Skocz do zawartości
tokarex pontony

Travertine FD45 Baitfeeder TRB45


bary_47

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzięki Waszym stałęm się szcześliwym posiadaczem pierwszej wedki karpiowej Shimano Alivio 3 lb 3,66m i szukam teraz teraz do niej kołowrotka.

Czy tą okumę mogę brać w ciemno? http://www.allegro.pl/item382001415_karpiowy_okuma_travertine_55_5_lat_gwarancji.html

czy moze do tej wedki model 45 ?

Czekam na Wasze sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Okume Travertine FD Baitfeeder ma kilku ludzi na forum (np. kolega ds-fan) chwalą sobie a przynajmniej nie widziałem do tej pory ani jednej negatywnej opinii na temat tego kręciołka :roll:

45 czy 55 ? Szczerze zastanawiam się czy nie jest to ten sam kołowrotek tylko tyle, że sprzedawany z nieco głębszą szpulą.

By mieć coś na potwierdzenie tej tezy (co do wielkości) trzeba znaleźć, stronę na której by była podana waga lub/oraz ilość zwijanej żyłki za jednym obrotem.

Choć zawsze lepiej mieć większy niż mniejszy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam 2 takie kołowrotki rozm 55,jestem naprawdę z nich zadowolony,a czym się różni od 45 to nie wiem ale też mnie to zaciekawiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidny, mocny, duży. Z dobrym hamulcem. Powinien zmieścić na szpuli 200-300 m trzydziestki. Szpula powinna mieć cechę "long cast", czyli być zbieżna, co ułatwia dalekie rzuty. Na zakupy trzeba wziąć ze sobą starą żyłkę i sprawdzić układanie. Jeśli 0,30 układa się krzywo a na szpulce widać wyraźne niedowinięcia lub nadwinięcia, można poradzić sprzedawcy, żeby młynek wsadził sobie w tyłek, a nie pokazywał jako maszynkę na karpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za podpowiedzi. Po wnikliwej lekturze forum zdecydowałem się na zakup podanej wyżej Okumy. Mam nadzieje, że będzie miała ona okazję się sprawdzić ;-))) Teraz tylko główkuję nad samym zestawem. Chciałem spróbować "metody" ale w łowisku mam sporo mułu. Dzisiaj popytam znajomych może za pomocą echosondy znalazłbym dogodne miejsce na odległość rzutu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z tego tematu, żeby zapytać wspomnianych użytkowników- czy travertinki 55 warto używać do feedera na jeziora i stawy? Jak spisuje się przy połowach na żywca (w szczególności sandacza)? Kiedy zdecydować się na 55 a kiedy raczej myśleć o 40/45?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2 kołowrotki rozm 55 do wędek żywcowych,akurat ten rozmiar bo ma dużą szpulę i mogę dzięki temu sporo żyłki nawinąc,nie wiem jak w połowach metądą gruntową bo nie łowię,szczerze polecam rozm 45 do gruntówki,na żywca też nie będziesz musiał tyle podkładu pod żyłkę dawać,było już o tym,przeczytaj temat od początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co nie zauważyłem jakiś wad,może dlatego że mam je od tego sezonu a byłem dopiero parę razy na rybach,narazie je zachwalam,jedyny minus to rozm tej 55,teraz kupiłbym 45 bo ten jest wielki,ogromna szpula,zamawiałem przez neta i nie widziałem go wcześniej na żywo,polecam nie ma co się głowić,nie kosztuje znowu majątek,jak za tą cenę,dla mnie rewelka,a co do żyłki to do maź nie ale tak żeby zostało parę mm do krawędzi szpuli,lepiej się żyłka wysnuwa przy rzucie,płynnie bez szarpnięć,dalej rzucamy,mniejsze opory stawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie tak cały czas go w ręce nie trzymasz,dodam że ma 5lat gwarancji,duży plus,ja nawijałem na niego podkład z wóczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj go kupiłem i na razie powiem tyle, że na pewno nie jest za duży do mojego SHIMANO ALIVIO BX SPECIMEN 3,66M 3LBS- 3-SKŁADY, także wszystko ok. A jeśli będzie miał się okazję sprawdzić na rybach to też dam znać.

Pozdarwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbowałem parę godzin i po kilku rzutach przyzwyczaiłem się do jego wagi. Nawija równo, pracuje cicho, precyzyjny hamulec i wolny bieg. Debiut przyjemny ale muszę jeszcze wypróbować jak spisuje się w starciu z większą rybą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam :)

Posiadacze 55 i 45 prosze napiszcie ile zmieście sie na nich żyłki w rozmiarach nastepujących: 0,23 025 0,28 :)

A tak przy okazji jak sie wam travertiny sprawują? :)

Ja już po wypłacie i będe zamawiał tylko waham sie nad rozmiarem ;P

Swoją drogą szkoda, że nie ma nr 50 pewnie by mi taki odpowiadal.

Pozdrawiam Krzyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pater

ja mam 55 i żyłki 0.28 mieści mi się koło ponad 300 metrów,kołowrotek sprawuje sie bardzo dobrze na pewno długo mi posłuży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak serio to skąd to wziołeś?

Jak to skąd :?:

Ze szpuli... :mrgreen:

Se kupiłem taki. :mrgreen:

A żeby było na temat to napiszę, że kołowrotek ciekawy jedyny mankament to..... (nie wiem co wymyślić) :mrgreen:

0,25 - 310

0,30 - 220

0,33 - 128

0,35 - 160

0,40 - 130

Mała korekta....

0,25 - 310

0,30 - 220

0,33 - 180

0,35 - 160

0,40 - 130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rozmiarze grunt, potrzebowałem dużego kołowrotka do tej właśnie metody.

Gustuje w dużych kołowrotkach jeśli chodzi o tą metodę.

Mam też nadzieje że sprawdzi się w połowach sandacza i szczupaka na martwą rybkę lub żywca.

napisz i juz nie mecze

A kiedykolwiek mnie męczyłeś :?::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
mam wielkość 55 i 0,30mm dragon Maxima mieści sie około 280m.

Również mam ten kołowrotek i tą samą żyłkę :) Mi weszła pełniutka szpula, czyli 300m.

Zawsze warto kupić większy model. Dopłata znikoma, a lepiej żeby na szpuli miejsca zostało niż go brakło. Tak przynajmniej mi się wydaje :) Za te pieniądze (ja płaciłem 130 zł) to bardzo przyzwoity sprzęt :) Poza tym jakby na to nie patrzeć, teoretycznie jest te 5 lat gwarancji :) W razie awarii czas oczekiwania na naprawę chyba też nie jest długi. Wywnioskowałem to po wypowiedzi sprzedjącego na temat sprzetu Dragona, który ponoć uznaje prawie wszystko i np. na wędke czeka się około tydzień (naprawa/wymiana). Okuma jest z tego samego katalogu więc i z nią może jest podobnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.