Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie na karpia na mazowszu?


jaxon

Rekomendowane odpowiedzi

Interesują mnie łowiska, na których jest realna szansa na złowienie karpia.Dobrze by było ,żeby te łowiska były jak najbliżej warszawy.Powiedzmy do150 km.Interesują mnie wszelkie propozycje. Wole łowiska dzikie niż stawy.Aczkolwiek i takie biorę pod uwagę, jeżeli naprawdę są godne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Mieszkam w Grójcu jest to około 50 km od Warszawy około 15 km od Grójca w strone Żyrardowa jest mała miejscowośc Osieczek w której jest zalew przepływa przez niego rzeka Jeziorka w tym zalewie jest duza szansa na zlowienie amura i karpia.Gdybyś chcial wiecej informacji to pisz na moje GG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś chcial wiecej informacji to pisz na moje GG.

Myslę, że jest to zbędne, ponieważ reszta forumowiczów z Mazowsza z chęcią zasięgnie informacji na temat łowisk w tej okolicy, w sumie od tego jest forum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. nie powiem nic nowego jesli zasugeruje Domaniow kolo Radomia, jest mnostwo karpia poczynajac od 1kg az do okazow kilkunastokilogramowych, najlepiej przyjezdzac na kilka dni, po jednym mozna sie tylko zniechecic do tego lowiska :wink: chyba ze sie trafi na super dzien, ze karpie intensywnie zeruja :wink: dodam ze w 2005 odbyly sie tam zawody Euro Carp, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinianki w Zielonce - 5 stawów należących do PZW, piękne ryby tam są, tylko trzeba umieć się do nich dobrać.

Są tak piękne, że często pojawiają się jako rekordowe okazy w WW i WŚ :)

Ale dla porządku uprzedzam. To jest bardzo ciężkie łowisko, trudne, nieprzewidywalne.

Są karpie, amury, tołpygi, rekordowe wzdręgi i płocie. W ostatnim stawie są potężne szczupaki i ogromne okonie.

Z tym, że naprawdę tylko doświadczony i cierpliwy wędkarz może stanąć z nimi w szranki. Trzeba poświęcić dużo czasu na poznanie łowiska, liczyć się z tym, że po 1 maja jest tam pełno dresiarstwa, i to dodatkowo utrudnia połowy.

Ale powodzenia każdemu kto się tam wybiera, bo jeśli się jest upartym, to naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje :lol: .

Co do połowu na spining w Osieczku to powiem tak, (tylko niech mnie ktoś źle nie zrozumie :roll: ) łowisko z małymi szczupakami to ja mam na rzut beretem od domu a zapewne jest trudniejsze niż stawy w zielonce.Natomiast na karpia to z chęcią się tam wybiorę.Za ładną rybą warto i jechać w okolice Radomia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

czesc

Jestem ze Zwolenia i szukam w okolicy łowisk gdzie mozna spotkac wieksze karpie. Zna może ktos takowe łowiska słyszałem że w sieciechowie sa b.ładne sztuki miejscowi łowia w okolicach 20 kg ale czy to prawda to nie mam pojecia. Moze siczki albo jakiś inny zbiornik ? Bo w zwoleniu nie ma czego szukać :cry: no chyba że paru miesiarzy widzących jak ktos wypuszcza karpia pukaja się w czoło

Pozdrawiam no kill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ze Zwolenia i szukam w okolicy łowisk gdzie mozna spotkac wieksze karpie.

Spróbuj na dołach w borowcu. Ponoć ładny karp i amur tam występuje. Do tego lin i karaś. Info zasłyszane,ale bardzo prawdopodobne bo z dobrego żródła. Ja już dawno tam nie byłem. No i masz bliżej niż do siczek. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, no kolego a zapomniales o zbiorniku Domaniow, od ciebie to jakies 60km, ale moze warto sie wybrac, z tym ze jesli juz bedziesz jechal to zaplanuj wyjazd na kilka dni, inaczej mozesz sie rozczarowac :), co do karpi to sa i jest ich duzo i duze,zreszta wystarczy latem przejechac sie wzdluz brzegu od plazy - co kilka metrow rozstawione tripody, rodpody i jeszcze inne wynalazki z wedkami karpiowymi, na haku albo kulki albo pare ziarenek kukurydzy, a karpie naprawde dorastaja do duzych rozmiarow na tym zbiorniku, zreszta w poprzednich latach poszly olbrzymie pieniadze na zarybianie tego zbiornika m.in. karpiem, szczegolnie przed Euro Carp, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o zbiorniku domaniów słyszałem ale brak srodka pływającego raczej nie pozwoli mi tam na odpowiednie necenie i łapanie ten zbiornik zostawiam na przyszly rok jak zaopatrze sie w ponton na borowcu byłem w tamtym roku duz sie zmienił odkad byłem tam pare lat temu kiedys był to duży kawałek czystej wody teraz pieknie porośnięty grążelami tez doszły mnie słuchy o złapaniu tam amura (powyzej 10kg) jakies 2 lata temu na pewno odwiedze borowiec a w maju chce usiąść na siczkach na okoo 3 dni tylko jak narazie nic nie moge znaleźc inf o występujących tam karpiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy dokladnie przeczytales moj post, pisalem w nim, ze zdecydowana wiekszosc wedkarzy ustawia sie na karpia z brzegu - jakies 99%, z lodki owszem sa ale spinningisci i ewentualnie amatorzy monstrualnych linów, moze czesc mimo obowiazujacego zakazu wywozi srodkami plywajacymi zestawy ale nie jest to nagminne, do necenia z brzegu sluza tzw. rakiety czy jak to tam sie zwie lub proce, zas dorzucenie zestawem na 100m to z przyponem strzalowym zaden problem, zreszta Euro Carp odbywal sie z brzegu...jesli koniecznie chcesz na Siczki to uzbroj sie w duuuuzzoooo cierpliwosci...pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie domaniowa to musisz poświęcić 2-3 wyprawy na rekonesans oczywiście zakładając,że nie znasz tego zbiornika. Warto jednak wybrać się na Domaniów,ponieważ już dwu cyfrowe okazy pływają w tej wodzie i są do złapania z brzegu. Gdybym miał wybierać Siczki czy Domaniów bez zastanowienia wskaże Domaniów,ale decyzja należy do ciebie. Pozdro i połamania kija. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam co do domaniowa to sie zgodze jest sporo duzych karpi do zlowienia z lodki z brzegu nie zdarzylo mi sie zlapac zadnego ladnego nie licze tych co sa zarybiane te jeszcze podchodza pod brzeg jezdze tam od 4lat i same leszcze i pod leszczaki choc i wegorzyk ostatnio sie trafil taki jak sznurowka a co do zarybien to poszukaj sobie infa jak sie zarybienia odbywaly tylko na papierku a ryby zostaly sprzedane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zarybien to sie nie zgodze z przedmowca, ostatnio wyplynelo co prawda cos podobnego - odnosnie zbiornika w Laziskach, wtedy kiedy byla spuszczana woda ryby ktore mialy zostac przeniesione do innego zbiornika zostaly sprzedane, jesli chodzi o Domaniow to nie slyszalem nic takiego i szczerze watpie zeby cos takiego mialo miejsce - zbyt scisla kontrola zarzadu okregu, jesli nawet takie przypadki mialy miejsce to napewno nie za rzadow obecnego zarzadu, ktory podniosl z ruiny finanse poprzednikow, poza tym byly zarybienia (bardzo intensywne zarowno ilosciowo jak i wielkosciowo) przed impreza Euro Carp, tez zostaly sprzedane ?? do tego dochodzi slynna sprawa splyniecia do zbiornika zawartosci stawow hodowlanych w gorze rzeki pare lat temu po powodzi, druga sprawa czy wy sadzicie ze zlapanie dwucyfrowego karpia to jest prosta sprawa?? dla niektorych lowcow moze tak, ale dla wiekszosci to ryba zycia, ktora wymaga cierpliwosci i nastawiania sie konkretnie na nia a nie na leszcze... poza tym czemu na zalewem ciagle koczuja rzesze karpiarzy?? to daje do myslenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos może jakąs mape batymetryczna tego zbiornika? Jakies zdjęcia ? Nigdy tam nie byłem ale skoro tak piszecie o nim to dochodze do wniosku ze moze uda mi sie cos tam zlapac. Moze ktos będzie mógł mi udzielić więcej informacji np. jakie kulki sie sprawdzaja miesne czy raczej owocowe i czy jest szansa zlapac cos do 100m od brzegu czy trzeba wywozic zestawy? Bo z tego co słyszałem to większośc karpiarzy tam łowi z wywózki. Ogólnie to wszystkie informacje mi sie przydadza bo w sieci nie ma ich za wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szefomen dobrze pisze. Zgadzam się w całej rozciągłości. Co do mapy batymetrycznej domaniowa to w zeszłym roku były do kupienia za 2 zeta można było zakupić przy opłacaniu składek.

Zorientuj się może mają jakieś mapy w siedzibie okręgu na ul. Bławatnej 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szefomen zle pisze jak bedziecie w kolku to sie zapytajcie troche sie zdziwicie a mapy sa w kazdym kolku

Może sam podzielisz się z nami swoimi rewelacjami i z jakiego żródła je masz :?::!:

Ja wiem tylko o tym,że złapano pracowników tamy na kłusowniczym odławianiu ryb. :evil:

Co do karpi to są do złowienia z brzegu i to regularnie. Kolega jest zapalonym karpiarzem i dużo czasu spędza nad tą wodą także mam info z 1 ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.