Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

pierwsza w zyciu plecionka


radek

Rekomendowane odpowiedzi

Na Poraju ja zakwitniw woda

i tu popieram, nie wiem dlaczego na tym zbiorniku jest tak wczesny zakwit wody,

już parokrotnie wracałem się z tego zbiornika skuli tego zakwitu :sad:

i tu kierunek był oczywisty Januszkowice przez Toszek najbliżej :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość wobler129
Mętna woda jedynie dobrze wróży sandaczowaniu

Tak, ale przecież nie będę brał plecionki koloru wody... chyba... Ja się nie znam więc pytam,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdecydujesz się na konkretną plecionkę (fluo czy nie) to wybierz raczej Power Pro, jest jeden sprzedawca na allegro którego mogę śmiało polecić. Sprzedaje niedrogo i na 100% orginalną PP - przykład PP zielona 10lb 135m cena około 51 PLN fluo są 2-3 PLN droższe. Jak chciałbyś namiary to daj znać na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

artech jeżeli sprzedawaca z allegro bedzie miał fluo 0,20 albo 0,23 to będzie punkcik dla Ceibie :wink: Bo z tego co chciałem kupować to około 90zł. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

mam takie pytanko... czy dobrze jest stosować na spinning na sandacza plecionkę?? słyszałem że jak się łapie okonki na plecionkę to "spadają" .. i się właśnie zastanawiam czy łapać na zwykłą żyłkę czy na plecionkę ... bo szykuję się na sandacze ale wiadomo że okonki też się na pewno trafią .. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy jak bedziesz lowil, jezeli normalny spining to chyba niema wiekszej różnicy poza tą oczywistą ze plecionka lepiej przekazuje brania 0-3%rozciągliwosci

jesli chodzi o opad to plecionka jest znacznie bardziej przydatna pod względem rozciągliwosci jak wczensiej wspomnialem i tym ze jest bardziej wytrzymala na uszkodzenia takie jak

np. kamienie.

Ogólnie rzecz biorąc jestem zwolenikiem plecionki używam Tuf Line XP 30lb (żółta) polecam

co do okoni to nie spotkałem sie z takimi przypadkami ;) nie komentuje bo nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Plecionkę na sandacza msisz podpasować również kolorem. Dla mnie najlepsza jest żółta fluo ( taka rażąca żółć ). Dla innych lepiej widać ciemne kolory. Przy połowie z opadu musisz cały czas obserwować linkę, bo to właśnie po jej zachowaniu nieraz można ujrzeć brania brania.

Napisz na jakie przynęty chcesz łowić o gdzie - jezioro rzeka?

Z plecionek mogę Ci polecić Power Pro. W sklepach kosztuje około 100zł. za 135m., ale można kupić również duuużo taniej - w granicach 40zł. oczywiście oryginalna. Napisz do mnie na PW to Ci dam linka do strony gdzie możesz kupić bo na forum nie można ich podawać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos sie uprze to mozesz pomalowac metr przy przynęcie makerem

nie wiem czy to odstrasza, jak mam naprawde marne wyniki to z desperacji próbuje wszystkiego ;)

ps. jak zamierzasz kupić plecionke to nie ładuj sie w byle co bo niewarto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plecionka jest stosowana w feederach aby nie było problemu z zacięciem bo jak wiadomo żyłka lubi się rozciągać. Według mnie plecionka jest godna polecenia tylko w wypadku dalekich rzutów wraz z zastosowaniem dużego obciążenia. Choć co prawda nawet łowiący w takich warunkach rzadko z niej korzystają. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno specjalistycznej mało rozciągliwej żyłki przeznaczonej do gruntu. Po za tym jest tu wiele poświęconych temu zagadnieniu tematów.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja używam plecionek firmy Berkley(whiplash lub fireline) wg mnie najlepsze na rynku starczaja nawet po przewinięciu na 3-4 lata.Na wodę stojąca nr1,na rzeki wiosenne plecionka się nie nadaje gdyż cały syf po roztopach skutecznie osadza sie na plecionce wtedy tylko żyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z szanownych forumowiczow uzywa plecionki do feedera??

Oczywiście, że tak :!::mrgreen:

Zalety:

- mało rozciągliwa przez co widać delikatniejsze brania szczególnie przy dalekich wyrzutach

- niejszy opór w wodzie bo mozna zastosować mniejsze średnice przy takiej samej wytrzymałości

- łatwiejsze zacięcie

- nie posiada pamięci (nie skręca się)

- bardziej żywotna niż żyłka

- 100% wytrzymałość na węzłach pod warunkiem że są dobrze zawiązane

Wady:

- trudniej uzbroić zestaw ze względu na to, że jest bardziej miękka

- wydaje się bardziej agresywna na przelotkach ale to kwestia przyzwycvzajenia. Sprawia wrażenie "szarpania" podczas zwijania zestawu ale to ze względu na brak rozciągliwości a nie szorstkość

- przenosi większe obciążenia na kij i kołowrotek - nie amortyzuje jak żyłka bo się nie rozciąga

- jak się zaplącze "to pisz Pan przeopadło" trzeba wiązać od nowa - na szczęscie plącze się rzadko

- na poczatku doświadczeń z plecionką przy federze trzeba od nowa wyczuć moment do zacięcia ponieważ inaczej reaguje szczytówka. Po wyczuciu ta wada staje się zaletą.

Mam dwa federy przy jednym żyłka przy drugim plecionka (od dwóch sezonów) i szczerze mówiąc nie jestem do końca przekonany czy w tym prezypadku (feder) większy wydatek procentuje skutecznościa.

Nie pamiętam jakiej firmy jest plecionka ale przekrój 0,04 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wydaje się bardziej agresywna na przelotkach ale to kwestia przyzwycvzajenia. Sprawia wrażenie "szarpania" podczas zwijania zestawu ale to ze względu na brak rozciągliwości a nie szorstkość

Poprostu zużywa dużo szybciej przelotki niż żyłka ale poza ta wadą jest do feedera w/g mnie najlepsza jeśli łowię feederem to tylko z plecionką.Trzeba uważać przy kupnie bo ja osobiście nie znam tanich i dobrych (czyli takich poniżej 50zł)paru kumpli takie kupowało i się przejechało.Poza tym tomii przedstawił chyba wszystkie plusy i minusy połowu na feedera z użyciem plecionki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym tomii przedstawił chyba wszystkie plusy i minusy połowu na feedera z użyciem plecionki.
Tak Tomii opisał bardzo dobrze ,co ciekawe brania są bardziej wyczuwalne i moge w konicu łowić na "czuja"lub jak to woli na dotyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brania są bardziej wyczuwalne i moge w konicu łowić na "czuja"lub jak to woli na dotyk.

chyba nie dotyczy to feedera bo jak rozumię na "czuja" to trzymać cały czas ręke na wędce a to w oczekiwaniu na branie może sie okazać nie wygodne lub męczące.Raz tak łowiłem w porcie we Władysławowie bo nie było gdzie wbić podpórek i trzeba było uważać na wpływające kutry(chwila nieuwagi i...) i powiem że długo nie wytrzymałem a mam lekką wędkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.