Skocz do zawartości
tokarex pontony

Nysa Kłodzka - ujście do jez. Otmuchowskiego


mospin

Rekomendowane odpowiedzi

włącz google earth - stary paczków i na prawo od starego paczkowa na mapie jest taki jakby długi lasek, zagajnik od rzeki w stronę drogi - masz jechać przy lasku mając lasek po lewej.

Chodzi o ten lasek w kształcie takiej jakby odwróconej litery L prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Tak to ten lasek - patrząc po mapie to 3cia polna droga od Starego Paczkowa po lewej (1sza po skosie, 2 prostopadłe), ale nie wiem czy w rzeczywistości nie jest ich więcej. Po lewej lasku masz stawik - przy nim jest przepompownia, której na mapie nie widać, a Ty masz jechać po prawej stronie lasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Szkoda tylko że jest taka dyskryminacja. Jedni mogą (z okręgu opolskiego), inni nie. Zrozumiałbym politykę ograniczenia presji na łowisku specjalnym - sztucznym stworzonym przez działaczy koła opole np: jakiś sztuczny zbiornik w który zainwestowali. Ale tu ..... zawłaszczyli sobie rzekę i gitara. Zero inwestycji, max korzyści. :shock:

To jest jakiś fenomen na skalę krajową. Nie słyszałem żeby gdzieś utworzyli odcinek rzeki tylko dla własnego okręgu. Wyobrażacie sobie wyłączony San, albo Wisłę. Może rzeki pomorskie - tylko dla pomorzan lub marynarzy he he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareksm2, Po pierwsze jest to podyktowane remontem tamy i koniecznością spuszczenia wody na jeziorze które teraz przypomina sadzawkę

Po drugie co nas z Nysy i okolic cieszy w końcu ktoś na górze tzn.we władzach okręgu dostrzegł jak wyeksplatowane jest to jęzioro jeżeli chodzi o rybostan.Choć nie rozumiem zamknięcia rzeki od Kozielna do Otmuchowa to już raczej bym Otmuchów zamknął na jakiś czas. Bo jak dla mnie nie ma w nim już ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleq_30, Sprawa się wyjaśniła. Ja miałem obawy, że całkowicie wyeliminuje się możliwość łowienia na większości wód opolskiego dla - "przyjezdnych". Jeżeli tak miało by być to musisz przyznać że byłby to poroniony pomysł. Osobiście nie zabieram ryb, oddam 2 puste rejestry, choć dat wędkowania jest po kilka stron. Podzielam Twoje spostrzeżenia co do wyeksploatowania wód jeziora nyskiego czy otmuchów. Ale według mnie rozsądnym będzie podniesienie składek dla wędkarzy spoza okręgu opole, niż całkowite zamknięcie wód. Zamknięcie wód nie spowoduje nagłego przyrostu populacji ryb, tu trzeba inwestycji .... czyli kasy. Niestety znając mentalność ludzi, to co nie zabierze wędkarz np: z wałbrzyskiego zrobi to "miejscowy" i to z podwojoną siłą.

Na szczęście sprawa się wyjaśniła i będzie można korzystać praktycznie ze wszystkich wód poza łowiskami specjalnymi, ale po wniesieniu pełnej składki okręgowej ok. 150zł. No cóż, wcześniej czy później i tak nasze składki zaczną oscylować w granicach tysięcy a nie stówek. Oczywiście piszę tu o takich zapaleńcach jak ja, którzy łowią w całym kraju i muszę wnosić opłaty do innych okręgów.

I tak składki są niczym w porównaniu z pozostałymi kosztami he he :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dopiero teraz dotarły do mnie nowości okręgu PZW Opole. Z związku z tym dla pełnego rozwiania moich wątpliwości mam pytanie. Co roku składkę członkowską opłacam w okręgu PZW Koszalin. Czy po wniesieniu składki okręgowej do Opola będę mógł wędkować na J. Nyskim i Nysie Kłodzkiej?

A co do rybostanu J. Nyskiego to wcale nie jest aż tak tragicznie jak co niektórzy twierdzą. Śmiem twierdzić, że pod względem białej ryby ciężko o drugie tak zasobne łowisko nie tylko w samym okręgu, ale i w okręgach sąsiednich. A co do ryb drapieżnych to na pewno mogłoby być lepiej, ale tu żadne ograniczenia w dostępie do wód nie pomogą, podobnie jak zarybienia. Dopóki nie zmieni się mentalność wędkujących na poprawę nie ma co liczyć. A działania okręgu typu zniesienie okresu dla bolenia, zwiększenie limitu na suma, ograniczenia w dostępie do wód, wpuszczanie ledwo żywego narybku sandacza, to tylko działania na pokaz, nie wpływające w żaden istotny sposób na stan naszych wód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu opłacałem składkę opolską i jeździłem na jezioro otmuchowskie oraz nyskie.

Od dwóch lat tego nie robię, ponieważ PZW jest (.......- tomek1), składki dla jakiś okręgów, chore. znajomy z niemiec płaci 100euro za pozwolenie na 4 czy 5 krajów EU a w polsce jak by chciał opłacić na cały kraj nie wiem czy 2 tys zł by wystarczyło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
50 minut temu, nalewator napisał:

Hej

Jak tam sytuacja na ujściu? (dojazd ,woda ,rybki?). Ktoś już może był?

JAk co roku na ujściu do Otmuchowskiego było piękne łapanie Leszczy - pięknych, niestety po Leszczu wchodzil w ujscie Sandacz, który był trzebiony dlatego :

Uchwałą 4886/2010 Zarządu Województwa Opolskiego ustanowiono czasowe obręby ochronne obowiązujące od 01 marca do 31 maja każdego roku:

- na Zbiorniku Turawa obejmujący południowo-wschodnią cześć zb. Turawa od cypla zwanego lokalnie „Angel Spitzem" obejmując ujście rzeki Libawy, Mała Panew i przepompownie do cypla na wysokości miejscowości Szczedrzyk;

- na rzece Mała Panew obejmujący odcinek od mostu w miejscowości Czarnowąsy do ujścia Małej Panwi do Odry;

- na Zbiorniku Nysa od tablicy informacyjnej przy końcu wału w miejscowości Siestrzechowice do tablicy informacyjnej w miejscowości Buków;

- na Zbiorniku Otmuchów od przekopanego toru kolejowego w miejscowości Ligota do ujścia rzeki Nysa Kłodzka;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, mikwed1 napisał:
 

- na Zbiorniku Otmuchów od przekopanego toru kolejowego w miejscowości Ligota do ujścia rzeki Nysa Kłodzka;

Tak po zastanowieniu - nie wiem, czy zakaz obejmuje także ujście rzeki od strony  Wilamowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
33 minut temu, tpopiol napisał:

Zablokowali nimi drogi dojazdowe na ujście nysy kłodzkiej do jeziora otmuchowskiego.....

Wrzuć jakieś szczegóły. Bo dojazd do ujścia jest bardzo szeroki. Chodzi o konkretną drogę np: od starego Paczkowa, czy ten zjazd przez pola od drogi głównej asfaltowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jareksm2 napisał:

Wrzuć jakieś szczegóły. Bo dojazd do ujścia jest bardzo szeroki. Chodzi o konkretną drogę np: od starego Paczkowa, czy ten zjazd przez pola od drogi głównej asfaltowej?

Robią wam szlabany, bo za dużo mięsa wywozicie bez opamiętania. To i tak chwała tutejszemu PZW, że tak ostro pojechał. Tak właśnie trzeba.

  • Słabo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o obszar natura 2000 i PZW nie ma z tym nic wspólnego. Zawinił "ślepowron" który się pojawił i nie można go płoszyć pojazdami mechanicznymi.....:) Szlabany stoją od strony pomianowa, na drodze od wilamowej koło pomp, a w starym paczkowie panowie czekają przy wale na zwrot inwestycji....w końcu szlabany drogie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Warcianin napisał:

Robią wam szlabany, bo za dużo mięsa wywozicie bez opamiętania. To i tak chwała tutejszemu PZW, że tak ostro pojechał. Tak właśnie trzeba.

 

Warcianin chłopie teraz to pojechałeś. Piszesz bez zastanowienia, nie znasz tematu i myślisz że jesteś dowcipny?

To że zabierają ryby to fakt, ale nie każdy - więc nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Pomyśl zanim zacytujesz kogoś.

 

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cyrk, co mnie obchodzi jakiś ślepy wron :D połowa miejscówek jest już zablokowana między otmuchowskim a nyskim przez pieprzoną regulację rzeki, teraz się za ujście wzieli żal pl. Kto ma mocne auto żeby to wyrwać w nocy :P ?

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.