Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

staw w Domasławiu


patbaj

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

kiedyś jeździłem nad ten staw popływac, ale jakoś nigdy tam nie zawitałem z wędką. To jest chyba stara glinianka i ma dosyc mocno urozmaicone ukształtowanie dna. Ryby mają tam niezłe warunki do bytowania, tylko pytanie czy miejscowi pozwalają im urosnąc więcej niż rozmiar haka... :wink: Nie wiem kto jest gospodarzem tej wody. patbaj, Są jeszcze ciekawe glinianki w Zachowicach i Stradowie. Kiedyś jeździłem tam z kuzynem i efekty były całkiem pomyslne. Coś tam się jednak pozmieniało z własnością i nie wiem kto teraz zarządza tą wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pytanie czy miejscowi pozwalają im urosnąc więcej niż rozmiar haka

jutro nastawiam się tam rekreacyjnie na szczupaka, ewentualnie sandacza.

będę łowił od 10-tej do 14-tej.

zobaczymy czy cos w tej wodzie pływa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 9 years later...

Odgrzeje tego kotleta. W tym roku byłem tam kilka razy, z różnymi efektami. Jest to woda PZW. Wzdłuż brzegu od strony AOW jest najgłębiej (miejscami nawet do 7m). Dostęp do wody jest praktycznie wyłącznie z brzegu południowego i wschodniego (północny i zachodni zarośnięty jest trzciną). Jest tu w zasadzie każda ryba jaką można spotkać w wodzie stojącej (standard czyli płoć, leszcz, szczupak, okoń, ale i lin, węgorz i sum się zdaży). Staw jest mocno zarośnięty i kwitnie, ale głównym problemem w mojej opinii są ludzie (pewnie jak wszędzie :( ). Pomijając syf jaki zostawiają nad wodą to niejednokrotnie miałem wrażenie, że sąsiad, stanowisko obok przyjechał albo dokończyć flaszkę albo żeby mu stara w domu nie brzęczała, bo drąc ryja do kolegi na drugim brzegu „Januuusz, i jak, biorą?” skutecznie uniemożliwiają złowienie czegokolwiek zarówno sobie, Januszowi i innym. Dodatkowo latem zbiornik robi za kompielisko okolicznej dzieciarni. Ogólnie w mojej opinii ma potencjał i to spory, ale jakieś koło musiałoby się nim zaopiekować.

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.