Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

JEZIORO żARNOWIECKIE . JECHAć CZY NIE ?


ICEMAN0729

Rekomendowane odpowiedzi

witam !!! mam pytanie - czy ktoś już moczył kija w jeziorze żarnowieckim ???????

wiem że jezioro jest obfite w szczupaka i okonia ale jak tam łowić ? aby były efekty ?? :roll:

jeśli posiadacie wiedzę na temat tego jeziora proszę o informację !!! jadę tam od 28 lipca do 18 sierpnia !!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon

Dość trudne jezioro.Rynna z długa płycizną.Wg.miejscowych wędkowanie jedynie z łodzi może przynieść sukces.Z brzegu raczej słabe efekty,długa płycizna i codzienne różnice w poziomie wody (elektrownia pobiera i wypuszcza).Miejsce przy planowanej elektrowni atomowej (południowo wschodni brzeg) wybetonowane, przy brzegu głębokość ok.4m tam można liczyć na wakacyjny sukces (czytaj białoryb:płotki,leszcze no i jak wszędzie okoniki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam raptem 1 tydzień więc nie będę wypowiadać się jak znawca tego akwenu.Przed wyjazdem również zasięgałem informacji na różnych Forach(np.PZW Gdańsk) i wszędzie odpisywali ,że jak żarnowieckie to łódź.I fakt na brzegu mało kto siedział i do tego urlopowicze.Starzy bywalcy siedzieli na łodziach daleko od brzegu.Łowiłem na białego i czerwonego.Na feedera i spławik.Efekt-dużo ładnych płoci, małe okonie. Nie nastawiałem się na "wyczynowe" wędkarstwo z zasiadką etc.Raczej rekreacja w wolnych chwilach od "odpoczynku" z rodziną. Okolica dość ciekawa morze niedaleko m.in byłem na dorszach(polecam)kutrem z Władysławowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Ach, Żarnowieckie ... Co lato jeżdżę z rodziną nad to jezioro na grilla, w ogóle piękna okolica... Ale wróćmy do tematu. W czasie kąpieli aż roi się od okonków. Ponoć łowi się tam metrowe szczupaki.

Pozdrawiam, Tomasz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Ponoć łowi się tam metrowe szczupaki.

Właśnie otrzymałem informację, że:

"Od stycznia 2011 roku wszystkie szczupaki powyżej 100 cm, złowione w Jeziorze Żarnowieckim wrócą do wody. Taki zapis - dzięki współpracy firmy Przewodnicy Wędkarscy.pl z gminą Gniewino, która jest od połowy ubiegłego roku dzierżawcą jeziora - znalazł się w regulaminie połowów tego łowiska."

źródło:

http://przewodnicywedkarscy.pl/?p=6729

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam.

Myślę ,że na temat wędkowania i znajomości j.żarnowieckiego mogę troszkę napisać.

Więc tak: moja przygoda z j.żarnowieckim sięga od wczesnych lat mojego dzieciństwa kiedy to jako dzieciaki z braćmi chodziliśmy się kąpać nad jezioro od strony wału nie daleko miejscowości Brzyno ( północno zachodnia część jeziora) ale do rzeczy.

Południowo wschodnia część j.żarnowieckiego - najciekawsza dla wędkarzy chcących łowić z brzegu.Jezioro w tym miejscu zostało w znacznym stopniu zasypane pod budowę Elektrowni Jądrowej więc brzeg jest betonowy a miejscami usypany z kamieni, lub bite larseny. Miejsce te jest bardzo głębokie od 4-8 metrów z brzegu.Ja często łowie właśnie na tej części jeziora ponieważ nie posiadam łódki.Można złapać naprawdę dorodne płocie, lina,okonia i szczupaka , ale te metrowe zębacze występują i innej części j.żarnowieckiego.

Północna część jeziora- dosyć płytko spory kawałek od brzegu z wyjątkiem tamy gdzie z jeziora uchodzi rzeka piaśnica do morza, ale przy samej tamie wiadomo ,łowić nie wolno.

północno zachodnia część jeziora- długa płycizna od brzegu i świat podwodnych łączek gdzie kryją się metrowe szczupaki.Jeśli ktoś poluję tylko na duże okazy to polecam te część jeziora (mocny sprzęt i łódka )Naprawdę super miejsce na szczupaki .

Wiele można pisać o żarnowieckim.Łowie na tym jeziorze od dziecka zaszczepiony miłością do wędkowania przez ojca.Znam tereny brzegowe jeziora bardzo dobrze jestem od strony Kartoszyna (południowo wszchodnia część jeziora) prawie co dziennie w związku z moją pracą mam możliwość obserwacji jeziora i tego co się dzieje na wodzie.Rozmowy z wędkarzami też wzbogacają moją wiedzę co i gdzie jak bierze.Pracuje w ochronie która patroluje strefę brzegową jeziora na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.Więc moja wiedza na temat wędkowania z brzegu co jak i gdzie jest bardzo duża , ale nie wystarczająca bo jak wiadomo ryby żądzą się swoimi prawami :)

Jeśli ktoś kiedyś będzie wybierał się wędkować na j.żarnowieckie chętnie doradzę gdzie najlepiej łowić ,lub razem powędkujemy :cool:

Jeśli macie jakieś pytania chętnie odpowiem w miarę możliwości.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam serdecznie, mam okazję przebywać obecnie kilka dni w Białojgórze . Ponieważ w pobliżu mamy piękne jezioro szukając informacji na jego temat znalazłem Twój post z zeszłego roku i w związku z powyższym zwracam się do Ciebie z prośbą o kilka wskazówek gdzie i na co można by zapolować ale z brzegu. Za udzielone wskazówki będę serdecznie wdzięczny. Co do sprzętu to posiadam go w dość szerokim asortymencie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

(...)Południowo wschodnia część j.żarnowieckiego - najciekawsza dla wędkarzy chcących łowić z brzegu.Jezioro w tym miejscu zostało w znacznym stopniu zasypane pod budowę Elektrowni Jądrowej więc brzeg jest betonowy a miejscami usypany z kamieni, lub bite larseny. Miejsce te jest bardzo głębokie od 4-8 metrów z brzegu.Ja często łowie właśnie na tej części jeziora ponieważ nie posiadam łódki.Można złapać naprawdę dorodne płocie, lina,okonia i szczupaka , ale te metrowe zębacze występują i innej części j.żarnowieckiego(...)

(...)Jeśli ktoś kiedyś będzie wybierał się wędkować na j.żarnowieckie chętnie doradzę gdzie najlepiej łowić ,lub razem powędkujemy :cool:

Jeśli macie jakieś pytania chętnie odpowiem w miarę możliwości.

Pozdrawiam.

Witam

Chciałbym odświeżyć temat. Mógłbyś mi opisać jakieś szczegółby, na co łowisz ? Byłem ostatnio "na betonie" ale bez większych efektów: kilka płotek (20-25) i szczupaczek 38 na gumę.

Słyszałem że, od strony Piaśnicy przy trzcinach (na wprost):

3017.jpg

spodniobuty + spining z gumą i ponoć można sporo okonia wyciągnąć, ja wyników nie miałem, kumpel pare sztuk koło 20:00/21:00 wyciągnął.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam.

W 2012 roku przebywałem w Nadolu na dwu tygodniowym urlopie. Nie powiem piękna woda i okolice a ludzie przyjaźnie nastawieni. Do dyspozycji łódka z silnikiem, wypływałem o 4.00 na łowisko (nie znając tego akwenu) ale czytając wodę i obserwując wędkarzy dostałem parę szczupaków 50-70 cm. a okonia mnóstwo choć łowienie nie trwało dłużej jak do ósmej rano. Po tym czasie wyprawa z żoną po okolicy i nad morze.

W tym roku 2 Października pogoda i ciśnienie ustabilizowane więc razem z pięcioma kolegami trzy dniowy najazd na Nadole - tylko na całodniowe wędkowanie.

Wyprawy 3 łodziami wyposażonymi w echo od godz. 6.00 do 18.00 z przerwą na obiad.

Pierwszy dzień, jeden mały czterdziestak, zero okonia.

Drugi i trzeci dzień wszyscy o kiju aż żal pisać. Po informacjach z łódek a było ich na wodzie w sobotę ok 50 szt padł jeden 80 centymetrowy szczupol.

Okazuje się że rybacy stawiają siatki o dł 2 km więc komentarz dla wędkarza jest zbędny. Jeszcze rok może dwa i będzie całkowite bezrybie.

W tym momencie chciałem pozdrowić gospodarza tej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Witam. Odświeżam temat :)
Wybieram się za tydzień nad Żarnowiec a konkretnie gdzieś obok Lubkowa.
Mogę na coś liczyć?
Nastawiam się na wszystkie metody spławik, grunt i spinning.
Nie wiem jeszcze czy bede łowił z łódki ale pewnie nie
Jakbł ktoś ostatnio to prosze o jakieś info i wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.