Skocz do zawartości
tokarex pontony

WISŁOKA -oklice dębicy


gunio12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy na tym forum i mam prośbę do ludzi z okolic Dębicy mieszkam niedaleko Wisłoki koło Brzeźnicy zna ktoś jakieś fajne miejsca do łowienia i co wogule można w tej rzece złowic

Proszę o jakieś wskazówki i z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam.

Zna ktoś jakieś fajne miejsca na Wisłoce koło Dębicy, coś słyszałem że jakieś fajne miejscówki są w podgrodziu,

Łowi może ktoś na Wisłoce w Strzegocicach w okolicy tamy i na stawach? Co tam można ciekawego złapać i jakie przynęty preferujecie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na co łowisz, spining, spławik, ja mogę osobiści polecić wisłokę koło brzostku (skórowa) tam można złapać łądnego klenia (ok 50 cm) i okoni tam cała masa (30 cm) tam w gre spining i spławik na grunt raczej ciężko bo łatwo o zaczep ale można ładną brzene wyciągnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam koło Brzostku niżej mostu możesz spotkać także ładne pstrągi a wyżej w kierunku jasła, pływa kilka głowacic co nie jedną kotwiczkę rozgięły. Ja głównie łowie na Wisłoce koło siebie to tam jest masa okoni i kleni dużego rozmiaru a im bliżej jasła można spotkać dobre miejsca ze szczupakami. na Wisłoce od Krajowic do ujścia rzeki Ropa w Jaśle stworzyli teraz odcinek specjalnym z zakazem zabierania ryb łososiowatych oraz lipieni, jeżeli tego nie wyharatają to w przyszłości może być dobry odcinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównie woblery koloru pstrągowego. podłużne. Aczkolwiek taki pan łowiący tam z Krakowa miał takie woblerki pstrągowe koloru biało czarnego na które się połakomiła królowa. Koło mnie jest odcinek też z głowacicami ale tam się narazie boję podejść bo niebezpieczne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam dokładnie jak wyglądał ale co roku na wakacjach przyjeżdża na tydzień w lipcu ale w tym roku był w sierpniu i właśnie tam koło Brzostku łowił. Bardzo miła i pogodana osoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to na pewno to on :)

Mam pytanko jeszcze odnośnie tej tamy w Strzegocicach, można tam łowić bo byłem tam dziś i widzę że jest tabliczka z zakazem połowu ryb, tylko nie wiem czy się to odnosi do obszaru koło tamy co jest oczywiste, czy do całego zalewu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Co do zalewu na Strzegocicach-zakaz obejmuje odcinek 200m od tamy w gore( no chyba ze cos sie zmieniło)....co do Wisloki i nastawienia to sam jestem w trakcie polowania na jaks miejscówkę (pierwszy pełny sezon wędkowania) ale z obserwacji zeszłorocznych dobrym miejscem i pewnym miejscem wydaje sie byc zwężenie Wisłoki przy wjeździe na Jałowce (wielu wędkarzy wracających z tarcza ) druga to ok 300 (+-) metrów w gore od żelaznego mostu odcinek przed kamienista plaza.Tam złowiłem moje pierwsze sztuki ma rzece i bylem świadkiem wielu ładnych zdobyczy i brań.W obu przypadkach wielu chętnych a miejsc z dobrym dojściem mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Moi teściowie mają domek koło Brzostku, więc do Wisłoki jest blisko. Widziałem tam ładne stada świnek. Mam więc takie pytanie, czy to rzeka nizinna i jak z opłatami, bo mój okręg to dolnośląski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi teściowie mają domek koło Brzostku, więc do Wisłoki jest blisko. Widziałem tam ładne stada świnek. Mam więc takie pytanie, czy to rzeka nizinna i jak z opłatami, bo mój okręg to dolnośląski.
mam przed sobą mapkę z 2010r. i odcinek w Brzostku nie widnieje jako woda górska więc wędkuj spokojnie.jeśli chodzi o opłaty to na posterunku policji w Brzostku( powinni wiedzieć) Możesz się popytać gdzie uiścić opłaty za wędkowanie na tym odcinku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.