Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wasze inne hobby niż moczenie kija ;)


shogun_zag

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że jak przychodzi zima to wędkarze z ryb przerzucają się na ptaki ;)

U mnie jest podobnie, choć skłoniły mnie do tego dzieci  -  żeby miały jakąś atrakcję jak jest za zimno na spacer dziadek zbudował karmnik dla ptaków który został powieszony tak żeby z okna kuchennego go było widać, więc dokarmiamy i podpatrujemy  -  oczywiście powiesiliśmy też  słoninę i co ciekawe największymi jej amatorami poza Sikorkami są Dzięcioły (żeby było zabawnie to teść który mieszka w Warszawie w bloku też powiesił kawałek i też często odwiedza go dzięcioł)  -  rekord to walka trzech Dzięciołów o jeden kawałek :) dlatego trzeba było powiesić tych kawałków kilka ale sytuacja się już nie powtórzyła.

Tu jeden z amatorów słoniny  -  zdjęcie szpiegowski z kuchennego okna  -  trzeba nieźle się czaić bo płochliwe strasznie :)

1f2f62999bb7d8db.jpg

zajac222 jeśli chodzi o Grubodzioba to u mnie zaczął pojawiać się dość często w momencie kiedy pod karmnikiem wydeptałem na śniegu kwadrat 3m x 3m i zacząłem sypać ziarnami też na ziemi  -  w tym momencie zaczęło się pojawiać inne ptactwo Gile, Kowaliki (choć ten woli karmik podobnie jak Grubodziób) dzikie Gołębie, a nawet Kopciuszek o Wróblach i Sikorkach różnych odmian nie wspomnę (czubatki to są dopiero wredne zadziory). Z doświadczeń kilku lat uważam że najlepsze do sypania zarówno na ziemie jak i do karmnika są pestki słonecznika przeznaczone dla zwierząt - ja je kupuje na targu.

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

No to brawo Ty, ja akurat tak nie zajmuje się tym dokarmianiem ale moja pani ma na tym punkcie bzika , tak po za tym to już zostały wychowane od maleńkiego dwie jaskółki , sójka i dwa gołębie . Gołębie zostały odstawione go znajomego hodowcy , jeden z nich był jakiś poj,,,,,,,ny, najlepiej wychodziły mu spacery za psem ,    jak uczyłem go latać to latał  w kółko jak popsuty śmigłowiec:D poszedł do swoich to się naprawił , sójka w bardzo dobrym stanie wróciła na wolność jak i jaskółki . Mam nadzieję że jak się zacznie okres lęgowy to nie przytarga do domu znowu jakiegoś ptaka :o

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

No to u mnie sezon podkarmiania i podpatrywania uważam za otwarty.
Kila dni skromnego podsypywania słonecznikiem i pierwszy Grubodziób przyleciał na obiad :) co ciekawe pojawiły się też dwa nowe ptaszki i po chwilowym przeszukiwaniu interenetu okazało się że nowi goście na obiedzie to dwie Sikorki Ubogie

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na "tłusto" już z 3 tygodnie idzie (słonina, siemię lniane, sezam i słonecznik) ostatnio furorę robią orzechy włoskie, momentalnie znikają z karmnika. Dzisiaj padł rekord tego sezonu, 8 sikorek w tym samym czasie w stołówce. Z racji tego że mieszkanie w bloku w mieście , z gości tylko sikorki i wróble , czasami kawka lub sroka próbuje słoninę porwać ;) 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzechy włoskie bardzo lubią sikorki - trzeba albo zostawić orzech przedzielony na pół razem ze skorupką albo posiekać na drobno część z jadalną. 8 sztuk w jednym karmiku niezły widok, u mnie max to 5 mimo że karmik mały nie jest  -  muszę słoninę powiesić w końcu.
Z kolejnych gość wartych odnotowania to Zięba, Dzwoniec i Rudzik  - o jakiś Srokach czy Sójkach nawet nie wspominam

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi orzechami muszę spróbować , u mnie znowu przewaga jest wróbli , wczoraj naliczyłem trzynaście sztuk na raz . Tak po za tym to wszędobylskie sikorki , co jakiś czas dzięcioł , grzywacze , sierpówki , kowaliki no i zdarzyło się kilka razy że były(a)sójki(a)

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj że taka połówka orzecha to niezły kąsek dla Sójek więc dobrze jest to jakoś przytwierdzić albo położyć tak żeby to ptaszysko się do tego nie dobrało. U mnie jedna sztuka już się nauczyła włazić do karmika a ostatnio kombinowała jak się do słoniny dobrać. Słoninę też powiesiłem i po godzinie był pierwszy jej amator czyli Dzięcioł duży.
Jedyne czego mi jeszcze brakuje a kto w zeszłym roku odwiedzał tą stołówkę to Kopciuszek i Gile

U mnie miejsce stołowania się ptaków wygląda tak
59c364dd9049f95c.jpg

Zazwyczaj po nasypaniu ziarna zaczyna się robić klimat niczym w parku - tu akurat padł mały rekord bo było 12 szt. Dzwońców, reszta wróble i sikorki
d2f1fa980e068b45.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Przed chwilą wróciłem z czyszczenia budek lęgowych przed nowym sezonem. Okazuje się, że obydwie były zajęte! W jednej na 100% były wróble (albo mazurki) a w drugiej chyba sikory. Została mi jedna budka do powieszenia, którą zrobiłem w poprzednim sezonie. Ciekawe ile będzie zajętych w tym roku (łącznie powiesiłem 5).

Jeszcze tylko selfi z otwartą budką - z dedykacją dla żony bo powiedziała, że jak o tej porze wychodzę z domu bez wędki to na pewno jadę do kochanki.

20190307_211639.thumb.jpg.06788c1c9f6f31e25de10b4a1bc88c67.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.