeniem ?? i wiekszy rozmiar??????????????????????????????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam!

Używam wersji SA3500 i muszę powiedzieć, że jest to najlepszy kołowrotek jaki miałem w rękach!

Według mnie idealny do lekkiego/średniego spinningu.Łowie już na nim kilka lat i ani razu mnie nie zawiódł, nigdy nie był też czyszczony/smarowany. Tak sobie myślę, że już by chyba wypadało go przeczyścić, aczkolwiek nie zauważyłem pogorszenia kultury pracy, czy tez luzu. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

Po bardzo pochlebnych opiniach zachwalajacych stosunek jakości do ceny a przede wszystkim wytrzymałośc kołowrotka Tica Libra kupiłem go na allegro i własnie dzisiaj odebrałem.

Tylko ze kupiłem Tica Libra SL 3500 (czarny) a nie SA. W dodatku z nalepka Made in China. W związku z tym prosze bardzo jeśli ktos moze mi odpowiedziec:

1. Czy znaczace są róznice miedzy seria SL i SA

2. Mam podróbke czy Tice wyprodukowana w Chinach

3. Czy ktos zna sklep gdzie sprzedaja orginalne wyprodukowane w stanach kołowrotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.