Skocz do zawartości
tokarex pontony

Przypon z plecionki w połączeniu z żyłką główną ??


krisis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem właśnie gotowe przypony karpiowe z włosem wykonane z plecionki, i mam pytanie czy można taki przypon zastosować z żyłką która jest jako główna na kołowrotku, ponieważ na kołowrotek nawijam tylko żyłkę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Oczywiście że można ale zawsze stosuj między żyłką a przyponem krętlik,są specjalne węzły do łączenia plecionki z żyłką,ale są one dość skomplikowane.Najlepszym ,moim zdaniem sposobem jest krętlik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie odnośnie żyłek i zadam je tu aby nie zakładać nowego tematu a mianowicie :

Przeglądałem żyłki na allegro i co mnie zdziwiło że największe zainteresowanie jest żyłkami z firy Sufix.Powiedzcie mi czy jest to dobra żyłka czy jest takie zainteresowanie bo jest tania, szpula 600 m około 20zł !!!

Druga firma robiąca żyłki dla której jest też duże zaintetesowanie na allegro to Jaxon crocodile, czytałem już na forum że to tandeta ale chciałbym spytać czy coś poprawili w jakości swoich wyrobó (żyłek) i je tak ludzie kupują czy ze względu na cenę ??

Trzecią żyłką któa mnie akurat zainteresowała tp TRABUCCO T-Force Pro Carp i Dragon Maxima Carp & Feder.

Co byście doradzili do połowów gruntowych, aby żyłka szbko toneła .

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żyłkami z firy Sufix.Powiedzcie mi czy jest to dobra żyłka czy jest takie zainteresowanie bo jest tania, szpula 600 m około 20zł !!!

Mam. Taka sobie :roll: Po pół sezonie skręca się na żywcówce a to jest dyskwalifikacja na sandaczówce. Białą rybę z gruntu spokojnie połowisz.

Natomiast ta jest doskonała

http://www.100per.pl/x_C_I__P_28420084.html

Mam na spinningu 0,22 i ciężko ją urwać w zaczepie :lol: No ale 150 m kosztuje prawie tyle co 600 m Xcelona :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam prawie wyłącznie żyłek Sufixa,xelon jest dobrą żyłką na grunt mam ją już 2 sezony i nic nie straciła ze swoich parametrów.natomiast na feeder używam żyłki feeder mono.no i ostatnio kupiłem żyłkę maxima dragona,ale dla dragona produkuje żyłki sufix.Co do jaksona strasznie sie skręca,jest potwornie przegrubiona,sztywna(po kilku łowieniach powędrowała do kosza) a ludzie chyba tylko ze względu na cenę ją kupują.Natomiast co do trabucco to sie nie wypowiem bo nie znam tej żyłki ale słyszałem pozytywne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRABUCCO T-Force Pro Carp
Mam żyłki tracucco t-force na odległościówce i drugą na okoniówce (oczywiście nie pro carpia ale trabucco z tej seri ma specjalistyczne żyłki) Żyłka sprawdaz sie znakomicie, robiłem wymianę tych żyłek i ponownie je zakupiłem.
Jaxon crocodile

Jeżli chcesz wydać pieniądze to wpłać na potrzeby haczyka. Równie dobrze można by nawinąć nitkę na kołowrotek. Beznadziejna żyłka rwie się w ręcach miałem zdecydowanie odradzam. Chyba najgorsza żyłka z jaką się spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o żyłce Dragona:

- Maxima Fast Sinking

- Maxima Carp&feder

Podobno są to dobre żyłki i szybko tonące ??

Primo proponował mi tą żyłkę http://eurofishing.pl/cgibin/shop?show=zylTBsteel&sort=id&sid=37fbbbe5 i słyszałem o niej same superlatywy, ale tam pisze że żyłka jest miękka i elastyczna i nie wiem czy to jest jej zaleta czy wada, konkretnie ma służyć do połowów gruntowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.