Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak humanitarnie i skutecznie uśmiercić węgorza


martinezpila

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wytarzać i wytrzeć w piasku (żwirku) aż stworzy się taka "tarka" na węgorzu, musi dokładnie wytrzeć się śluz. Rozciąć jak każdą rybę i usunąć wnętrzności. Dalsze postępowanie wg. gustu. Najlepszy wędzony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się go zabija oraz jak oprawia.

Po zakończeniu połowu odcinasz mu głowę, nie tarzaj go w żadnym piachu, w domu na rękę posyp trochę soli i go przetrzyj 2-3 razy aby usunąć śluz, potem patroszysz, kroisz i przyrządzasz tak, jak każdą inną rybę. Do wędzenia nadają się raczej te większe węgorze i gdy masz ich kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się go zabija oraz jak oprawia.

Po zakończeniu połowu odcinasz mu głowę, nie tarzaj go w żadnym piachu, w domu na rękę posyp trochę soli i go przetrzyj 2-3 razy aby usunąć śluz, potem patroszysz, kroisz i przyrządzasz tak, jak każdą inną rybę. Do wędzenia nadają się raczej te większe węgorze i gdy masz ich kilka.

Dzięki wielkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się go zabija oraz jak oprawia.

Nie wiesz jak sie ryby zabija? Masz internet i telewizje tam teraz prawie cały czas puszczają przemoc. Z rybami jest tak samo, tak samo cierpią, dlatego jeśli musisz już zbijać ryby to skruć im maksymalnie cierpienie.

No i może już darujmy sobie tą dyskusje o zbijaniu, bo to ani ten temat, ani przyjemne. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się go zabija oraz jak oprawia.

Nic mu złego nie musisz robić ucinanie głowy to tez lekka przesada zwłaszcza jesli wegorza chcialbys uwedzic. Wrzuc wegorza do wiaderka i wsyp garsc soli. Pokreci sie minute w kółko po wiaderku, sam sie przetrze i zdechnie pozniej ewentualnie mozesz poprawic tak jak napisał kolega wyzej sól na reke itd.. ja szybszego i bardziej humanitarnego sposobu nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się go zabija oraz jak oprawia.

Nic mu złego nie musisz robić ucinanie głowy to tez lekka przesada zwłaszcza jesli wegorza chcialbys uwedzic. Wrzuc wegorza do wiaderka i wsyp garsc soli. Pokreci sie minute w kółko po wiaderku, sam sie przetrze i zdechnie pozniej ewentualnie mozesz poprawic tak jak napisał kolega wyzej sól na reke itd.. ja szybszego i bardziej humanitarnego sposobu nie znam.

no to zdychanie to chyba mało humanitarne :wink:

a nie lepiej dać mu w łeb :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty kiedyś OSOBIŚCIE wsadziłeś węgorza do wiaderka z solą
no to zdychanie to chyba mało humanitarne :wink:

a nie lepiej dać mu w łeb

"Dać w łeb" ,przedłuża tylko jego męki ,Carlos ma tu rację .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty kiedyś OSOBIŚCIE wsadziłeś węgorza do wiaderka z solą
no to zdychanie to chyba mało humanitarne :wink:

a nie lepiej dać mu w łeb

"Dać w łeb" ,przedłuża tylko jego męki ,Carlos ma tu rację .

skoro tak mówicie to pewnie tak jest . ja nie mam żadnych doświadczen z wegorzami .

raz tylko widzialem bedąc łebkiem jak gość złowiwszy węgorza wpakował go do miednicy ze świeżo zerwanymi pokrzywami :roll:

być może to też ma jakieś dzialanie wysuszające :?:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się go zabija oraz jak oprawia

dwa razu w życiu złapałem

zabitego węgorza nabijałem głową na mały listewkę od płotu nacinając skórę około tułowia przy samej głowie,którą następnie ściągałem w dól i na patelnię :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carlos jeśli chcesz się dowiedziec jak czuje się węgorz zabijany w twój "humanitarny" sposób to wsadź na chwilę rękę do ogniska :evil: Człowieku co ty miałeś z biologii?? Sól "wyciąga" wodę z komórek, a że ściany komórkowe tkanek wytwarzających śluz są cienkie, następuje to bardzo szybko. To prawie tak, jak byś ją wrzucił do ognia- ryba zdycha w mękach. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sposób zabicia jest nie humanitarny, ale niestety

Cos trzeba robic na te dlugasy,kolega Francus dal mi rade aby kilkakrotnie go uderzyc w brzuch ,wtedy peka pecherz plawny ,ja prubowalem u mnie skutkuje, troche sie powije i jest spökuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gość złowiwszy węgorza wpakował go do miednicy ze świeżo zerwanymi pokrzywami :roll:

wsadził go dlatego ponieważ pokrzywa konserwuje mięcho, jeśli jest upał i skwar, a ktoś chce zabrać rybkę do domku i żeby mu się nie zepsuła do wieczora to jest dobrze narwać świeżych pokrzyw i zawinąć ją w tym zielsku, a potem do folli schować, nie raz tak robłlem i powiem wam że ta metoda skutkuje :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gość złowiwszy węgorza wpakował go do miednicy ze świeżo zerwanymi pokrzywami :roll:

wsadził go dlatego ponieważ pokrzywa konserwuje mięcho, jeśli jest upał i skwar, a ktoś chce zabrać rybkę do domku i żeby mu się nie zepsuła do wieczora to jest dobrze narwać świeżych pokrzyw i zawinąć ją w tym zielsku, a potem do folli schować, nie raz tak robłlem i powiem wam że ta metoda skutkuje :grin:

no i wszystko jasne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ucięciu glowy również rusza się dość długo

To, że ciało się rusza, nie oznacza, że organizm żyje. Ucinając głowę przerywasz kręgosłup doprowadzając tym samym do szybkiego zgonu, a pośmiertnych ruchów ciała nie myl z agonią i mękami. Jeżeli głowę zwierzęcia oblejesz kwasem siarkowym, to pewnie zgon będzie równie szybki, jak przy soli, więc sama szybkość nie jest jedynym wyznacznikiem humanitaryzmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucinanie głowy jest bardzo proste, zajmuje 2-3s, jest to sposób najbardziej szybki i humanitarny, jaki znam. To jest tak, jakby porównywać ścięcie głowy na gilotynie do założenia i zawiązania worka na głowę i czekania, aż się delikwent sam udusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucinanie głowy jest bardzo proste, zajmuje 2-3s, jest to sposób najbardziej szybki i humanitarny, jaki znam. To jest tak, jakby porównywać ścięcie głowy na gilotynie do założenia i zawiązania worka na głowę i czekania, aż się delikwent sam udusi.

I właśnie o to chodzi. Nie wiem po co ładowac węgorza do soli... Carlos nie znasz mnie, więc nie pisz takich głupot. Oprócz wędkarstwa interesuje się również łowiectwem i nie jedno polowanie mam już za sobą. Zawsze chodzi o to żeby zadac zwierzęciu jak najmniej bólu. W wędkarstwie też!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucinanie głowy nożem cięzko porównać do gilotyny. Z racji tego ze przy gilotynie na raz zostaje pobudzone tyle nerwów ze organizm wydziela bardzo duża ilość adrenaliny i przeciwciał w związku z czym bólu sie nie odczuwa. Podobnie jest z solą, ogniem itp. A jesli pan jest taki mocny z biologi to powinien pan wiedzieć ze funkcje mózgu ustają dopiero po jakims czasie więc zwierze i tak odczuwa ból.

Jeśli zaś chodzi o łowiectwo to zupełnie inna para kaloszy. Ciężko jest strzelić do duzego zwierzęcia by zabić je od razu wielokrotnie sie to nie udaje bierze sie wtedy pieska i kaze mu szukać a ranne zwierze biega sobie po lesie mysląc gdzie by tu sie schować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucinanie głowy nożem cięzko porównać do gilotyny. Z racji tego ze przy gilotynie na raz zostaje pobudzone tyle nerwów ze organizm wydziela bardzo duża ilość adrenaliny

Ja mówię o posługiwaniu się ostrym nożem i jednym cięciu, a nie o scyzoryku i stopniowym krojeniu. Adrenalina jest hormonem wydzielanym w reakcji na stres, a ten ryba ma zapewniony podczas holu i bliskiego spotkania z wędkarzem, co nie oznacza, że można z nią wówczas zrobić wszystko, bo przestaj odczuwać ból. Ja nie mierzę węgorzowi poziomu adrenaliny i nie wiem, czy jej poziom jest na tyle wysoki, że nic nie czuje. Oczywiście, że o śmierci nieodwracalnej można mówić wówczas, kiedy ustają funkcje pnia mózgu, ale odcięcie głowy tylko przyspiesza ten proces.

Ciężko jest strzelić do duzego zwierzęcia by zabić je od razu wielokrotnie sie to nie udaje

Tak, ale są newralgiczne miejsca na ciele, w które powinno się oddawać strzał, nie zawsze się to udaje (zwierzę się rusza, a myśliwy rzadko bywa na strzelnicy), ale my tu nie o łowiectwie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucinanie głowy nożem cięzko porównać do gilotyny. Z racji tego ze przy gilotynie na raz zostaje pobudzone tyle nerwów ze organizm wydziela bardzo duża ilość adrenaliny i przeciwciał w związku z czym bólu sie nie odczuwa.

hym no nie wiem

pomyśl sobie co może czuć ryba, która zaczyna zjadać kawałek mięska a tu nagle zacięcie, hak się wbija w pysk i zaczyna coś ją ciągnąć przeważnie nie w tą stronę co ona by chciał uciec, ląduje poza swoim środowiskiem, coś ją łapie i zaczyna ten hak wyciągać, ściskając i jeszcze niejednokrotnie inne rzeczy wyprawiając...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.