Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wędka na szczupłego do 150-200PLN


dawidgrud

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Szukam kijka do 150 -200 zł na szczupaka.

Chciałbym aby wędka była dość szybka, czuła i sztywa. Łowić mam zamiar na Wiśle i na innych mniejszych rzekach , myślę ,że cw powinno wynosić 7-28, 10-30 gramów . Pasowała by mi długość 2.40m. Łowić będe gumami z opadu, rzadziej jakimiś przynętami powierzchniowymi, czy jerkami.

Co sądzicie o dam yagi ? lub dragon express spin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Na szczupaka kij nie powinien być sztywny. Na sztywne pały to łowi sie sandacze które wyjeżdzają z wody jak szmaty... Przy szczupaku bedziesz miał spady ze sztywnego kija. A Dragon ekspresy to sztywne pały... Na szczupaka kij może być szybki ale nie może byc sztywny a musi głebiej pracować - a takie cos panie nie bywa tanie, chociaż ostatnio jaxon wypuscił grey streama który realizuje ten pomysł w cenie stówki z groszami. Myślę, że cw 8-30 przy długości koło 2,40 spełni twoje oczekiwania. Jak jesteś uprzedzony do jaxona to 5 dych drożej jest podobny  konger  ale tez na przelotkach no name. 

Gdybyś chciał tak fajnie zbrojony blank  przelotkami fuji to zabawa zaczyna sie od 3,5 stówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2019 o 10:57, dawidgrud napisał:

Witam :)

Szukam kijka do 150 -200 zł na szczupaka.

Chciałbym aby wędka była dość szybka, czuła i sztywa. Łowić mam zamiar na Wiśle i na innych mniejszych rzekach , myślę ,że cw powinno wynosić 7-28, 10-30 gramów . Pasowała by mi długość 2.40m. Łowić będe gumami z opadu, rzadziej jakimiś przynętami powierzchniowymi, czy jerkami.

Co sądzicie o dam yagi ? lub dragon express spin ?

Tu zgodzę się z FullWengjel pod szczupaka lepsze są kije pracujące na całej długości blanku, przechodzące w pełną parabolę. Szczupaki mają kościste pyski powleczone skórą do tego lubią walnąć świecę. Przy sztywnym kiju się wypinają, zwłaszcza na plecionce. Proponuję Robinson River Master Pike Spin 252 cm6-25 g, Cena niewiele ponad 150zł. Jeśli dołożysz 25 zł możesz kupić Diplomat Pike Spin. Tez przechodzi w parabolę  parametry to 240cm 8-30g. Bardzo czuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Szukam jakiejś budżetowej wędki z przeznaczeniem do łowienia na spławik. Nie musi być jakaś wymyślna, ważne aby była skuteczna.

Nie chcę na ten cel wydawać nie wiadomo jak dużego budżetu. W związku z tym pojawia się pytanie o wybór takiej wędki... Dużo jest tego m. in. na allegro. Co powiecie o takich wędkach jak te od Konger: https://sklep-wedkarski.pl/pol_m_Wedki_Splawikowe-156.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.