Skocz do zawartości
tokarex pontony

HAKI MUSTAD


Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam haków Mustad i jestem zadowolony. Żaden się nie wygiął przez 2 sezony.

Co wy widzicie dziwnego w łowieniu na haczyki 18? A co, żywczyki łowicie na haki na suma?

Sam stosuje do bata haczyki 16 lub 18 i tylko na takich płotki i okonki zaczepiają się tak, żeby nie trzeba było wyrywać haka razem ze skrzelem. Na taki haczyk jeden biały lub pinka i co 15s jest jakieś branie.

Mnie się nawet 18 wiąże bez problemu, tylko wiążę wcześniej w domu przypony i nie robie w gacie że mi mikro haczyk za 50gr w trawę upadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Na allegro jest tego od zatrzęsienia (mowa o Gamakatsu i Mustad; głowkach jigowych). Czy możecie mi powiedzieć, jak mam patrzeć na rozmiary haków?

np. preferuje kopyta 9cm, więc hak powinien mieć około 5cm żeby go dobrze uzbroić przy ogonku. Skąd mam wiedzieć jakiego haka i w jakim rozmiarze mam szukać? fajnie by było dorwać jakąś tabelkę z długością haka :).

Znalazłem takie info:

Prawidłowe długości haczyków stosowane do zbrojenia, najczęściej używanych, przynęt gumowych powinny być następujące:

dla twisterów: długości 1,5 cm - stosujemy haczyk nr 8 (paproch),

długości 3,5 cm - stosujemy haczyk nr 6,

długości 5,5 cm - stosujemy haczyk nr 2,

długości 7 cm - stosujemy haczyk nr 2/0,

długości 8 cm - stosujemy haczyk nr 3/0,

długości 9 cm - stosujemy haczyk nr 4/0,

długości 10 cm - stosujemy haczyk nr 5/0;

dla ripperów: długości 3 cm - stosujemy haczyk nr 6 (małe kopytko),

długości 4 cm - stosujemy haczyk nr 1/0,

długości 6 cm - stosujemy haczyk nr 2/0,

długości 7 cm - stosujemy haczyk nr 3/0 (średnie kopytko),

długości 10 cm - stosujemy haczyk nr 5/0

Co możecie o tym powiedzieć i prosiłbym o wytłumaczenie dlaczego w niektórych przypadkach jest numer 6 a w niektórych np. 5/0 co oznaczają te cyferki. Dzięki z góry za wytłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mustad uważam za kiepawą firmę.

Przyznaje racje tez raz kupilem mustada i niestety bylo rozczarowanie.Gamakatsu ostatnio tez daje ciala,natomiast najlepsze haki jakie mialem to Maver katana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.