Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Fotografia wędkarska


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre fotografie są najlepszą pamiątką z wypraw wędkarskich , ale wiele osób ma kłopoty

ze zrobieniem interesujących zdjęci. Są one nieostre, zbyt ciemne, mają niekiedy nie ciekawe tło ,a ryby są martwe i żle wyesponowane.

Pierwszym krokiem do wykonywania dobrych zdjęć jest nabycie niezawodnego aparatu.

Nawet amatorzy mogą robić zupełnie dobre zdjęcia jednym z wielu całkowicie zautomatyzowanych aparatów fotograficznych z 35-milimetrowym obiektywem .

Jeśli już fotografia stała się twoią pasją , kup aparat z obiektywem 35mm , nastawiany zarówno ręcznie jak i automatycznie. Swietnym wyposażeniem aparatu jest obiektyw o

ogniskowej zmiennej od 28-80mm. Możesz go ustawiać tak aby pełnił role obiektywu szerokokątnego lub teleobiektywu

LICZY SIĘ WYGLĄD.

wędkarze pozujący ze złowioną wielką rybą popełniają wiele błędów . Następnym razem fotografując kolegę z rybą , zwróć uwagę na podane niżej szczegóły . Efektem tego będą znacznie ciekawsze zdjęcia.

* Zrób zdjęcie , kiedy ryba jest jeszcze żywa ,najlepiej po jej wyholowaniu. Jasne kolory i rozłorzone płetwy sprawiają , że ryba wygląda rześko.

* Wybieraj uwarznie tło. Niebo, woda i odkryty brzeg wyglądają lepiej niż zaplecze przystani

czy zaśmiecona łódka.

* Zdejmij czapke i okulary słoneczne , gdyż zakrywają ci twarz.

* Staraj się by nie zasłaniać rękami ryby ,a szczegulnie jej głowy , i nie trzymaj jej wcieniu

* Fotografuj raczej jedną ładną i dużą sztuke niż całą kupke ryb.

Jest to zaledwie namiastka rad dla wędkarzy fotoamatorów z pozycij" WEDKARSKIE RADY i SPOSOBY", może macie swoje triki na dobre zdjęcia albo dobre rady chętnie poczytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 392
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Anonymous

To chyba to zdjęcie z wujkiem to zrobiłeś przed przeczytaniem podręcznika a swoja drogą to zaczyna być irytujące pouczanie wszystkich przez ciebie. zastanów się? przestań opowiadać banialuki i przekaż coś konkretnego.czekamy tu wszyscy na twoje zdjęcia i wrzuć na luz. nikt niebędzie nosił drogiego sprzętu ze sobą przynajmniej ja na ryby niebiore. bo różnie bywa. wkrutce się zarejestruje i jeszcze paru dostanie po uszach. :D już tu kiedyś byłem. witam szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu ze Szczecina jak byś zgadł z tym zdjęciem ,pozatym nikogo nie pouczam i jak

nie chcesz to nie czytaj tego co pisze . O fotografi zaczełem pisać bo może od kogoś coś się dowiem nowego a zdjęcia uczę się robić i dlatego są nie najlepsze do czego umiem się przyznać i nie wypieram się tego i nikt ci nie każe żebyś cokolwiek robił.

Artech dzięki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witeczka!!!

Dzięki Maniek za ten dział. Fotografia jest trudną sztuką a dobre zdjęcie to super pamiątka na całe życie, szczególnie jak na pierwszym planie widzimy nasze trofeum. Trochę mnie zdziwiły Twoje zdjęcia szczególnie dlatego, że najpierw przeczytałem tekst o fotografi

Zdejmij czapke i okulary słoneczne , gdyż zakrywają ci twarz.

a Ty prawie wszędzie w czapce i to z daszkiem. Ale teraz już wiem jaka była kolejność. Najpierw zdjęcia a później tekst. :D

A teraz coś do ewentualnego wykorzystania nad wodą z aparatem:

- dobre zdjęcie musi być odpowiednio wykadrowane, tj.: fotografowany obiekt powinien znajdować się centrum a linia horyzontu (o ile możemy ję widzieć) w 2/3 wysokości kadru, tzw. zabawa z zumem i odległością fotografa od obiektu

- zdjęcia na tle samej trawy albo samej wody są nudne. Znajdź fajne tło albo ustaw się tak żeby widzieć i zieleń i wodę. (no chyba że fotografujesz zimą :mrgreen: )

- nie "obcinaj" tła. O ile to możliwe niech drzewa czy krzewy w tle będą w całości - czyli wybór miejsca fotografowania i odległość od obiektu

- tylko Ty i ryba. To nie musi być ładne. Ze względu oczywiście na "Ty" a nie na "ryba" :roll: . Niech w kadrze znajdzie się coś jeszcze (stanowisko, sprzęt, przyroda). Zbliżenia nie oddają atmosfery.

- fotografia z rybą na tle kuchni, domu, samochodu itp. to profanacja

- funkcja "AUTO" w cyfrówce czy analogu jest nudna. Może lepiej przeczytać instrukcję i trochę pokombinować???

- nastawy pomiaru światła, fokusa i balansu bieli czy kolorów mogą Was mile zaskoczyć

- kąt ustawienia obiektywu do źródła światła szczególnie w cyfrówkach daje różne efekty kolorystyczne (w wolej chwili wyślę zdjęcia zachodu słońca zrobione w tej samej minucie pod różnym kątem do słońca)

- drogi nie znaczy dobry. 7 mln pikseli to matryca do robienia plakatów a nie zdjęć 10x15. Jeżeli już płacisz to płać za obiektyw i rozdzielczość a amator z profesjonalnym sprzętem dalej pozostaje amatorem.

A najgorsze jest to, że te wszystkie elementy trzeba umiejętnie połączyć na jednym zdjęciu :shock: i tu pozostaje tylko trening.

Ja już trenuję i sam widzę postępy. Was też zachęcam. Pierwszym sukcesem jest wprowadzenie aparatu w spis akcesoriów wędkarskich.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii witam i ciesze się że podzielasz moje zdanie natemat Fotografi Wędkarskiej,

sam też trenuje w tym temacie ale nie zawsze mam dobre wyniki , dlaczego może zbyt

pużno zabrałem się za fotografie i dlatego jest jak jest . Dzięki za rady i wskazówki

dotyczące foto, jak byś coś jeszcze konkrt napisał w wolnym czasie to by było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Maniek!!

Nie wiem co masz na myśli

jak byś coś jeszcze konkrt napisał w wolnym czasie to by było ok.

Jeżeli chodzi Ci o dokładniejsze wytyczne np. do nastawów aparatu to niestety każdy aparat ma inny obiektyw (szczególnie cyfrówki) i trudno coś poradzić. Jak pisałem pozostaje trening metodą prób i błędów. Ja fotografuję MINOLTĄ DYNAX 4 (analog) albo CANNONEM S1. W wolnej chwili podeślę parę zdjęć wtedy będziemy mogli konkretnie pogadać.

Pozdrówka

P.s.

Wybierasz się na jakieś łowienie, a może od ostatniego postu - relacji już gdzieś zasiadałeś nad wodą. Napisz co słychać na odrze k. Wrocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fotografi duży problem stanowi dla mnie zrobienie fotki sobie z rybą ,wiem że są

samowyzwalacze ale nie zawsze to skutkuje ,krótki czas , słyszałem o aparatach z

pilotem ale nie jestem obeznany w tym temacie .Może jakieś info. ktoś posiada i zechce się podzielić , byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fotografi duży problem stanowi dla mnie zrobienie fotki sobie z rybą

Nie praktykowałem z pilotem więc w tej kwestii Ci nie pomogę, ale powiem jak ja rozwiązałem ten problem na etapie zakupu aparatu. Wybrałem aparat po pierwsze z regulowanym czasem samowyzwalacza a po drugie z obrotowym ekranem podglądu. Tak więc mam dużo czasu na ustawienie się do zdjęcia i swobodę w ustawieniu aparatu. Zamiast się czołgać po ziemi czy wyginać na boki żeby wykadrować to co chcę mieć na zdjęciu po prostu obracam ekran i wszystko mam jak na dłoni. Przyznaję, że do tej pory z tego nie korzystałem nad wodą bo zawsze ma mi kto zdjęcie zrobić. A, że ostatnio nie zdażyły się okazy godne fotografii to inna bajka :evil: . Ale cierpliwość jest podobno wrodzoną cechą każdego wędkarza :mrgreen:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja kupiłem telefon z aparatem i to mi rozwiąże sprawe[simens c 65 150 zł] niestety jeszcze niewiem jaka będzie jakość tych zdjęć noi musze zakupić złącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w idziałem gdzieś tu zdjęcia z telefonu i były niezłe chyba w galeri tak to WIESŁAWEK zrobił nawet nawet rozpoznaję rybe i osoby wystarczy do prywatnej galeri niebedzie to fotografia artystyczna ale myśle że odda klimat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bo w telefonie jest mała rozdzielczość czy wgrywałeś je przez złącze jak to robisz i czy trzeba jakiś program bo jeśli chodzi o zdjęcia z cyfrowego to wchodzą bez niczego? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość bogdan39

panowie jak wrzucić zdjęcia o normalnym rozmiarze te kture wrzucam do tematu są małe i nieczytelne dopiero jak nanie klikne to się powoli otwierają. troche mnie to wkurzyło więc je narazie wyrzuciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.