Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zdawanie na kartę


Pe

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Mam 13 lat (18.09.05 kończę 14).

Znacie może jakieś strony, macie jakieś rady, próbny test ?

Byłbym bardzo wdzięczny za odp.

Możecie napisac na forum o tym jak zdać na kartę. Mam dużo czasu do 14 lat więc mogę poczytać trochę książek :)

Dzięki za odp. i pozdr.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 140
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Najważniejszą pozycją wydawniczą jest:

REGULAMIN AMATORSKIEGO POŁOWU RYB, z którym należy się zapoznać i STOSOWAĆ w życiu wędkarskim !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Gość Anonymous

witam wsystkich wędkarzy !!!

CZy mozecie mi podać link do jakiegoś testu wędkarskiego online co sam wyłapuje błędy itp oczywiście z pytaniami o wędkarstwie np. na karte wędkarską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
Gość Anonymous

ello

chcecie zdac szybko i bez stresu test na kartę wędkarska ??

http://pzwgdyniaport.ehost.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=37&Itemid=44

ja tak zdałem test i zrobilem tak jak ten gosciu mowil, gdy dostałęm juz potwierdzenie listowne polazlem z tym do starostwa i gosc mi wyrobil nastepnie do pzw i oplacic skladki i juz masz karte jak by ktos chcial cos sie dowiedizec do piszcze 780 35 84 GG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

WEDKARZA TRZEBA WYCHOWAC A NIE WYKUĆ PRZEPISY KTORE POTEM I TAK ZAPOMNISZ....JEST TO LEGALNE BO TO TAK JAK BYS ZDAŁ U SIEBIE W PZW...WIEC SIE NIE MONDRUJCIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Nie pisz wielkimi, bo to nieładnie. Coś jak byś podnosił głos, a przecież nie zrobiłbyś tego w rozmowie z nami - prawda?

2) Nie jest tak jak byś zdał u siebie w okręgu i mimo że to samo ogłoszenie można znaleźć na stronach PZW mam spore wątpliwości czy to legalne. Zamierzam to sprawdzić.

3) Nie mądrujemy się tu tylko dyskutujemy - zważ to sobie zanim znowu palniesz coś co może być odebrane jako nieuprzejme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dobra ludzie przepraszam...wiec jesli chodzi o ta karte to : gosc przesyła ci EGZAMIN A NIE GOTOWY PAPIER DO ZEBY ISC JUZ NA GOTOWE DO STAROSTWA przez e mail,po zdaniu testu przesylasz mu poprawne odpowiedzi i KOMISJA EGZAMINACYJNA sprawdza czy jest dobrze i potem przesylasz mu za test 5 zł i on przesyla ci zaswiadczenie, faktycznie mozesz sobie zerznac wszystkie odpowiedzi ale i tak połowa ci zostanie w głowie, w moim przypadku tak jest :D

a cały regulamin tak czy srak dostajesz w PZW za darmo i jak ci sie nudzi na rybach jak nie ma bran to sobie mozesz przeczytac. Ja chcialem pomoc tylko "Pe" ale najechaliscie na mnie jak na jakiegos nie wiem debila albo nie wiem kurcza....

pokazałem jak mozna zdobyc karte LEGALNIE A NIE ZA 0,5 LITRA VODKI JAK TO U NIEKTORYCH...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... SIE NIE MONDRUJCIE

... o to chodzi. Tu się nikt nie mądruje, bo nikt nie ma monopolu na wiedzę. I nie chodzi o sposób "pozyskania" karty wedkarskiej, ale o PRZEKAZ!!!

Można ludziom przekazać wszystko i oni przyjmą wszystko. Zależy to tylko od formy przekazu. Jesli użyjesz niefortunnego zwrotu (np. jak powyżej) ... zeżrą Cię z butami bo urażasz ich dumę.

Rozumiesz teraz? :cool:

A co do sposobu zdobycia/pozyskania karty ... niech kazdy radzi sobie jak może (to wyłącznie moje zdanie ;)). Chce się uczyć, niech sie uczy. Nie chce i woli dać "flaszeczkę" ... niech daje a z czasem i tak zrozumie, że praktycznie wszystko, co miał sie nauczyć na egzamin będzie mu potrzebne w codziennym życiu wędkarskim. Czas to zweryfikuje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no wiesz starty : jak mi gość przeysłał ten test to na 85 % pytan znałem odpowiedz a reszre przeczytałem w REGULAMINIE ktory jest podany w ktoryms z tematów. Fakt ze to było sciaganie ale pamietam duzo z tych pytan np. ławiąc z brzegu 10 m , miedzy łodziamy 25 m a miedzy łodzia a brzegiem 50 m ( to pierwsze przydatne najbardziej i je pamietam i przestrzegam) do 18 roku zycia nie mozna łowic w nocy :D nie bede sie juz rozpisywac bo robie duzo błedów jęzwykowych :D Tak czy tak wędkarza trzba wychowac a nie wykuc z regulaminu ktore i tak na polskich wodach nie sa przestrzegane niestety tak jest np. siedzi se obok mnie "wędkarz" pije ostro browara wypil zgniut i do lasu wyrabal i co ? wykuł regulamin albo dał flaszeczke i oto mi chodzi w WYCHOWANIU wędkarza... Pozdro dla shogun'a_zag"a :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a ten gosc co u niego zdalem test to nie jest jakis pjaczek tylko z komisji PZW a nie ŁAPÓWKARZ, gosciu chce tylko rozwinąc ten sport i woli zrobic zebu tak zdac niz zeby jakis młody wedkarz bez karty zucil ten sport i zaczoł walic se w zyły..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
mimo że to samo ogłoszenie można znaleźć na stronach PZW mam spore wątpliwości czy to legalne. Zamierzam to sprawdzić.
Sprawdziłem. Formalnie jest to leglne. Nie będę tu opisywał zawiłości, poprzestanę na tym że co najwyżej zciągając przy rozwiązywaniu takiego testu dopuszczamy się oszustwa. Poświęciłem 3 dychy i faktycznie po tygodniu facet przysłał zaświadczenie o zdanym egzaminie. Tak więc to żaden hoax - można tak zdawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Otóż chciałbym sobie wyrobic karte wędkarską i mam wydrukowaną tabele wysokosci składki członkowskiej i chciałbym sie dowiedziec czy trudne są pytania na egzaminie i najczesciej jakiego gatunku? I mam narazie 15 lat i ile wyniosły by mnie opłty członkowskie? I czy np. w maju nadal bede miał opłacone jak na 15 latka a bede miał 16 lat to nie moge łowic? Dziekuje wam bardzo za pomoc daje plusy za pomoc albo co tam macie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas z egzaminem na kartę wędkarską jest jak z łowieniem ryb: raz nameczysz się, napracujesz i nic nie złowisz, a innym razem przyjdziesz nad wodę machniesz wędką i złowiona piękna sztuka. Wszystko zalezy od tego na kogo trafisz: mój kolega na egzaminie usłyszał np. jedno pytanie: czy zna regulamin? I już, zdane. A mnie się pytali np. o to, jak odróżnic małego karpia od karasia, o wymiary i okresy ochronne ryb itp.

Jeśli chodzi o składki i kewstię wieku to musisz się dowiedziec w swoim okręgu PZW bo te sprawy wyglądają różnie w zalezności od okręgu. Wejdź na http://www.pzw.org.pl/home/mod.php?dir=szablony&file=indexg&ids=297 , znajdź swój okrąg, zadzwoń tam i się po prostu spytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.