Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zdawanie na kartę


Pe

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 140
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam Wszystkich :mrgreen:

Jestem wędkarzem od kilku lat...niestety ostatni rok odpuściłem sobie wędkarsko, a co za tym idzie nie opłacałem składki. Czy teraz będę musiał znowu zapłacić wpisowe ???

Inna sprawa, wymieniał ktoś kartę wędkarską bądź legitymację ze względu na nieaktualne zdjęcie, czy są z tym jakieś problemy? Jak to najprościej załatwić? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

Zamierzam przystapić do egzaminu mam pytania od znajomego i na nie które nie jestem pewien odpowiedzi za pomoc z góry dzięki

1. Co należy uczynić przy złowieniu ryby niewymiarowej?

a) trzymać rybę mokrymi rękoma,odczepić i wypuścić rybę do wody,w razie

konieczności obcinając przypon

B) przytrzymując rybę suchym ręcznikiem ostrożnie odczepić haczyk

2. Kto jest uprawniony do przeprowadzania egzaminów na kartę wędkarską?

a) PZW

B) Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze

c) Instytut Rybactwa Śródlądowego

3. Czy wyznaczone odstępy między wędkującymi mogą byc zmniejszone?

a) tak,za zgodą wędkarza,który wcześniej zajął inne stanowisko

B) nie,nie mogą być zmieniane

c) tak,w zależności od ukształtowania terenu

4. Czy osoby do 14 lat mogą wędkować?

a) tak,wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej posiadającej uprawnienia do wędkowania

B) nie

c) tak,z wyłączeniem metody spinningowej i muchowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1a

2a

3a

4a

....ja bym tak odpowiedział....jak możesz to podaj inne pytania jakie teraz mniej wiecej obowiązują bo mój znajomy ma zamiar zdawać w tym roku na karte wędkarską...napisz na pw bądz maila zew.had@gmail.com żeby nie zaśmiecać forum :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wędkarz może sprzedawać złowione ryby?

a) nie

B) tak

Którą grupę ryb określa prawidłowo obowiązujący wymiar ochronny do 40cm?

a) boleń, brzana, węgorz

B) łosoś,sandacz, troć

Czy w czasie wędkowania wędki muszą być pod stałym nadzorem ich właściciela?

a) tak

B) nie,można upoważnić innego wędkarza

c) nie

Ile metrów powinna wynosić odległość pomiędzy wędkarzami łowiącymi ryby na przynęty naturalne z brzegu i łodzi?

a) 10m i 20m

B) 15m i 15m

c) 10m i 25m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam . Mam 14 lat i jestem z bydgoszczy . łowie od jakiegos roku ale tylko z dziadkiem .

Dziadek pracuje na parkingu, często ma ranną zmiane, popoludniówki, nocki i nie ma kiedy ze mną jechać. Ja mam oczywiście szkołe . Chcę mieć karte wędkarską na wody jakieś tam ( sorka ale nie pamiętam) np, Łęgnowo . Nie wiem dokładnie do czego zalicza sie to jeziorko . mój dziadek płacił za karte około 80 zł . Oni maja swoją siedzibe w Bydgoszczy na ul,Babia wieś , i dokładnie nie wiem co musze zrobić żeby ją otrzymać . zaczynam łowić na spinning więc może ma to jakieś znaczenie . nie wiem . Bardzo prosze Was o pomoc . Wszystkich wędkarzy serdecznie pozdrawiam . Dziękówa za każda odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

SoniC_X_ jedziesz tam pytasz jakie dane masz przynieść ile pieniążków masz zapłacić - wyrobienie u mnie kosztowało około 110zł. a potem co rok podbijam za 40-50zł. - i tyle...

A tutaj masz już regulamin, z którego prawdopodobnie będziesz musiał zdać test :

http://www.pzw.org.pl/home/mod.php?dir=szablony&file=indexg&ids=73

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nier prawdopodobnie tylko napewno bo jakos do głowy mi nie przychodzi aby ktoś mógł mieć na cos pozwolenie nie znając przepisów....wiadomo nie wszystko trzeba umieć na blachę ale podstawy to chyba normalne.... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Xeo nie masz racji znam miejsca w których zdaje się bez testów ( podpowiem że to nie jest moje koło ale znam ) :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce aby uzyskać kartę wędkarską, należy:

A) Przyswoić sobie przepisy ustawy, rozporządzenia do "ustawy o rybactwie" i regulaminu amatorskiego połowu ryb ze szczególnym uwzględnieniem przepisów związanych z ochroną (wymiary i okresy ochronne) i zasadami wędkarskiego połowu ryb. [ zbiór tych przepisów ]

B) Zdać egzamin ze znajomości ochrony i połowu ryb. Egzamin ten może być składany tylko i wyłącznie przed komisją egzaminacyjną działającą na terenie powiatu właściwego pod względem stałego miejsca zamieszkania zdającego (jest to uregulowane rozporządzeniem do "ustawy o rybactwie" ).Osoba ta w czasie składania egzaminu winna:

1) okazać dowód osobisty lub legitymację szkolną,

2) wnieść składkę egzaminacyjną w wysokości 25 zł, przy czym osoby w wieku od 14 do 16 lat są zwolnione ze składki. Pozytywny wynik egzaminu zostanie potwierdzony pisemnym Zaświadczeniem Egzaminacyjnym.

C) Udać się do starostwa powiatowego - właściwego względem stałego miejsca zamieszkania - i wystąpić o wydanie karty wędkarskiej - tzn.:

1) pobrać, wypełnić i złożyć wniosek o kartę wędkarską (te czynności realizuje się w starostwie - praktycznie "od ręki")

2) złożyć Zaświadczenie Egzaminacyjne,

3) dostarczyć fotografię,

4) uiścić opłatę urzędową w wysokości 10 zł,

5) wykupić znaczki skarbowe na sumę 5 zł i 50 groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Z tego co tu czytam to wszędzie jest inaczej (co do zdawania na kartę wedkarską). Tam nie musisz zdawac zadnego regulaminu a tu musisz. No ale i tak każdy kto chce łowic na łowiskach PZW regulamin znac musi i co najważniejsze przestrzegac go :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość DareczeK

No i koniec zdawania przez internet (i dobrze) :

Źródło : KLIK

Proszę nie nadsyłajcie już zgłoszeń do egzaminu na Kartę Wędkarską. Zostaliśmy zmuszeni przez ZG PZW w Warszawie do zaprzestania egzaminów w takiej formie....a miało być tak pięknie...

ZG PZW nie przedstawił nam jasnej wykładni prawa, że to co robiliśmy było nielegalne, tylko jako jednostka nadrzędna....kazali zaprzestać i już. Nie przekonuje nas natomiast argumentacja, że zabieramy pieniądze innym kołom PZW. A już w ogóle obraźliwym jest przekonanie oponentów naszej inicjatywy, że ludzie zdający przez internet mogą "ściągać"

Twierdzenie, że urzędy nie honorują naszych zaświadczeń jest nieprawdziwe, z informacji jakie posiadamy od zdających przez neta, jest wręcz odwrotnie...ale faktem jest że, najwięcej problemów mają ludzie z Warszawy.(ciekawe dlaczego?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Zdawać na kartę można cały rok nawet w Sylwestra (najlepiej )jak tylko zbierze się komisja

Mi powiedzieli, ze do konca maja.

Mialem zdawac juz we kwietniu, ale ciagle mi cos wypadalo, a jak przyszedlem 31 maja to dostalem takie opr od prezesa, ze nie przychodzilem na czas, ze od tamtego czasu tam sie nie pokazuje :mrgreen::mrgreen: . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Prawda jest taka jaka jest [!?]

Wygląda to w ten sposób "Kierowniku [albo] Panie majster.. Mam tutaj chłopaka trzeba mu kartę wyrobić, był ze mną na rybach nieraz, zasady zna, regulamin zna, zupełnie poprawny chłopak, prawie z rodziny zresztą.. Jak będzie??"

a taki pan odpowiada na to "To zrób tak i tak.. i będzie gitara"

LUDZIE :shock::shock: JAKI EGZAMIN ?! dawno już nie słyszałem czegoś w tym stylu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.