Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Niedzielny wyścig F1


rafcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Start ogólnie nie wyszedł najlepiej! Co się stało?

Cyt. Roberta:

- Mamy kłopoty z powtarzalnością startów, tym razem koła zaczęły się ślizgać i przez to Hamilton zrównał się ze mną. Próbowałem go przyblokować, ale zdałem sobie sprawę, że jeśli zjadę do wewnętrznej, to wyprzedzi mnie także Kovalainen. Musiałem się przed nim obronić i to akurat się udało. Szczęście w nieszczęściu, że straciłem tylko jedną pozycję"

I tak jest b.dobrze bo nie stracił czwartej pozycji,widac już że Kubica jest kierowcą nr 1 w BMW,a to cieszy :grin:

pozdrawiam MARIO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Wypowiedz Kubicy ,w ktorej oznajmia ze ewentualny start w barwach teamu Ferrari "nie jest jego marzeniem" dziwi i zaskakuje.Mimo iz nasz kierowca ma wrodzony talent i intuicje to pamietac nalezy iz jego kariera w F1 dopiero sie rozpoczyna.Taka deklaracja moze zawazyc na jego karierze gdyz urazony 'pan i wladca" teamu skaczacego konia byc moze nigdy nie zaproponuje Kubicy startu w jego zespole. Coz wtedy? Pozostanie mu tytul "niespelnionej gwiazdy" czy tez "zmarnowanej szansy" ,gdyz pamietajmy ze historia po latach pamieta tylko mistrzow. "Wiecznie drudzy" pozostaja w cieniu. Na dzien dzisiejszy Ferrari poradzi sobie bez naszego kierowcy a czy on bedzie w stanie zostac gwiazda w innym teamie?

Raczej nie gdyz samochody z zespolow McLarena czy Renault odstaja od wloskich bolidow dosc znacznie. Ten niedzielny lapsus pokazuje takze ze Kubicy potrzebny "od zaraz" jest osobisty doradzca ,ktory pokierowal by kariera naszego kierowcy.Mozna jeszcze uratowac sytuacje,obracajac cala sprawe w zart uznajac ze Kubica chcialby wywalczyc mistrzowski tytul w bolidzie rodem z FSO.

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radek przesadzasz.... po pierwsze z tym, że inne teamy tak bardzo odstają, bo jest to sytuacja chwilowa bo nie tylko ferrari wygrywało wyścigi w ostatnich latach, a za rok renówka, czy chociażby bmw może mieć lepszy bolid (a co najmniej porównywalny). co do tego, co powiedział - to nie wiem, czy czytałeś całą wypowiedź.... powiedział, że każdy by jedźdić w czerwonym bolidzie chciał, ale on w tej chwili o tym nie marzy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy czytałeś całą wypowiedź....

cala :smile:

ale on w tej chwili o tym nie marzy....

I o tym wlasnie napisalem. Jesli zawodnik "na dorobku" nie marzy aby wystartowac w najlepszym samochodzie to jakie u licha mozna miec plany i marzenia :?::!: .Przeciez Ferrari to symbol i zywa legenda :!: .Na stu ludzi zapytanych :wymien nazwe ,ktora kojazy ci sie ze sportowym samochodem dziewiecdziesieciu pieciu odpowie -Ferrari :!: .Nie Renault,BMW czy Toyota.Jak wiec mozna nie chciec przejsc do historii jako zawodnik tej legendarnej "stajni" a byc moze swiatowy champion :?::!: .Troche bunczucznie jest powiedziec ze to o czym marza inni mnie nie interesuje zwlaszcza (tu sie powtorze) gdy slowa te wypowiada pretendent a nie mistrz :!: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche bunczucznie jest powiedziec ze to o czym marza inni mnie nie interesuje zwlaszcza (tu sie powtorze) gdy slowa te wypowiada pretendent a nie mistrz

Radek a może to taktyka "na niedostępną" :twisted::wink: Może chce podkręcić zdobywającego :mrgreen::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiec mozna nie chciec przejsc do historii jako zawodnik tej legendarnej "stajni" a byc moze swiatowy champion

widzisz tu jest sedno sprawy moim zdaniem..... było wielu zawodników legendarnej stajni, o których nikt nie pamięta.... masz choćby barrichello - zawze był w cieniu, i dziś gdyby nie rekordowa liczba startów nie mówiono by o nim.... więc wydaje mi się, że kubica mając coraz mocniejszą pozycję w teamie nie chce stać się nagle drugim kierowcą.... jest ambitny podobnie jak alonso, a zeszłoroczna serja pokazała, że ci najbardziej ambitni kierowcy nie chcą robić za przydupasów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek a może to taktyka "na niedostępną" Może chce podkręcić zdobywającego

Mozna i tak ,tyle ze stapa sie po bardzo "cienkim lodzie ":wink:

że kubica mając coraz mocniejszą pozycję w teamie nie chce stać się nagle drugim kierowcą..

Ok, ale co sie stanie jesli wybierze team, ktory zaproponuje mu pozycje "pierwszego" lecz pojazdy z tej stajni beda tlem dla najlepszych :?: .Ambicje zaspokoi, lecz po kolejnych startach gdy jasne bedzie ze nie moze nawiazac walki z przeciwnikami pozostanie jeszcze wiekszy niedosyt i frustracja. Nowy kontrakt zwiaze go z wybranym zespolem na kilka lat. Po tym czasie bedzie "dziadkiem" i dokona sportowego zywota w jakims zespole reprezentujacym krzyzowke 'kombi ze smieciarka" :smile: .Ambicje,fochy i grymasy powinien teraz schowac 'do kieszeni".Na to wszystko przyjdzie czas gdy zostanie championem a na te chwile samochod ze skaczacym koniem jest mu w stanie dac taka mozliwosc.

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski kierowca F1 przyjechał po nagrodę do Brisighelli koło Rawenny z oddalonej o 12 kilometrów miejscowości Faenza. Jechał swoim bolidem, a na całej trasie witały go tłumy fanów. Kibice, w tym wielu Polaków, obserwowali jak kierowca otrzymuje Trofeum Lorenzo Bandiniego.

Wszędzie powiewały polskie flagi i śpiewano polskie piosenki. Odbierając nagrodę Kubica zażartował po włosku: - Nigdy tak bardzo się nie cieszyłem jadąc tak wolno - powiedział. - Zawsze uwielbiałem tory w miastach, dzisiaj mogę powiedzieć, że miałem jazdę próbną przed wyścigiem w Monte Carlo - dodał uśmiechając się Kubica.

Lorenzo Bandini był włoskim kierowca Formuły 1, który tragicznie zmarł podczas wyścigu w Monte Carlo w Monako. Aby nadać sens jego wypadkowi, jego siostra założyła Fundację Lorenzo Bandiniego,która co roku wyróżnia jednego z zawodników za najbardziej widoczne postępy w rozwoju sportowym i ducha walki okazywanego na torze. Pierwszy raz nagrodę przyznano w roku 1992, a od roku 1995 trofeum przyznawana jest corocznie wyróżniającym się kierowcom wyścigowym startującym w Formule 1.

2469384248bdebd5bd2c9e93fb6c1012baf54d56285.jpg

nagrody Lorenzo Bandiniego

1992 Ivan Capelli

1993 Nie przyznano

1995 David Coulthard

1996 Jacques Villeneuve

1997 Luca di Montezemolo (jako szef Ferrari)

1998 Giancarlo Fisichella

1999 Alexander Wurz

2000 Jarno Trulli

2001 Jenson Button

2002 Juan Pablo Montoya

2003 Michael Schumacher

2004 Kimi Räikkönen

2005 Fernando Alonso

2006 Mark Webber

2007 Felipe Massa

2008 Robert Kubica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bylo tuz, tuz.Jest wiele torow na ktorych zwyciestwo przynosi "ponadnormatywna" chwale zawodnikowi.Czy to deszczowy i mglisty tor Spa,ultraszybka Monza czy niebezpieczna Imola.Ale dla wielu najwazniejszym jest tor w Monte Carlo. Taki "krol" torow wyscigowych. Dzis bylo bardzo blisko.Mazurek Dabrowskiego w takim miejscu bylby wspanialym sportowym wydarzeniem.Mocno wierze ze w przyszlym sezonie... . A reszta :?: Ferrari nie najlepiej radzi sobie "w miescie".Taka uroda prawdziwych sportowych aut. W ruchu miejskim lepiej czuja sie smieciarki,taksowki i tym podobne pojazdy :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ruchu miejskim lepiej czuja sie smieciarki,taksowki i tym podobne pojazdy :wink:

:wink::mrgreen:

Mazurek Dabrowskiego w takim miejscu bylby wspanialym sportowym wydarzeniem.

gdyby nie nutralizacje to hamilton by nie wygrał.... popełnił błąd i rozwalił oponę - robert pojechał bezbłędnie, zabrakło szczęścia....

Mocno wierze ze w przyszlym sezonie... .

ja mam nadzieję, że jeszcze w tym..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DareczeK
gdyby nie nutralizacje to hamilton by nie wygrał.... popełnił błąd i rozwalił oponę - robert pojechał bezbłędnie, zabrakło szczęścia....

Właśnie to mi się nie podoba w F1. Ktoś sobie wypracuje przewagę i później ją traci. No ale takie jest właśnie F1.

Kubica dobrze pojechał, jako jeden z nielicznych nie wypadł z toru , nie popełnił błędu.

Najbardziej mi jest żal Adriana Sutil'a :sad: Dobrze jechał przez cały wyścig , ale niestety ktoś mu wjechał w dupe i po zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to był jeden z najlepszych wyścigów Kubicy, ale moim zdaniem nieuchronie zbliża się 1 miejsce i zagranie Mazurka Dąbrowskiego na jakimś światowym torze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
ale moim zdaniem nieuchronie zbliża się 1 miejsce i zagranie Mazurka Dąbrowskiego na jakimś światowym torze :D

DAWID, miałeś rację, dziś w końcu spełniły się marzenia polskich kibiców :wink: Nasz rodak stworzył niezapomniane widowisko, do dopełnienia sukcesu potrzebna jest jeszcze wygrana piłkarzy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak obstawiacie najbliższy wyścig? wedlug mnie jesli uda mu sie stanc na podium to juz bedzie bardzo dobrze :) mysle ze szans na utrzymanie sie na pierwszym miejscu w generalcje nie ma, ale gdyby na koniec byl 3 to byloby super.

Natomiast atak na 1 pozycje w generalce w przyszym roku jest jak najbardziej mozlwiy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cos cicho "siedza" fani BMW :?: .Jak wam sie podobala praca zespolu na rzecz Kubicy :?: Nadal jestescie przekonani ze polak powinien "tracic czas" w szkopskim team-ie :?: Ale problem chyba sam sie rozwiazal bo (podobno ?) BMW zaproponowalo kontrakt F.Alonso !!! Nie trzeba bylo sie "wypinac na makaroniarzy" :!::wink: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos cicho "siedza" fani BMW :?:

skąd ten konfrontacyjny ton radosławie :?:

faktycznie była to przegina co zrobili mechanicy... na monzy zostawią mu na pasie serwisowym kartkę: "jesteśmy w salonie renault" :wink:

a co sądzicie o słusznaj karze dla hamiltona i wpadce iceman-a :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos cicho "siedza" fani BMW :?: .Jak wam sie podobala praca zespolu na rzecz Kubicy :?:

Jestem fanem Kubicy (między innymi) więc będę kibicował teamowi w którym jeździ. Co do pracy zespołu podczas ostatniego wyścigu to oczywiście można mieć zastrzeżenia i to duże (ale tylko do 2 stopu Roberta). ja do tego jednak podchodzę chłodno. Wiadomo F1 to wyścigi i często zdarza się że "coś" nawala. Raz będzie to sprzęt, raz kierowca (patrz ostatnio Kimi R. i jego pitsto[ w przedostatnim wyścigu), raz mechanicy a raz stratedzy. Za dużo tutaj jest ogniw, aby wszystko zawsze szło perfekcyjnie. Kubica mimo wszystko nie popełnił chyba żadnego błędu w tym wyścigu więc z swojej postawy może być zadowolony. Zresztą prawda jest taka, że teraz nikomu już nie musi udowadniać że jest dobrym kierowcą. Wszyscy już się o tym przekonali.

a co sądzicie o słusznaj karze dla hamiltona i wpadce iceman-a :?:

Kara imo słuszna (i tak nie lubię hamiltona więc się cieszę)- ściął szykanę i mimo, że oddał prowadzenie Kimienu, to jesdna ścięcie pozwoliło mu na "dojście" Kimiego. Zresztą prowadzenie oddał umownie bo widać było, że delikatnie zwolnił i w zasadzie zrównał się tylko z Kimim. Co do postawy icemana - bez komentarza - wyglądało na to, że icemanowi puściły nerwy i dlatego się obrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.