Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

fluorocarbon a zęby szczupaka


cinek1979

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

asta, a kto powiedział Ci ,że sie nie nadaje? ja swój spining "sandaczowy" zawsze zbroje w wolfram,ponieważ częstym przyłowem są szczupaki...ostatnimi czasy nawet częściej goszczą na nim niż sandacze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol cinek1979 jak byś zdjął przypon całkowicie to proporcje sandaczy do obciętych przynęt znacznie by wzrosły.

Ja na sandacze nigdy nie używam przyponów, według mnie pogarszają pracę przynęty co nie przeszkadza zachłannym szczupakom.

Przynętę w 90% koguta wiążę bezpośrednio do linki głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian10010, stosuje wolframy o wytrzymałości5-9 kg, wizualnie wydają sie cieńsze od plecionki i nie zauważyłem spadku brań do czasu łowienia samą plecionką, a 70 procent szczupali połyka dosyć głęboko gume podaną z opadu,ale w trolingu na woblerki 6-12 cm na jakies 30 szczupaków wyjętych( ja i ojciec )ani jeden nie polknął przynęty tak by ją obciąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian10010, tej jesieni mam zamiar zrobić test do plecionki dowiązać 120-150 cm fluorocarbonu i do niego dżiga, obok staruszek będzie miał plecionke i wolfram tak z ciekawości i dla podtrzymania własnej tezy....ale o tym napisze dopiero w grudniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 5 months later...
Panowie nigdy nie mialem do czynienia z fluorokarbonem a mam takie pytanko,czy nadawal by sie jako przypon na biala rybe????Bo skoro jest niewidzialny,ponoc :wink::mrgreen:
Karpiarze na to wpadli już dość dawno :mrgreen: owszem kiedyś dawałem też cienki fuorocarbon do zestawów na lina i z powodzeniem łowiłem, ale jakoś mnie to specjalnie nie zdziwiło bo czytałem nawet ,[co do samej sztywności] że kiedyś jakiś anglik łapał te ostrożne ryby w mocno zarośniętym zbiorniku na przypon wykonany z pojedynczego....cienkiego drutu stalowego, który działał jak kosa na to zielsko podczas holu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam. Co do flurocarbonu i moich doświadczeń na spinning. Złapane ponad 50 szczupaków, żadnej obcinki. Tylko raz odgryziona polowa grubosci fluo (zahaczyl ostro zebem). Złapany szczupły 94 cm i 6 kg wagi, fluo nienaruszony. Nie znaczy to że szczupak nie przegryzie, zależy to jak go zatniemy, na co łowimy, jak długo go holujemy itd. Uważam że w przypadku spinningu ryzyko obcinki nie jest duże, ale jednak jest. Natomiast w przypadku żywca z uwagi na znaczne głebsze połknięcie przyponu to ryzyko jest już duże, choć podkreślam, że na żywca na fluorocarbon nie łowię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

ja tez z fluokarobnem za duzych problemow nie mialem. no moze jak sie kupi gotowy przypon to czasem agrafka strzeli to peknie. jest to jednak w 2% sytuacji no chyba ze duze przynety, czesto zaczepy to malo ktory wytrzyma. generalnie sa lepsze od wszelkich stalowych ktore sie lamia, pekaja, skrecaja itd. tytanowe mialem zal stracic bo troche kosztuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak fluo , to tylko gruby . Mój największy szczupły to 96 cm . wyciągnięty na 0,47 fluocarbon (i mnóstwo mniejszych). Kumpel stosował do niedawna 0,22 i takie dwa po 1,5 kg w jednej godzinie spokojnie dały radę - mówię o żywcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,jeśli chodzi o szczupaka to generalnie - decydującym czynnikiem jest - jak głęboko w szczękach znajduje się przynęta :shock: .Można złapać szczupaka i , bez przyponu (wielokrotnie takie przypadki były opisywane na forum ) , ale też szczupak potrafi tak głęboko zagryść przynętę ,iż przypon 30 cm. połyka w całości :razz: .Oczywiście ,można liczyć na "fart" - ale to nie jest świadome łapanie szczupaków .Moim zdaniem fluorocarbon zdecydowanie przegrywa z zębami szczupaka :cool: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.