Skocz do zawartości
tokarex pontony

Winklepicker cw 5-25g-koszyczki


_barti_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam DS-a o cw 5-25 gram. W jakim przedziale wagowym wybierać koszyczki do niego. Łowiłem już na 5 gramowe, ale w sklepie się skończyły :mrgreen: Czy o wadze 10 gram będą ok i nie uszkodzą wędki?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Odradzam koszyki 10g, 5g to jest górny limit przy tej najbardziej miękkiej szczytówce z zestawu, chyba, że założysz bardziej sztywną. Gdy dojdzie zanęta, to wagowo i tak będziesz poruszał się na granicy wytrzymałości rzutowej kija, chyba, że stosujesz bardzo małe koszyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Moim zdaniem powinieneś przetestować różne ciężary koszyczków. Jeśli masz w miarę dobrą wędkę to przekroczenie c.w. nie powinno spowodować zniszczeń. W przypadku zbyt ciężkiego koszyczka poprostu trudno Ci będzie zarzucić. Ja na swojego feedera c.w 65g. czasem zakładam koszyczki po 80g. (Wisła :roll: ) + zanęta i jest ok, jedyny minus to krótsze rzuty niż w przypadku mocniejszego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Ja na swojego feedera c.w 65g. czasem zakładam koszyczki po 80g. (Wisła :roll: ) + zanęta i jest ok, jedyny minus to krótsze rzuty niż w przypadku mocniejszego sprzętu.

Naprawdę dziwnie sie twojemu kijkowi że to wytrzymał .. co to za kij mój już by dawno przy takim czymś w strzępy poszedł chyba że zarzucasz bardzo delikatnie.

Wiem, że nie na temat ale ja swoim Kongerem 40 gr rzucałem 80 Gr wahadłówką i nadal ja używam ( i to i to)

też mnie zdziwiłeś :oops:

Moim skromnym zdaniem z tym ciężarem to jest tak dobieramy koszyczek do cw.

i pamiętamy także o tym ze zanęta waży i jak na koszyczku pisze 50gram to nie możemy (możemy tylko trzeba mieć świadomości co to oznacza dla kija) naładować do niego zanęty i machać tym na kiju 50 cw.

Bo nie raz widziałem jak koledzy nad wodą do wędki 80 cw. zaczepali kosz 80 do tego zanente kij za siebie i fru :lol: kij połamany :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dziwnie sie twojemu kijkowi że to wytrzymał .. co to za kij mój już by dawno przy takim czymś w strzępy poszedł

Małe sprostowanie Cw. to 25-75 gram. Kijek do obejrzenia w dziale Testy: http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=7435

chyba że zarzucasz bardzo delikatnie.

Rzucam płynnym, jednostajnym ruchem i jakoś leci :smile:

U mnie wędki lekko nie mają :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Mam taki sam picker i uzywam do niego koszyczka 20gr. Po prostu uwazam, ze przy niedalekich rzutach i starannym plynnym wyrzucie nie szkodzi to wedce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.