Skocz do zawartości
tokarex pontony

Powitalnia


szotornik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam cos widzie ze pomorskie skromne jest na tym forum albo się wstydzą ujawnijmy się nie bójcie się pisać przeglądałem jakieś inne województwa i tam jakieś wspólne wypady na ryby i takie tam o łowiskach się wymieniają a my tak nic nie ładnie a wiec dajcie znać gdzie łowicie na Pomorzu jakie sukcesy i takie tam w końcu jest wędkarzy na Pomorzu dużo a wiec mam nadzieje ze otworzycie się i napiszecie małe co nieco pozdrawiam z Gdyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
przynęty na klenia   Dragon
Gość przem1978
no nie mowicie ze jest nas tylko trzech na tym forum z takiego ladnego regionu

no jeszcze ja jestem :)

byłem dzisiaj na rybkach na jez. kczewskim (jedno małe branie tylko), sezon zaczęty mimo że deszcz nas pogonił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Siema!

Ja łowię na terenie powiatu kartuskiego. Ostatnio "znalazłem" dość ciekawe jezioro na terenie Żukowa. Mimo sporych rozmiarów jest dobrze ukryte w lesie. Miejscowi nazywają je Głębokie. Sezon się rozpoczął więc mam zamiar poszukać szczupaka. W zeszłym roku widziałem jak inni wędkarze wyciągali spore garbusy, a sam widziałem liny, które żerowały przy pomoście. A ja nie miałem wówczas wędki :evil:

przem1978, Jezioro Kczewskie to jest to bardzo długie? Ile razy obok niego przejeżdżam zastanawiam się co też tam siedzi. Trzeba wykupić kartę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadaj śmiało. Miejsca i ryb starczy dla nas obu. W tej chwili przeglądam wszystkie możliwe sklepy internetowe w poszukiwaniu "mojej" przyszłej wędki w jak najniższej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.jezozwierz.pl/ polecam go jesli chodzi o ceny

Dzięki, przejrzałem ofertę tego sklepu no i muszę przyznać, że ich oferta przyprawiła mnie o mały zawrót głowy. Jeszcze wczoraj myślałem o konkretnym modelu, a teraz to zaczynam się poważnie zastanawiać nad parametrami mojego killera :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przem1978
Siema!

Ja łowię na terenie powiatu kartuskiego. Ostatnio "znalazłem" dość ciekawe jezioro na terenie Żukowa. Mimo sporych rozmiarów jest dobrze ukryte w lesie. Miejscowi nazywają je Głębokie. Sezon się rozpoczął więc mam zamiar poszukać szczupaka. W zeszłym roku widziałem jak inni wędkarze wyciągali spore garbusy, a sam widziałem liny, które żerowały przy pomoście. A ja nie miałem wówczas wędki :evil:

przem1978, Jezioro Kczewskie to jest to bardzo długie? Ile razy obok niego przejeżdżam zastanawiam się co też tam siedzi. Trzeba wykupić kartę?

tak, to jest to długie przy drodze, ale po ostatnim spotkaniu z włascicielem odradzam jednak :)

moja rozmowa z włascicielem wyglądała tak:

- Jakie ryby tu są?

- Karpie, liny, płocie, szczupaki i amury...

- duże karpie ?

- duże, ale karpi tu juz nie ma, ostatniego złapałem takiego 15 kg...

- to są czy nie ma? a na co je Pan złapał? na kulki czy na kukurydzę?

- na sieć !!! ...

pozwolenie płatne u Pana z rowerem za 10 zł za dzien.

p.s. powiedz prosze które to jeziorko w żukowie i jaka powierzchnia i jakie opłaty za wedkowanie...?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem dziś w znajomej, mieszkającej niedaleko Kczewa i mówiła, że można tam łowić za darmo. Widocznie nie była zbyt zorientowana. Łowią siecią powiadasz. W takim razie nic tam po mnie. Płacić dyche za możliwość łowienia drobnicy, która przemknęła między oczkami sieci - no way! Niestety tak jest na większości okolicznych jezior - koszt karty z roku na rok wyższy, a połowy siecią częstsze.

A propo jeziora w Żukowie... Kojarzysz mniej więcej okolicę? Jest taka droga, którą można przejechać z Żukowa do Przodkowa. I w połowie tej drogi należy skręcić w las. A jeśli chodzi o rozmiary to będzie to może 1/3 długości tego w Kczewie (może 1/2, w każdym bądź razie, dość długi zbiornik ). Co do opłat, gdy pytałem okolicznych wędkarzy, mówili że łowić można za darmo. Niebawem się tam wybiorę to będę miał pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przem1978
Pytałem dziś w znajomej, mieszkającej niedaleko Kczewa i mówiła, że można tam łowić za darmo. Widocznie nie była zbyt zorientowana. Łowią siecią powiadasz. W takim razie nic tam po mnie. Płacić dyche za możliwość łowienia drobnicy, która przemknęła między oczkami sieci - no way! Niestety tak jest na większości okolicznych jezior - koszt karty z roku na rok wyższy, a połowy siecią częstsze.

A propo jeziora w Żukowie... Kojarzysz mniej więcej okolicę? Jest taka droga, którą można przejechać z Żukowa do Przodkowa. I w połowie tej drogi należy skręcić w las. A jeśli chodzi o rozmiary to będzie to może 1/3 długości tego w Kczewie (może 1/2, w każdym bądź razie, dość długi zbiornik ). Co do opłat, gdy pytałem okolicznych wędkarzy, mówili że łowić można za darmo. Niebawem się tam wybiorę to będę miał pewność.

no jutro zabiore zonkę na "spacer" w celu weryfikacji tego łowiska, dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz w samym Gdańsku czy w okolicach? Jezioro bardzo mi się podoba. Latem przyjeżdża tam sporo mieszkańców Trójmiasta, ale są nieszkodliwi. Woda czyściutka. Jeśli nie na ryby, to można sobie po prostu zrobić weekend na łonie natury ( całość otoczona lasem ).

Jutro odwiedzam dziewczynę, która mieszka niedaleko i zapewne także zrobimy sobie mały spacer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przem1978
jestem z samego gdańska, a "spacer" oczywiscie autem ;)

Będę się rozglądał za błądzącą parą w samochodzie :grin:

byłem, obejrzałem, ale powiedz mi proszę którędy tam sie wjeżdza, aby nie trafić na brzeg jeziora zastawiony domkami letniskowymi ??? :)

jez. Głębokie ma 56 ha (ok. 1800 x 300 m) i jest bardzo głębokie do 20 m ...

rzeczywiście mieszkańcy domków nie wiedzą nic o tym aby trzeba było mieć jakiekolwiek zezwolenie na łowienie, ale oni tam raczej grillowo-piwnie tylko mieszkają :)

ja byłem w miejscu: N54*20'42" E18*18'21" od strony Smołdzina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam dziś, ale wyłącznie rekreacyjnie. Mało osób wędkowało, to dobrze, więcej zostanie dla nas :grin:

Podejrzewam, że zajechałeś w miejsce, gdzie jest mała wysepka, pełna ptaków. Bo tam jest rzeczywiście sporo domków.

Aby dostać się na drugi brzeg musiałbyś wjechać od strony Borkowa ( jest to pierwsza wioska za Żukowem w stronę Kartuz ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przem1978
Byłem tam dziś, ale wyłącznie rekreacyjnie. Mało osób wędkowało, to dobrze, więcej zostanie dla nas :grin:

Podejrzewam, że zajechałeś w miejsce, gdzie jest mała wysepka, pełna ptaków. Bo tam jest rzeczywiście sporo domków.

Aby dostać się na drugi brzeg musiałbyś wjechać od strony Borkowa ( jest to pierwsza wioska za Żukowem w stronę Kartuz ).

hehe, wjechałem od strony Borkowa, ale zamiast w prawo skręcić przed jeziorem, zrobiłem to troche dalej i tym sposobem objechałem je prawie całe dookoła i wyjechałem na Smołdzino, ale juz wiem gdzie to jest, nie mniej tak duży zbiornik musi sie długo nagrzewać zanim ryby będą dobrze brały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zrobiłem sobie ostatnio rowerową przejażdżkę po okolicach Żukowa i "odkryłem" masę jezior. Niektóre wyglądają ciekawie. Zwłaszcza przypadło mi jezioro "Pod mostem w Rutkach". Jest to stary kolejowy most ( miejscowi twierdzą, że w czasie wojny pociąg wpadł tam do wody ), odważniejsi skaczą tam na bungie.

PS. Naprawdę na całym forum nie ma, prócz naszej trójki, nikogo z Pomorza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Z tego co widać w temacie jestem 6 osobą z pomorza ;)

Mieszkam w małej wiosce niedaleko Żukowa 20 km od Gdańska . Jest szansa że sie kiedyś nad wodą spotkamy :lol::mrgreen:

Wielkie podziękowania dla przem1978, za udostępnienie tajemnic o swoich łowiskach oraz cierpliwość jaką mi okazuje :) Pzdr dla ciebie

________________________

Pozdrawiam Wito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.