Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

GPFH - Grand Prix Forum Haczyk.pl


adi1122spid

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałeś mi pokazać, że nie umiem czytać ?

To, że moje zdjęcie jest niezgodne z regulaminem uświadomił mi już Lesio.

Chodzi mi o spójność zasad-regulaminu, jeśli dopuszczamy w jednym przypadku "niekonieczność" wędkarza na fotografii to nie widzę żadnej zasadności respektowania tego w innych przypadkach, szczególnie kiedy moje zdjęcie z ręką i rybą jest tak samo weryfikowalne (pod względem wielkości ryby) jak inne z samą wędką lub z rybą trzymaną przez wędkarza bez wędki i bez miarki. Jedynie w wypadku weryfikacji autentyczności jest zasadne zdjęcie wędkarza, natomiast to zostało wykluczone za sprawą akceptowania zdjęć bez wędkarza ale z miarką czy wędką. Jaka jest więc różnica między moim foto a foto ryby z pudełkiem zapałek bądź wędką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 490
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Taki raban w sprawie, która już była na forum omawiana. :???:

W regulaminie są określone dwie opcje zdjęcia, (czytaj: nie ma trzeciej), Damian21 wyjaśnił dokładnie, w czym rzecz.

Szeroki kawałek przedramienia wychodzący z kadru i zwężający się ku rybie tworzy zniekształcenie perspektywy.

Podobnie będzie ze zdjęciem, które wprawdzie spełnia wstępne wymogi regulaminu, ale nie będzie można dokonać obiektywnej oceny wielkości, ponieważ ryba jest zaprezentowana pod dużym kątem.

Tak na marginiesie - po co międlić w dłoni rybę, która się często wyrywa i nie chce zaprezentować profilu? Chyba nie chcemy, narażać biednego zwierzątka na uraz psychiczny z powodu przypadkowego upadku na podłoże z wysokości ponad metra...

według słów, moderatora tylko foto wędkarza z rybą ?

Moderator nigdy tak się nie wyraził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wyniki po II turach:

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=190168#190168

Miejsca od 1 do 3 zostaną wyróżnione drobnymi nagrodami. Wśród nagród: plecionki wędkarskie, żyłki, błystki wahadłowe i przynęty Fishunter ( im wyższe miejsce tym cenniejszy i różnorodny zestaw) Gratuluję.

Przy okazji - trwa III tura i są już pierwsze zgłoszenia. Tym samym przypominam, że w ostatecznej klasyfikacji liczy się udział w ilości rund a w przypadku nawet udziału w trzech, najgorszy wynik spośród nich będzie odrzucony. Tym samym w klasyfikacji generalnej jest jeszcze wiele do rozstrzygnięcia.

Tymbardziej, więc warto powalczyć, ponieważ główne nagrody są praktycznie bardzo podobnej wartości.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

WitajLesio, coś Cię troche nie było.

To ja błędnie zaakceptowałem zgłoszenie i ja je następnie usunąłem.
Oki. nie ma tematu...

Czy na kolejny rok można by było się zastanowić nad lekkim obniżeniem progów wymiaru zgłaszanych ryb? Prawdopodobnie byłoby więcej zgłoszeń a co za tym idzie więcej uczestników brało by w konkursie udział. W tym momencie to preferowani są raczej łowcy prosiaków natomiast tzw. "biała ryba" jest raczej tylko przystawką w całym GP.

Co Ty na to?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wernicjusz,chyba własnie o to chodzi by się rozwijac i łowić jak największe fisze,jak dla mnie to niektóre wymiary mogłyby byc dodatkowo zwiększone.

Jedyne co bym zaproponował to podział na ryby złowione na spin/muche i reszte łowione stacjonarnymi metodami. Choc pewnie wtedy bajzel by się zrobił niemiłosierny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluzer, do tego podstawową sprawą zostaje uczciwe ocenianie dlaczego ktoś za karpia któremu daleko do normy medalowej dostaje więcej punktów od medalowego pstrąga i to róźnica w ocenie jest nie miłosierna. Punkty powinny być ułożone wedlug norm medalowych np. Wędkarskiego świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym siać wrogiej propagandy ale można by jakąś ankiete stworzyć kto jest za zmianami. DAWID, poruszasz co jakiś czas temat prosiaków i nie jesteś w tym osamotniony. Wg. mnie najlepiej byłoby wogóle rozgraniczyć ryby dzikie od komersyjnego shit'u.

Punkty powinny być ułożone wedlug norm medalowych np. Wędkarskiego świata.
Jestem jak najbardziej na tak! Stosunek medalowego okazu do złowionej przez nas ryby byłby jak najbardziej adekwatny... .

Ale niech tam w tej materii się Lesio wypowie, jeśli ma czas. :wink:

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy z forum drugiego PZW. Możliwe są chyba jakieś zmiany dla dobra ogółu.

Lecz aby był porządek powinny wyjść odgórnie z uwzględnieniem oddolnych uwag... .

Naprawdę fajnie byłoby porywalizować w szerszym gronie a tak mamy jedynie kilka-kilkanaście osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluzer, do tego podstawową sprawą zostaje uczciwe ocenianie dlaczego ktoś za karpia któremu daleko do normy medalowej dostaje więcej punktów od medalowego pstrąga i to róźnica w ocenie jest nie miłosierna. Punkty powinny być ułożone wedlug norm medalowych np. Wędkarskiego świata.

Amen!

Tak przegladałem teraz normy medalowe wg regulaminu Haczyka.... karp 60 cm ma wiecej (i to znacznie!) punktów niz powiedzmy ponad 80cm boleń, największy kleń czy blisko metrowy szczupak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normy medalowe wg regulaminu Haczyka.... karp 60 cm ma wiecej (i to znacznie!) punktów niz powiedzmy ponad 80cm boleń, największy kleń czy blisko metrowy szczupak!

Dla tego nie biorę w nim udziału bo pewnie bym wygrywał za każdym razem :wink:

Punktacja bezsensowna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możecie zrobić jawną ankietę - dać do wyboru dobrze skonstruowane różne opcje - wtedy będzie większa klarowność, kto czego chce, i jak duża jest to grupa osób.

Dawno temu pisałem, że kilku karpiarzy może skutecznie 'rozwalić' konkurs i zniechęcić innych do rywalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możecie zrobić jawną ankietę - dać do wyboru dobrze skonstruowane różne opcje - wtedy będzie większa klarowność, kto czego chce, i jak duża jest to grupa osób.

Dawno temu pisałem, że kilku karpiarzy może skutecznie 'rozwalić' konkurs i zniechęcić innych do rywalizacji.

Daj coś od Siebie. Uwzględnij nasze uwagi. Naprawdę, gdyby tak zsumować nawet metrach prosiaki z ubiegłorocznych zgłoszeń i porównać do innych gatunków (boleń jedynie się trzyma jako tako) to proporcje są straszne.

A nowa edycja GP już tuż tuż, mniemam. Z tym stosunkiem rekordu Polski do naszej zdobyczy nie byłoby tak tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy mam pisać, że nie mam żadnego wpływu na sposób liczenia głosów, ani na zmiany w tym zakresie?

tomik "niech moc bedzie z Tobą" :cool:

Nie chcesz chyba aby kolejni uczestnicy bojkotowali zawody...?

Nie potzreba tu żadnego marketingu. Jak sie rozniesie, że jest ciekawie to i rywalizować będzie miał kto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. A może by tak w przeliczniku uwzględniać np: stosunek wagi bądź wymiaru naszego okazu do jego odpowiednika rekordu Polski?

Przykładowo wspomniany już kleń ma rekord na poziomie 63cm. Jeśli ktoś złowi powiedzmy 51cm okaz to przelicznik wychodzi w granicach 0,8. Natomiast karp 60-centymetrowy z rekordem Polski 109cm będzie miał około 0,55.

Czy to mogłoby mieć jakąś szanse na przebicie? Myślę, iż zdecydowanie przybyło by uczestników łowiących tzw. "białą rybę" a w obecnej wersji nie mających zbyt wielkich szans na zaistnienie.

Propozycje popieram w 100%-tak powinien wyglądac regulami konkursu!

Ktos podejmie się zrobienia ankiety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.