Skocz do zawartości
tokarex pontony

zalew zegrzyński


lapa99

Rekomendowane odpowiedzi

***BUG I ZALEW ZEGRZYŃSKI***

Bug jest piękną, jeszcze nieuregulowaną rzeką w miejscu połaczenia rzeki z Zalewem Zegrzyńskim jest on bardzo szeroki.Prawy brzeg rzeki(płynąc od ujścia),jest znacznie bardziej nieuregulowany,dziki,prawie w całości niedostępny dla wędkarzy łowiących z brzegu(szeroki pas tataraków).po tej stronie rzeki warto zapolować na szczupaka,okonia.

Linów i karasi jest bardzo dużo, więc jeśli ma się czas możma złowić naprawdę duże okazy(najlepiej wyciąć stanowisko w tatarakach i przez dłuższy czas nęcić).

Lewy brzeg jest w dużej mierze uregulowany(opaski faszynowe,plaże wysypane z nakazu UGW)Na tym przegu przeważają "grunciarze" z powodu bliskości głownego koryta rzeki znajdującego się ok.20-30m od brzegu.

W okolicy znajduje się wiele pięknych i rybnych starorzeczy.

Rzeka tak jak i starorzecza nie są zbyt głebokie(1,5-3m),lecz w nurcie rzeki można znaleść 5metrow dołki.Na płyciznach występuje obficie tatarak i sitowie, wiele jest zatok,odnóg.

Najwięcej jest u nas okoni, szczupaków , a innych ryb jest także dużo.

DRAPIEŻNIKI:

*Na sumy najlepiej wybrać sie pod koniec sierpnia. Między dwiema niedużymi wyspami znajduje się tak zwany "przekop" od dużej głebokości(jak na rzekę)ponad 5metrów.Tam co roku łowione są wielkie sumy od 10 do 50 kg.

*Aby złowić szczupaka najlepiej udać się w na płytką wodę ok.1,5m do 2m na pas wody wzdłuż przybrzeżnych roślin.rybe te przeważnie wysępują w wielkościach od 50-70cm ,choć trafiają się i większe.Najlepiej przyjechać na nie jesieną , choć i latem trafiają się duże sztuki.

*Na okonia polecał bym łowiska przybrzeżne,wiele jest kamiennych opasek, progów itd.

Najlepszym miejsceem wg.mnie jest odnoga Bugu aktualnie odzielona od nurty solidną betonową groblą.Mimo tego woda przepływa przez dziury w grobli ,a wraz z nią małe rybki, które odrazu stają się obiektem polowań olbrzymiej ilości okoni czekających w odnadze na pożywienie.Okonie na małych głebokościach nie są imponujących rozmiarów 15-30cm jednak im głebiej tym są one większe.

*Sandacz jest wręcz sztandarową rybą zalewu i Bugu ,najlepiej bierze w pobliżu faszynowo-kamiennych opasek oraz na dużych głębokościach w nurcie i na zalewie.Najlepsza pora na dużego sandacza to niewątpliwie jasień.można złowić prawdziwe okazy(2-8kg), a rekord zalewu Zegrzyńskiego przekrzcza 10kg.

*Boleń występuje tu także często,do jego połowu najlepiej wybrać się na wysokie piaszczyste burty, oraz na miejsca w których znajduje się tak zwany "kant przybrzeżny".

Najczęściej łowi się osobniki o wielkościach od 40-60cm.

RYBY SPOKOJNEGO ŻERU:

*Leszcz jest tu rybą bardzo pospolitą , występuje w dużych ilościach i wielkościach 40-65cm. Na dużego leszcza polecam główny nurt rzeki o głebokości 3-4metrów.

*Inne ryby spokojnego żeru występują tu licznie.Na starorzeczach występują duże skupiska :linów 30-60cm,karasi 20-40,płoci 20-30.Występują też olbrzymie karpie, łowiono je 12kg ,choć są też dużo większe.

PROBLEM:

Niestety występuja grupy KŁUSOWNIKÓW oraz brygady rybaków PZW.....

Czy można zaprzestać odłowów rybackich, a jednocześnie wzmocnić ochronę PSR i PZW???

Kiedyś rzeki były źródłem pożywienia, teraz są nim także choć w sklepach nie brak jedzenia .Jednak są ludzie którzy żyją z RYB!!

Czy można uratować tą rzekę(i zalew) od wyrzebienia z ryb???

WIĘC APELUJĘ O JAK NAJCZĘSTRZE STOSOWANIE SIĘ DO METODY "NO KILL", DZIĘKI KTÓREJ RYB NIE UBĘDZIE, A PRZYJEMNOŚĆ PATRZEĆ NA ODPŁYWAJĄCĄ OD BRZEGU RYBĘ BĘDZIE NAPEWNO WIĘKSZA NIŻ PRZEWRACANIE SKWIERCZĄCEGO KAWAŁKA NA PATELNI!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Opis lapy99 jest bardzo dobry, dzięki niemu odnalazłem(byłem na tym łowisku), bardzo wiele ciekawych miejsc do połowu ryb...!!!

Ale zgadzam się z problemem lepiej opisanym przez lapę99 , rzeka jest piękna lecz grasują tu bandy kłusowników..Sam widziałem będąc tam latem ,grupę "ludzi" zbierających siatkę , którzy nawet nie kryli się przed ludzmi...

Proszę o pomoc w uratowaniu tej pięknej i rybnej kiedyś rzeki...!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o straż pzw z warszawy to od trzech lat nie mamy podstaw do kontroli bo prezydent warszawy nie przedłuzył ustawy czy też się z nią nie zapoznał , co następuje warszawscy strażnicy pzw nie mają aktualnych tzw blach czyli identyfikatorów przy czym nie mają prawa nikogo kontrolowac. na szczęście moje koło posz ło po, rozumk do głowy bo mamy swoją stanicęrównierz koło pomiechówka zarejestrowaliśmy swoją straż w nowym dworze maz.i możemy talie kontrole na d wodą robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nbiestety kolego nie ma możliwości zaprzestania odłowów rybackich w tym wypadku piszę o zegrzu,nie ma takiej możliwosci.... uskarżają się na to wędkarze startujący w zawodach okręgowychw w spiningu gdzie większoścś jest rozgrywana właśnie na zegrzu, nie wiem czemu ale nie ma takiej opcji...... możemy się tylko domyślać?.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
Gość Anonymous

o kurde to zeczywiscie zaistanial tam problem, jak gosc chce zyc z ryb to na morze niech wypie*** a nie bedzie zarabiste łowisko pierniczył....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 month later...

wiatam jako że nieznalazłem (w sumie mocno sie zdziwiłem) żadneo tematu na temat tego popularnego łowiska założyłem ten wątek.

kupiłem w tyk roku łódkę, mam zamiar łowić na zalewie

prosze o kilka podpowiedzi

interesuje mnie łowienie zarówno ryb spokojnego żeru jak i drapieżnika.

dziękujeza odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W górnej części biegu Narwi ciągnący się mniej więcej od Pogorzelca do Gąsiorowa Dużego.

Dno jest mocno urozmaicone- od mulistego poprzez piasek po żwir i kamienie.

Są tu liczne wypłycenia jak i głębsze rynny. Koryto usiane jest licznymi półwyspami i wyspami.

Brzegi porasta sitowie. Buszują tutaj karasie liny i karpie oraz w dołkach sandacz, którego łowimy na żywą lub martwą rybkę. Łowione są tu także metrowe sumy. Bliżej krawędzi nurtu siedzą dorodne okonie.

Pod zwieszającymi się nad brzegami korzeniami warto zapolować na bolenie.

Nieco dalej znajduje się przepompownia. Kilkaset metrów dalej głębokość sięga 5-6 m. Można tutaj liczyć na spotkanie z dużą rybą.

Okolice miejscowości Serock , tam gdzie Bug łaczy się z Narwią. Są tu miejsca zarówno typowo rzeczne z silnym uciągiem wody, jak i typowo jeziorowe z wodą prawie stojącą. Głębokość waha się od 3 do 9 m.

Główne siedlisko szczupaka. Podobno łowi się okazy 4, 8, a nawet 10 kilogramowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej 2-metrowych wąsaczy, , łowi się w okolicy Jadwisina, Zegrza i za mostem aż po Wieliszew. Dominuje metoda spinningowa, plecionka i miękkie przynęty, przede wszystkim słusznych rozmiarów kopyta i rippery z główkami jigowymi o gramaturze od 10 do 28 gramów. Równie skuteczną metodą w tym rejonie jest trollingowanie z pękatymi woblerami, prowadzonymi w korycie na głębokości od 4 do 6 metrów.

Niezgorsze łowiska olbrzymów znajdują się w ujściu Bugu na wysokości Kani Polskiej. Przez wędkarzy sumowych okupowane są zwłaszcza dwie niewielkie wysepki. Tu prym wiodą typowe zestawy gruntowe z żywcem i rosówkami, zarzucane w głębiny zarówno z brzegu, jak i zakotwiczonych łodzi.

W narwiańskiej części zalewu, od Serocka aż po przekop znajdujący się pomiędzy wyspami kilometr za Dzierżeninem, też nie brakuje 4-, 5-metrowych dołów z potężnymi sumiskami. Zarówno obfitość grążelowych blatów i niegłębokich podwodnych łąk poprzecinanych głębszymi rynnami, jak i całe hordy drobnicy, to istny raj dla tej wielkości drapieżców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To,co napisał "benten" to nic nowego.Mozna to przeczytac w sieci na stronach wedkarskich.Moze by tak cos od siebie.Jestem rowniez zainteresowany tym zbiornikiem,szczegolnie okolicami OD UJŚCIA BUGU DO UJŚCIA RZĄDZY DO ZALEWU.Chyba a raczej napewno sa wedkarze,ktorzy tam pływają i łowią.Zapewne znaja ciekawe miejscowki polowow drapieznika.Moze jakies blizsze opisy,dokladniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... to już jest zapewne tajemnicą ;)

Jezeli Panowie i Panie w ten sposob bedziemy pisali i piszemy,to nie wydaje sie Wam,ze fora zwiazane z wedkarstwem(,z poradami,wskazowkami,pomocami na co ,gdzie,jak łowic) sa zbedne......... Troche zdenerwował mnie kolega " trini" piszac takie rzeczy.

WĘDKARZE!!! dzielcie sie swoimi spostrzezeniami,doswiadczeniami,nie zamykajcie sie w sobie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega trini....

Ciekaw co na to mój mąż powie :mrgreen:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

a o tajemnicę mi chodziło w tym sensie, że może być i tak, że nikt z obecnych na haczyku, nie zna tej miejscówki po prostu :roll:

Nie ma ludzi którzy znają 100% miejscówek nawet w okolicy swojej miejscowosci :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ludzi którzy znają 100% miejscówek nawet w okolicy swojej miejscowosci
Zgadza się ,aby sprawdzić miejscówkę sumową potrzeba kilku lat ,a i to nie ma pewności .
Troche zdenerwował mnie kolega " trini" piszac takie rzeczy
No chłopie dowaliłeś do pieca . :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jakies blizsze opisy,dokladniejsze.

Może współrzędne z GPS-u koledze podać i powiedzieć o której godzinie jakie ryby biorą i na co. Wędkarstwo jest takim sportem lub hobby w którym dobrą miejscówkę trzeba sobie samemu znależć i wypracować. Jeśli podana jest okolica lub miejscowość to już dużo, trzeba troszeczkę samemu poszukać. Wrzucony przezemnie tekst jest wyciągnięty z kilku portali wędkarskich i zbity w jeden no ale kolega chciałby dokładniej. Znalazłem to więc wrzuciłem, bo sam jeszcze nie łowiłem na zalewie i okolicach.

Troche zdenerwował mnie kolega " trini" piszac takie rzeczy.

Kolego trini a w wojsku to wy byliście, no i żeby chłop dzieci rodził :mrgreen::mrgreen::mrgreen::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.