Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

zalew zegrzyński


lapa99

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolego trini a w wojsku to wy byliście, no i żeby chłop dzieci rodził

Kurczę no nie byliście :lol:

Chociaż chcieliście, ale mnie nie chcieli :mrgreen:

A dzieci... no jedno dziecko - zaraz tam wielkie aj waj :mrgreen:

wklejam mapkę z głębokościami może okazać sie pomocna

trochę przekłamuje z tego co wiem, ale 80% się zgadza ;)

Niestety nie potrafię wskazać dokładnie miejsc gdzie jest błędna, choć może to za dużo powiedziane - jest niedokładna po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge pisac po polsku taki dobrze bo jestem obcokrajowiec, ale bede sprobowac.... chialbym zapytac gdzie jest dobra miescje dla duzy szcupaka na zalew zegrzynski? Ja mieszkam w warszawie, nie mam samochodu i mam plan do jechac na "minibus" do zalew na piatek 2ego maju ale gdzie? Zegrze, Rynia, Bialobrzegu, Serock? Czytalem ze prawo brzeg gdzie rzeka Bug spotyka Aalew jest bardzo dobrze (obok Rynia?) ale czytalem ze miedzy Zegrze i Debe tez jest dobry. Ja bede lowic spinning i chodzic na brzegu (wobbler (rapala, salmo)) preferuje troche dzika srodowisko bez za duzo ludzie. Ale z mnie bedzie kolega kto nie lowic, wiec lepszy jeseli sa przynajmniej kilka puby albo grill bar gdzie on moze dostac, pic kilka piwa, i grac na lotki lub billiardy. Czy kogos ma propozycja na miejscie, dzieki.........and happy fishing! :razz:

Bohun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

preferuje troche dzika srodowisko bez za duzo ludzie

to będzie ciężko - bo na Zegrzu ludzie są wszędzie...

wiec lepszy jeseli sa przynajmniej kilka puby albo grill bar gdzie on moze dostac, pic kilka piwa, i grac na lotki lub billiardy

Puby są - ale w miejscu gdzie nie ma szczupaka, za to jest dużo ludzi.

chialbym zapytac gdzie jest dobra miescje dla duzy szcupaka na zalew zegrzynski?

Musisz wypożyczyć łódź, i pływać od mostu w Zegrzu do zapory w Dębe. Druga część Zegrza, od mostu w stronę Pułtuska to kraina żaglówek, motorówek i skuterów.

Mało miejsca do wędkowania, mnóstwo działek.

A tak by the way - jesteś z USA i masz nick taki jak imię bohatera polskiej książki? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Jeśli chodzi o połów ryb spokojnego żeru to ja zazwyczaj łowie (posłuże się mapką kilka postów wyżej w okolicy barki a raczej po lewej jej stronie głównie leszcze , tylko naprawde trzeba być twardym bo łowi się w zasadzie kilkanście metrów od ulicy;p. Kilkudniowe ncenie daje bardzo przyjemne rezultaty, brań może nie jest zbyt dużo za to wielkość złowionych leszczy ucieszy nawet wybrednego. Dodam że łowie na zestawy z koszyczkiem zanętowym bo mniej wiecej na odległośc 40 m trzeba posłać zestaw. Presja wędkarska jest raczej mała ale jeżeli się ktoś zdecyduje polecam wejśc na strone ztm i prześledzić trase pierwszego autobusu lini 705 i być kilka minut wcześniej bo z reguły z pierwszego wysypuje się kilkanaście osób i biegną ;p Drugie miejsce też leszczowe ale też można złowić badzo przyzwoitą płoć, karasia czasem lina to okolice białobrzeg , jest tam nieco głębiej w ubiegłym roku złowiłem tam swój rekord leszcza i karasia tyle ,że tu opisze całą sytuacje chodziłem regularnie i neciłem przez tydzień , cisza spokój nikt nawet nie pytał czy w ogóle coś się dzieje , zaczałem tam łowić leszcze po 2 kg czasem większe , dzeinnie powiedzmy 2-3 się takie trafiały czasem więcej, przyłowiem były karasie i płocie i mniejsze leszcze, ale pech chciał jak wyciągnąłem leszcza ponad 4 kg to spiningował obok pan jakis bardzo "rzyczliwy" następnego dnia rano stał na tym miejscu namiot i jak potem przychodziłem to panowie byli tam bez przerwy przez tydzień. Niestety obowiązki związane z przygotowaniami do ślubu nie pozwoliły mi wrócić na to miejsce w ubiegłym roku więc nastawiam się w tym ;p A swoją drogą ten namiot świadczy tylko o dobrym miejscu ;p

co prawda moje xxurwienie osiągneło poziom zenitalny ale co poradzic;p

Dlatego jeśli chodzi o strikte zalew to polecam nieporęt po lewej stronie od barki albo białobrzegi, jeżeli ktoś byłby zainteresowany podam bliższe namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc od strony nieporętu lecisz w prawo przez most na kanale żerańskim potem przy neste w lewo i caly czas prosto na rondzie potem też prosto aż dojedziesz do rozwidlenia na środku będzie stal sklep i droga będzie główna w prawo to trzeba pojechac tak jakby na wprost dużo dalej sie nie da jechać jakieś 200 metrów potem będzie wał i w sumie jesteśmy juz na miejscu , i teraz tak jak jestes twardziel to możesz pujść w prawo w strone takiej rpzystani i łowić z siatką odgradzającą na plecach albo w lewo jakieś 200 metrów i tam jest cisza i spokój oproćz spacerowiczów na wale nic sie nie dzieje;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalew to ciekawa woda,jest solidnie "przelowiony"ale dla każdego cierpliwego znajdzie się jeszcze cosik.Ja spininguję i dla mnie prawa strona od mostu w zegrzu jest zbyt hmmm,popularna?ostatnie dwa lata pływam więc po lewej od mostu (w stronę zapory)Łódeczka ,echosonda i szukać dołków ew.prawa strona (nurt i rynna Bugonarwi)kopytka 5cm. ze sporym obciązeniem(zależnie od głębokości i intesywności żerowania)zawsze coś się trafi.połamania życzę.Wyjeżdżam w podlaskie przetestować ich zębate(pogoda na łeb leci,czarno to widzę)wrócę podzielę się wrażeniami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy Cop, widze, że znasz nasz piękny akwen :) Napisz coś więcej, sama jestem ciekawa jego tajemnic :)

O której stronie mostu myslisz, o tej w stronę Wisły czy w stronę Pułtuska? ;) Bo prawa i lewa strona to różnie bywają, zależy jak się stanie :D

Maciej C., szukaj, szukaj - każdy musi sam popatrzeć co i jak, niestety taki to sport, że trzeba skrywać swoje miejscówki.

A my dzisiaj kupilismy łódź w Sulejowie :P , i już jest u moich rodziców w Wawie, myślę, że niedługo pierwsze wodowanie będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Co do miejscóweczek to narazie jeszcze duże leszcze słabo bardzo słabo byłem testowałem jedno jak i drugie miejsce usilnie i efekty jeszcze raczej marne tak mysle , ze jeszcze 2-3 tygodnie i powinno się zrobić przyjemniej bo narazie to ani na makaron ani na kukurydze ani na robaczki żadnych gigantów nie ma ot takie średniaki i to raczej w ilości mini ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam, mam problem ponieważ nigdy w czerwcu nie mogę znaleźć sandaczy na zalewie zegrzyńskim, na jesieni jest zupełnie inaczej. Proszę podajcie mi jakieś miejscówki na zalewie, nie chce namiarów z GPS tylko ogólnie głębokość, rodzaj dna, w jakich okolicach szukać, jaki ciężar główki kolor gumek. Mam jeszcze pytanie jak podrywać przynętę raczej agresywnie czy delikatnie jak naprawdę późną jesienią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego,

nie wiem czy pomoge, ale bardzo często łowiąc z brzegu w Serocku zdarzało mi się łapać sandacze tylko i wyłącznie w czerwcu. Jest tam ciekawa linia brzegowa, betony,trzcinowiska,grążele,pomosty i wzdłóż brzegu mozna znaleść sandaczowe dołeczki, wydaje mi się że tam powinieneś szukać w czerwcu sandacza. Pewniak miejscówka i na pewno ją znajdziesz to główeczka wychodząca na wodę niopodal przystani WOPR w serocku i wypożyczalnia łódek PZW no i do mostu w Wierzbicy tez niedaleko, jest tam plaża z pomostem i taki dołeczek około 6-9m.

Drugą miejscówką są trzy dołeczki w pobliżu betonowego cypla wychodzącego na wodę, jest tam dzwig slipowy do jachtów ale troszke pordzewiały i nieużywany, taki mały porcik i obok plaża i port JADWISIN tego portu nie sposób przeoczyć.

Proponuje zacząć obławianie i poszukiwanie dołeczków od mostu w Wierzbicy, powolutku spływając w stronę portu JADWISIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, od pewnego czasu szukam mapy zalewu zegrzyńskiego do GPS garmin etrex legend i nie mogę znaleźć. Jeśli ktoś ma taką mapę to Bardzo proszę o kontakt najlepiej na gg:9402004 (CZĘSTO NIEWIDOCZNY) . Mapa nie musi być barometryczna wystarczy mi zarys lini brzegowej i mosty itp.

Bo jest dosyć mało znaków do podpisania łowiska i nieraz nie wiem co jest co do puki nie podpłynę heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość luzak1

WITAM

Moim zdaniem PZW coraz bardziej zaniedbuje lowiska ogolnodostepne kladac nacisk na komercjalizm gdzie czerpie dodatkowe kozysci finansowe mimo i tak pobieranych oplat za karte. Takze mozemy sie spodziewac coraz czesciej takich sytuacji jak ta na Bugu i nad Zalewem w innych zbiornikach wodnych .

To juz niejest rekreacja i obcowanie z przyroda a coraz czesciej KASA!! niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.