Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wasze inne hobby niż moczenie kija ;)


shogun_zag

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Historia drugiej wojny światowej.

Ostatnio na strychu znalazłem płachtę do nakrywania zwłok z wymalowaną wroną :twisted:

ja czasami w tenisa stołowego pogram

Kilka dni temu zostałem zmuszony zwinąć stół w moim domu, a grało sie nieraz aż obie łapy bolały, bo grałem zarówno lewą jak i prawą :cool:

Obecnie interesuję się poza ww wędkarstwem, sprawami kibicowskimi oraz piłką nożną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjonowanie broni z 2 Wojny Światowej

To legalne?? ;)

Jasne, na broń białą ( noże, kordziki, bagnety) nie potrzebujesz żadnego pozwolenia. ( na allegro setki )

Co do broni palnej to juz jest gorzej , przede wszystkim potrzebujesz specjalne pozwolenie na broń kolekcjonerską, kosztuje około 2 patyków i załatwiasz je w komendzie głównej policji. Nawet jak takowe pozwolenie będziesz miał, kwestia przechowywania takowej broni tez prosta nie jest, adaptacja pomieszczenia pod kolekcje czyli stalowe drzwi minimum 2 mm , jeżeli mieszkasz na parterze to kraty w oknach,alarmy generalnie totalnie sie nie opłaca miec broń do której nie dokupisz amunicji :P

Prostrzym sposobem jest zakupienie broni tzw pozbawionej cech użytkowych "zadekowanej" czyli zaspawanej lufy przez licencjonowanego rusznikarza, choć i tą broń musimy zarejstrować.

Podsumowując żeby stać się kolekcjonerem broni i tak musisz miec kupe kasy i cierpliwości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Poza wedkarstwem na drugim miejscu są rajdy i wyscigi samochodowe,niestety juz nie startuje,ale moze jeszcze kiedyś sie uda :wink: .

Prócz tego moich głownym hobby i sposobem na zycie jest obróbka i modyfikacje silników,oraz przygotowanie samochodów do sportu.

Łapanie rybek to idealny sposób na wyciszenie sie od całego tego ryku silników i maszyn,dlatego nad woda jestem prawie codziennie chocby na pół godzinki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich serdecznie oprócz wędkarstwa interesuję się troszkę kowalstwem i wykuwam sobie noże -kute wielowarstwowe jak to się mówi damast oraz ze stali nierdzewnej. Mam palenisko, kowadło narzędzia nawet taki młot resorowy który zrobiłem sam.

A to moje skromne prace

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/02bae3570ddfef28.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/85ff567aaf3171b6.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/01273833091b4934.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdecydowanie królują rajdy samochodowe - w roli kibica niestety, następnie modelarstwo również rajdowe, a w zimie kiedy nie da się pomoczyć kija a na lodzie jakoś mnie nie ciągnie, dokładam drugi kij i zakładam dwie deski na nogi i na narty oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem człowiekiem renesansu xP heheh dziewczyna czasem się na mnie wścieka że nie mam dla niej czasu xP

1- nasze wspólne - wędkarstwo

2- odtwórstwo historyczne ( rekonstrukcja osoba średniego stanu szwecja oraz rekonstrókcja kniazia z okresu rusi kijowskiej )

3- ASG - rekonstrukcja żołnierza oddziału rangers

4- Etnologia - wierzenia ludowe

5- WFB - warhammer fantasy battle ( malowanie figurek do gier bitewnych)

6- literatura głównie historyczna oraz fantasy

7- surviwal (moja druga miłość) wędrowanie po lasach i bezdrożach :)

8- motocykle zabytkowe - przez ojca który mnie tym zaraził :P

9- wszelkiego rodzaju militaria i zloty militarne

10- meble zabytkowe (uwielbiam meble eklektyczne oraz biedermeier )

11- legendy ( takie tam znajdowanie miejscowych legend po wsiach i dochodzenie ich genezy :P związane troche z moim kierunkiem studiów)

12- pisanie ... takie małe moje, głównie krótkie historie osadzone w realiach średniowiecza, niestety tylko do szuflady :P

ot chyba wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

1. Wędkarstwo

2. Siatkówka. Grałem w klubie w ktorym zaczynal grac Zbigniew Bartman ;)

3. Jazda na rowerze :)

4. Sport . Jestem na bierzace jesli chodzi o roznego rodzaju mistrzostwa pilki noznej recznej czy innych ;)

5. Terrarystyka. Chcialbym sobie w najblizszym czasie kupic legwana ;)

6.Zwierzeta typu : Płazy i Gady

I narazie tyle :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.