Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

GPFH - Grand Prix Forum Haczyk.pl


adi1122spid

Rekomendowane odpowiedzi

utrzymanie jak najdłużej rekordu będzie myślę największą satysfakcją dla rekordzisty oraz wyzwaniem dla innych użytkowników.

rekina od tomaszka sie nie prześcignie... a wg zasad adiego by mniał tylko 3 punkty hihi :razz::razz:

wole wersje adiego :wink::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 490
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ta taabela ma wady w wersie boleń za różna wymiary są zawsze 3 pkt (trzy ostatnie) gdzie tu logika :???: Za suma 95 cm są 3 pkt za złowienie suma 1,5 m łowca też dostanie trzy punkty. W niektórych gatunkach punktowane są okazy a w innych punktacja zaczyna się od wymiaru ochronnego :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś takiego już było, ale myślę że można by przyznawać punkty na zasadzie proporcji w stosunku do rekordu Polski. Np. rekord Bolenia 85cm[zmyślam] jest naszym punktem odniesienia- to 10 pkt, a jak ktoś złowi 70cm, to będzie 85x=700, x~8pkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy zgłaszający rybę liczyłby sobie to sam, i podawał razem z ,,rybą". Może wydaje mi się, że to już było, bo już kiedyś o tym pomyślałem, ale grand prix było zawieszone to się nie odzywałem :P Tylko oczywiście na stronie haczyka trzeba by podać tabelę z rekordami uznawanymi na naszej stronie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boleń - od 60 cm

Szczupak - od 60 cm

Sum - od 90 cm

pstrąg (którego brakuje w tabeli podobnie jak lipienia i troci) - od 40 cm

Troć - od 50 cm

sandacz (też go nie widzę :shock: ) - od 60 cm

To na razie tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech zlituj się - nawet po uwzględnieniu polskiego bezrybia, szczupak przynajmniej od 80 powinien się zaczynać. Ukleje, karasie czy płocie to wogóle należy sobie darować żeby ktokolwiek poważnie traktował to Grand Prix :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukleje, karasie czy płocie to wogóle należy sobie darować żeby ktokolwiek poważnie traktował to Grand Prix

Oj Tomaszek, Tomaszek :lol: Połowiłeś trochę dużych ryb i te ci śmierdzą :?::wink: Co jest większym wyczynem- złowienie jedynego w życiu szczupaka na metr czy regularne łowienie medalowych płoci i karasi? A może zwabienie i utrzymanie w łowisku stada uklei? Gdybyś choć raz spróbował to zobaczyłbyś, że to dużo trudniejsze niż złowienie szczupaka :wink:

A w temacie- jak już koniecznie chcecie igrzysk, to może skorzystajcie z mojego pomysłu, który rzuciłem przy okazji planów pojedynku Maniek-Radek

Jak już dalej brniecie w konkurs :roll: jest prosty sposób:

- przyjmujemy normy np. długościowe Wędkarskiego Świata

- zgłoszenia kolegów przeliczamy jako procent rekordu Polski dla danego gatunku.

Przykładowo

rekord szczupaka wynosi 137 cm (strzelam z głowy :wink: )

Radek złowił szczupaka 100 cm co daje ok. 73% rekordu Polski

rekord Polski w płoci wynosi 52 cm (strzelam jw. :wink: )

Maniek złowił płoć na 42 cm co daje ok. 81% rekordu Polski

Co już bardzo łatwo porównać bez względu na gatunek

i teraz po zgłoszeniu danej ryby procenty zamieniamy na punkty i albo wybiera się najwyższą notę w całym roku, albo sumuje punkty.

I jeszcze jedno- odpuście sobie miarki przy rybie i tym podobne pomysły :roll: Co ryby są winne, że ludzie chcą się ścigać nad wodą :???: Ustawianie ryb do zdjęcia z miarką spowoduje niepotrzebne dla nich cierpienia.

Jak rozumiem to ma być zabawa, więc powinna się opierać na zaufaniu. Jeżeli kogoś będzie cieszyć oszukana nagroda to.... A jeżeli chcecie mieć 100% pewności- musicie założyć komisję gier i zakładów :wink::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omek1 napisał/a:

Jak już dalej brniecie w konkurs :roll: jest prosty sposób:

- przyjmujemy normy np. długościowe Wędkarskiego Świata

- zgłoszenia kolegów przeliczamy jako procent rekordu Polski dla danego gatunku.

Przykładowo

rekord szczupaka wynosi 137 cm (strzelam z głowy :wink: )

Radek złowił szczupaka 100 cm co daje ok. 73% rekordu Polski

rekord Polski w płoci wynosi 52 cm (strzelam jw. :wink: )

Maniek złowił płoć na 42 cm co daje ok. 81% rekordu Polski

Co już bardzo łatwo porównać bez względu na gatunek

Jestem za tym w 100%ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej od 80 powinien się zaczynać

tak no to przez cały rok bgędzie zgłoszony może z jeden..:P, chyba za dobrze Tomaszek nie znasz polskich realiów jeśli cos takiego napisałeś, jestem za propozycją Artecha

I jeszcze jedno- odpuście sobie miarki przy rybie i tym podobne pomysły :roll: Co ryby są winne, że ludzie chcą się ścigać nad wodą :???: Ustawianie ryb do zdjęcia z miarką spowoduje niepotrzebne dla nich cierpienia.

Jak rozumiem to ma być zabawa, więc powinna się opierać na zaufaniu. Jeżeli kogoś będzie cieszyć oszukana nagroda to.... A jeżeli chcecie mieć 100% pewności- musicie założyć komisję gier i zakładów :wink::lol: :lol:

tak to już pisałem , tez nia pasowało mi to zdjęcie z miarką przeciez komu by się chciało oszukiwać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.