Skocz do zawartości
tokarex pontony

HAKI MUSTAD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . czy używacie haków zagranicznej firmy mustad , podobno to najlepsza firma na świecie co produkuje haczyki .

Jeśli ktoś z was czyta Wędkarski Swiat , lub , Wiadomości Wędkarskie to z pewnością wie , bo często widze to w tej gazecie , STRONA MUSTAD

piszcie swoje opinie na temat tych haków .

post-3658-14544971509934_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość wobler129

Mają super gamę główek jigowych - haki są w nich dobrej jakości - jeszcze zależy od modelu, ale nie powinno się narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy używacie haków zagranicznej firmy mustad

kilka ładnych latek temu mustad nie maiał konkurencji i rzeczywiście był najlepszy tylko drogi. obecnie w porównaniu do gamaka czy kilku innych firm jakość jest podobna i cena również, więc raczej wybieram haki na podstawie własnych wymagań (długość trzonka, kształt łuku itp.) ale póki co nadal mam mustady w pudełku i uważam że warto....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mustad uważam za kiepawą firmę. :twisted: Nie chodzi już nawet o ich pomyłki z plecionkami. Kilka razy kupiłem haki mustad 2/0 i 3/0 które były tak zastraszająco tępe, że powędrowały prosto do kosza. Główki jigowe również nie należą do najlepszych. Jak na razie na pierwszym miejscu jest u mnie Gamakatsu. Z Ownerami miałem mieszane doświadczenia ale jeszcze firmy nie skreślam. Inną marką na której jeszcze się nie zawiodłem jest Kamasan. Ale za wcześnie jeszcze żebym ocenił czy to aby nie drewno. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

główki jigowe właśnie na moje są bardzo dobre tej firmy mi jeszcze nigdy się nie zepsuła , sąbardzo ostre, zależy od sklepu bo może w sklepie jak przywozili towar to się obiły lub coś takiego i mogłu się stępic , plecionek tej firmy jeszcze nie widziałem , raczej nie zwracam uwagi na plecionki .

http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=5&assortment=72&producer=599

sklep z główkami ,

Kamasan
jeszcze nie prubowałem tej firmy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Nie znalazłem jeszcze dobrego haka sandaczowego z innej firmy niż Mustad :roll:
, Masz oczywiście na myśli kształt haka,? w zastosowaniu w komplecie razem z martwą rybką,

Skorzystam z okazji i trochę OT zapytam: Co to za model? nr, seria, haka, tej firmy Ci tak przypasowała do połowu sandacza (domyślam się, że będzie miał raczej długi trzonek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z okazji i trochę OT zapytam: Co to za model? nr, seria, haka, tej firmy Ci tak przypasowała do połowu sandacza

tu jest zdjęcie :wink:

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=3251&postdays=0&postorder=asc&start=75

Jak w zeszłym roku przymierzałem się do nominacji w plebiscycie, to tak go zidentyfikowałem

Haki: Mustad Ultrapoint 00496NPBB rozm. 1/0 (mam nadzieję, że dobrze zidentyfikowałem symbol- hak nr. 1 na sandacza)

Mam nadzieję, że poprawnie, bo zawsze kupuje "na oko". Hak cienki, co jest ważne przy połowie na rybkę,, ostry, sprężysty- przy mocnej żyłce można go wyprostować w zaczepie, ale z drugiej strony mocny- ojciec wyciągnął na nim w 2006 suma 130 cm i hak nie był odkształcony.

Edit :wink: Acha jest mocno "wyboczony" grot (przesunięty o ładnych parę stopni względem osi trzonka, co dobrze wpływa na chwytność) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . czy używacie haków zagranicznej firmy mustad ,
Używamy z tatą nr 6 do 14 czarnych, mocnych (modelu nie powiem, bo nie znam) do DSa i jak na razie sprawują się bez zarzutów. Tato nawet nie chce o innych firmach słyszeć :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce coraz częściej powstają łowiska , w których zastosowanie haków bezzadziorowych jest obowiązkowe . Takie haki w ofercie ma firma Mustad - model Classic Sport . Są to uniwersalne haki . Ja myślę że ci co wypuszczają ryby powinni mieć takie haki .

Główki jigowe są najlepsze , na sandacza oczywiście najlepsze gumy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam jaki bedzie lepszy haczyk na te pore roku czyli pózny kwiecien lepszy bedzie 16 czy 18 oczywiscie chodzi o firme mustad i kolor czerwony.A po 2 czy na tak malym haczyku zatne wiekszego leszcza nawet takiego do 1 kila ? z gory dzieki pozdro wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak okruszkow przeciez jest wiosna wczesna jeszcze

Nie no wczesna wiosna to raczej marzec, a to już mamy końcówkę kwietnia.

No ale nie o tym. Ekspertem to ja nie jestem, ale Tomkowi chodzi o to, że ryba szuka teraz konkretnego żarcia, najlepiej czerwony, denrobena i kanapki - to jeżeli chodzi o podstawowe robactwo. Fachopwcom zostawiam różnego rodzaju żuczki i nie żuczki :wink:

Do takich przynęt i haczyk musi być większy. Nie wiem jak wyglądają w praktyce haczyki tej firmy, bo haczyk haczykowi nie równy, ale osobiście do gruntówki teraz mam i 8, i 6. Na to spokojnie zakładam 2 tłuste dendrobeny i 2 białe. To na zbiornik gdzie nie ma takich okazów jakie łowi maniek, ale fajne sztuki jak dla mnie już występują :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak okruszkow przeciez jest wiosna wczesna jeszcze , mam łowic 10 chyba nie ?

kucze chyba tylko raz kupiłem haczyki mniejsze niż 10 (16 konkretnie - do łowienia na pojedyncze ziarnko kukurydzy) i jakoś na haki 8 czy 6 nie ma problemów zaciąc nawet niewielką rybę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaszalałeś :mrgreen: ,ja przez pomyłkę sprzedawcy dostałem kiedyś paczkę haczyków nr 22 ,dla mnie wyglądały jak "kupka" :wink: komara :mrgreen: i weź to zawiąż ,ale była jazda , :lol:

z tym wiązaniem to masz rację..... te szesnastki przy moich paluchach to tylko na 0.12 mi się udawało wiązac.... na grubszych nie dało rady.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przez pomyłkę sprzedawcy dostałem kiedyś paczkę haczyków nr 22 ,dla mnie wyglądały jak "kupka" :wink: komara :mrgreen: i weź to zawiąż ,ale była jazda , :lol:

O matko, maniek masz je jeszcze? Z chęcią przy najbliższym spotkaniu bym zobaczyła jak to się wiąże... pod mikroskopem? :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiązanie takiego haka przez faceta to zajefajny kabaret mógłby być
Ta ,dyscyplina sportowa na zlocie ,na czas :lol: a już po jednej książce ,boki można zerwać.
masz je jeszcze?
Nieee :lol: ,uległy destrukcji przy próbach,z kumplem . :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bym zobaczyła jak to się wiąże... pod mikroskopem? :lol: :lol: :lol:

kobiece palce pewnie 24 dadzą radę okręcić żyłką....

Pewnie tak, ale jakim kosztem :shock::lol::lol:

Ostatnio jak szykowałam przypony i wiązałam haczyki płociowe (nie pamiętam rozm, ale małe) to mnie całe osiedle słyszało :???::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy wiązał haki nr 20 na żyłce 0.18 .

Kiedy je zawiązał i łowil , to za złowieniem 2-3 ryb hak byl wyprostowany jak igła lub łopatka sie łamala.

Co do tematu to Mustad nie ustepuje Owner-owi, ale i tak musze sobie zakupić takie jak tomek1 pisał na 1 stronie za sandaczykiem :D:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.