Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zdawanie na kartę


Pe

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 140
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Chciałbym poznać przykładowe pytania.

Ja miałem okresy ochronne szczupaka i sandacza, wymiary ochronne 5-6 gatunków ryb - część była z gatunku 'podchwytliwych' - np. czy można założyć na żywca 15cm płoć (wtedy miała wymiar) coś tam, coś tam i najważniejsze - regulaminową definicję podrywki - to były stare dobre czasy, aż łza się w oku kręci :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam kilka dręczących mnie pytań odnośnie karty wędkarskiej. Mam 16 lat i po raz pierwszy kartę wędkarską dziadek wykpuił mi w roku 2006 i nie zdawałem zadnych egzaminów, regulaminu nie miałem w ręce tylko dziadek poza normalnymi opłatami płacił również opłatę wpisową, a teraz mój kuzyn również chciał pozyskać kartę wędkarską (jest o rok młodszy ode mnie) i w sklepie wędkarskim dowiedzieliśmy sie, że musi zdawać jakiś test i chciałem się dowiedzieć czy zdawanie tego jest konieczne czy nie może po prostu tak jak ja otrzymać karty wędkarskiej? Mam jeszcze jedno pytanie. Można wykupić kartę wędkarską w mieście w którym nie jest się zameldowanym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn powinien odbyć w kole egzamin, chyba, że ten sam dziadek załatwi mu zaświadczenie o jego zdaniu, kartę wędkarską wydaje właściwe, ze względu na miejsce zamieszkania, starostwo powiatowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kartę wędkarską wydaje właściwe, ze względu na miejsce zamieszkania, starostwo powiatowe.

....natomiast egzamin można zdawać w dowolnej komisji na terenie całego kraju...... tam gdzie dziadek ma układy :wink::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się śmiejemy z dziadkowych możliwości, ale z formalnego punktu widzenia, wystawienie zaświadczenia o pozytywnym zdaniu egzaminu osobie, która do niego nawet nie przystąpiła, stanowi przestępstwo poświadczenia nieprawdy (art.271 kk), zagrożone w podstawowej formie karą do 5 lat pozbawienia wolności. Czynów zapewne było dużo więcej - np. wyłudzenie poświadczenia nieprawdy (art.272 kk), posłużenie sie takim dokumentem (art.273 kk)

Przykład finału 'załatwiania spraw': http://www.bialystokonline.pl/artykul.php?ida=27086

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 16 lat i po raz pierwszy kartę wędkarską dziadek wykpuił mi w roku 2006 i nie zdawałem zadnych egzaminów,

I to pewnie za flachę, wstyd o tym pisać :evil:

karta a legitymacja to dwie różne rzeczy więc nie mylić pojęć !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
I to pewnie za flachę, wstyd o tym pisać

Również dostałem kartę bez żadnych egzaminów i to nie znaczy, że za flachę :roll:

I cóż na to można poradzić.. :mad:

Najpierw wysłuchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to zrobiłem zupełnie inaczej.. Tak się składa że jeszcze 2 lata temu syn mojej chrzestnej, a co za tym idzie mój chyba najbliższy kuzyn miał 14 lat.. A zabieram go na ryby od jakiś 4 lat, chłopak wchłonął to co miał wchłonąć.. Poznał wymiary, okresy, a co najważniejsze prawidłowe, ludzkie odruchy podczas wędkowania, nie zachowywał się jak mięsiarz, wiedział jak się obchodzić z rybą.. Akurat Chojnów to małe miasto, więc poszedłem z nim do naszego koła, powiedziałem jaka jest sprawa, dostał kilka normalnych pytań, co do wymiarów, okresów i z tego co pamiętam durnot związanych z odległością między wędkarzami i bez problemu wydano mu kartę wędkarską..

I tak to powinno się w miarę możliwości odbywać..

Czym skorupka za młodu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to pewnie za flachę, wstyd o tym pisać :evil:

Dlaczego odrazu wstyd?że za flaszkę :?: ja te mam karte"robioną" 20lat temu za 07l,i co?jestem jakiś gorszy :?: myślisz że ludzie którzy zdają egzaminy nie mogą być kłusolami :?: myślisz że oni są jacyś święci :?: ostatnio była głośna sprawa komendanta ssr który kłusował a on na pewno zdawał egzaminy .Ludzie którzy "załatwiają"lub kupują kartę też mogą być wędkarzami łowiącymi etycznie i zgodni z regulaminem :!: nie można kogoś "skreślać"tylko dla tego że nie zdawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można kogoś "skreślać"tylko dla tego że nie zdawał.

Ale trzeba skreślać, że dawał łapówke. To jest chore i poniżej godności człowieka. Skorumpowany kraj można przyrównać do Peru czy Rosji czy chcecie w takim mieszkać, bo ja nie. Wtedy można wszystko usprwiedliwić i złodziejstwo i kłusownictwo i politykierów i morderców, nie mówiąc też o jednorocznych milionerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo jazdy również można załatwić za drobny podarunek, nikogo o nic nie oskarżam ani nie oceniam jego zachowań- prawo jest dla wszystkich bez wyjątku, a tu akurat jest wyraźne jego naruszanie co stwierdził nieco wyżej prawnik. Dalsze udawadnianie wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą nie ma sensu, każdy postępuje według swoich zasad ale powinien wiedzieć jakie są konsekwencje takiego czynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

To co miałem zrobić - żądać egzaminu? :mrgreen:

Jak ktoś chce obchodzić się dobrze z rybami to będzie znał nawet jeśli nie zda egzaminu, a jak ktoś nie chce się z nimi dobrze obchodzić, to nawet zdany egzamin nic nie zmieni :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglądało to następująco:

Chcąc wyrobić sobie kartę uczyłem się do egzaminu z regulaminu już przed pójściem 1 raz do koła. W kole zadano mi kilka pytań (głównie wymiary, okresy ochrone limity i jeszcze z chyba o min długość wędki i jeszcze jakieś pytanie nie pamiętam już dokładnie :mrgreen: ) Po opłacanie składek do starostwa po kartę. W kole chciano abym się dopiero umówił na egzamin powiedziałem że wolałbym od razu. :grin: A co do zdawanie za "flaszkę" słyszałem o kilku takich przypadkach. Ja jak nie jestem pewien to wole sie upewnić w regulaminie który mam zawsze ze sobą gdy jestem na rybach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.