Skocz do zawartości
tokarex pontony

Dolnośląska umawialnia na wspólne wędkowanie


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja do tej pory myślałem, że umawiamy się na feedera, ale propozycja maniu394 jest OK.

A teraz konkretnie: Zabieramy się do tego jak pies do jeża, jest wtorek, a my nawet nie ustaliliśmy gdzie jedziemy. Jeśli nie ustalimy do czwartku, to już nie ustalimy, więc proponuję:

1. Jedziemy do Trestna, z prawej strony (mniej więcej tu )

Są tam nieduże główki, więc będziemy się mieć "na oku" , będzie można siąść z feederem jak i porzucać spinem.

2. Tu wrzucam dojazd: mapka

Booseib, popraw, jeśli dojeżdżasz tam inaczej, ja wyznaczyłem patrząc na mapę, nigdy tam nie byłem.

3. Spotykamy się na miejscu o świcie, czyli 6:00

4. Proszę o konkretną deklarację kto jedzie!!

1. pankowaty

... kto jeszcze się pisze na ten plan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja też pewnie będę wcześniej, ale pewnie nie każdy będzie mógł dotrzeć przed 6. Zrobimy chwilę przerwy na przywitanie itp. o świcie.

Formalnie to chyba rzeczywiście są Łany, ale miejsce jest takie, jak zaznaczone na mapce

Jak na razie mamy 4 osoby:

1. pankowaty

2. przemlinek

3. maniu394

4. madman

... i czekamy na kolejne potwierdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscowka Michale spoko, dojazd jest chyba od Bartoszowic - na prawo od powodziowego i wzdłuż Odry? Swoja droga rownie dobrze jest ciut bliżej się zatrzymać (500m za kanalem zeglugowym który wchodzi od Odry) jakies 3km bliżej od miejsca które proponujesz, ale po tej samej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscowka Michale spoko, dojazd jest chyba od Bartoszowic - na prawo od powodziowego i wzdłuż Odry? Swoja droga rownie dobrze jest ciut bliżej się zatrzymać (500m za kanalem zeglugowym który wchodzi od Odry) jakies 3km bliżej od miejsca które proponujesz, ale po tej samej stronie.

Może nie kombinujmy już ze zmiana miejsca bo już na to za późno.

Michał podesłał mapkę z dojazdem do tego miejsca. Może dzisiaj uda mi się tam podskoczyć to sprawdzę czy tak faktycznie się dojedzie i dam znać.

A miejsce o którym Ty piszesz to tam chyba dojedzie się tylko rowerem z tego co widzę na mapce. Popraw mnie jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja też postaram się przyjechać.

z tego co pamiętam to do zaznaczonej miejscówki można dojechać samochodem. Dojazd - jedzie się przez całe Łany prosto do końca wsi, tam droga idzie na lewo (szutrowa) i dochodzi do wału. Jest chyba przejazd przez wał ale nie pamiętam w 100%.

Gdyby jednak nie udało się tam dojechać do wody, to proponuję nawrócić i tuż przed wiaduktem wschodniej obwodnicy skręcić w prawo w szutrową drogę. Po 200 metrach dojedziemy do mostu wschodniego. Pod nim zostawiamy auto (jest miejsce na kilka samochodów i do rzeki mamy 50 metrów.

Jeśli chodzi o łowisko, to wolna, leniwa i bardzo głęboka woda. Ja chyba przyjadę ze spiningiem. W okolicy oprócz główek warta odwiedzenia jest opaska koło kamieńca wrocławskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wróciłem ze zwiadu.

Dojazd do miejscówki taki jak na mapce wklejonej przez Pankowatego. Głowki bardzo fajne, krótkie ale szerokie, bez kamieni, spokojnie siadaja na każdej 2-3 osoby. Woda prawie stoi we miejscu.

Ale....

Jak przy przejeździe przez wał był znak zakazu ruchu. Myślałem że dotyczy remontowanego wału żeyb po nim nie jeżdzić. Wracając postanowiłem przeczytać co jest napisane małym drukiem. No i niestety. Zakaz przejazdu przez wał, jazdy wzdłuż korony wału pojazdami, konno itd.

Zostawić wcześniej samochody za bardzo nie ma gdzie. Ryzykowac przejazd chyba nie bardzo. Co robimy w takiej sytuacji? Moze propozycja Pewniaka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to jest ta droga o której pisałem. Pod mostem jest miejsca na jakieś 4 - 5 aut, choć jeśli się ściśniemy to pewnie wejdzie i więcej. Centralnie pod mostem jest mega dół, przy normalnym stanie wody nawet 10 metrów, teraz pewnie trochę mniej. Fajnie to wygląda, rzucasz na środek, kładziesz kij na sztorc, a żyłka wpada do wody prawie pod nogami:) Wtajemniczeni wiedzą, że to sumowa bankówka, choć szczerze mówiąc ja z niej żadnego sumka nie wyjąłem (choć przyznam, że miałem tam przy wysokiej wodzie rybę która przez kilka minut jeżdżenia przy dnie się wypięła; byłbym przekonany że to sum, gdyby nie wzięła na 3 cm kopytko:)

Ja chyba zmienię taktykę i wezmę feedery, ale tylko pod warunkiem, że siadam na główkę z kimś kto się na tym zna i pokaże jak skutecznie łowić ryby tą metodą, bo mi coś sie nie wiedzie. Zresztą spina też wezmę i zdecyduję na miejscu.

Jeżeli ktoś będzie przed 6.00, to proponuję by nie czekał pod mostem tylko zajął którąś z glówek, bo może pojawić się konkurencja i wtedy trudniej będzie usiąść główka przy główce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlot uważam za bardzo udany :) Fajnie było poznać nowe osoby, pogadać o wspólnej pasji. Rybki za bardzo nie chciały współpracować. Osobiśice miałem bardzo mało brań. Kombinowałem jak się dobrać chociaż do małej uklejki. I oplaciło się :) Złowiłem tylko jedną rybę. Nowa życiówka leszcza :) 62cm :)

Dzięki Michał za szybkie dostarczenie miarki :)

I dziekuję wszystkim obecnym za udany wypad.

post-12613-14544973375793_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zlot uważam za mniej udany, bo to przemlinek, a nie ja, złowił największego leszcza ;)

Brań miałem mało, na brzegu trzy leszcze w rozmiarze 35-40cm, więc nic szczególnego. Ale fajnie było się spotkać i pogadać trochę, pogoda dopisała, więc wyjazd na pewno na +. Jeśli chodzi o miejscówkę, to jest dość głęboko. Z tego, co mówił pewniak, to takie brania jak m dzisiaj miał tam często, więc ja miejscówkę sobie raczej odpuszczę.

PS. ten przemlinka leszcz bł na prawdę wielki :) gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również podziękował za zlot (fajno było zobaczyć parę osób z forum, choć osobiście do rozmownych nie należę ;)) tym co się pojawili. Nie mniej trzeba dodać, iż dzień wybraliśmy nieciekawy. Nawet po zmianie miejscówki na naszą ulubioną (w sensie moją oraz maniu394) okazało się, iż to nie tylko woda ale i pogoda nawaliła. W miejscu w którym zwykle na dwa kije łapać się nie da (nie upilnuje człowiek) - w dniu zlotu się dało... pech!

Ale i tak sporo drobnicy się nałapało, więc "sport" był ;) Kolega ma fotkę, może wrzuci ;>

A leszcza Przemku gratuluję! Super wynik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.