Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisko Krajskie koło spytkowic


chudy_16

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 years later...
przynęty na klenia   Dragon

Łowisko z dnem lekko mulistym (muł z piaskiem), dużo racicznic. Warto spróbować połowu karpia, amura, a jeśli ktoś lubi nocki, nie można nie zarzucić rybki na sandacza lub suma, a i węgorz może się zdarzyć. Najważniejsze jest wcześniejsze rozpoznanie, jeśli masz na to czas, to pozwoli zlokalizować większe rybki. Jeśli nie to od wschodniej strony, możesz dojechać samochodem, wybrać jedno ze stanowisk i poświęcić 3 dni, na połów, nęcąc kukurydzą gotowaną lub z puchy, często łowi się tu też na sprężynę, jako że zbiornik jest dość rozległy (współrzędne w maps.google.pl 50.014386,19.529865) ogólnie fajna woda, czasem kapryśna jak każda, co roku zarybiana, i ogólnie z dużą presją wędkarską. Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Łowisko z dnem lekko mulistym (muł z piaskiem), dużo racicznic. Warto spróbować połowu karpia, amura, a jeśli ktoś lubi nocki, nie można nie zarzucić rybki na sandacza lub suma, a i węgorz może się zdarzyć.

Chyba nie łowimy na tym samym Krajskim :P

Nie wiem w którym miejscu Ty siedzisz, natomiast jak jadę z ojcem na Krajskie, to siadamy na płytszej wodzie, tam, gdzie widać roślinność na środku. Jak tam jeździmy około 10 lat, to przeważającymi gatunkami jest tam karaś, lesz, karp. W nocy można całkiem spore sztuki trafić. Z drapieżnika natomiast sandacz, który w ubiegłym miesiącu ładnie brał (4 sztuki w ciągu dnia), coraz rzadziej chyba szczupak, a suma nigdy tam nie widziałem, o węgorzu nie wspominając. To samo tyczy się amura. Te wyżej wymienione to tylko z opowieści słyszałem.

Widziałem natomiast razu pewnego okazałą tołpygę leżącą w krzakach, ale podejrzewam, że inne gatunki niż karaś, leszcz, karp, lin szczupak sandacz przychodzą tam w trakcie wprowadzania wody z opodal przepływającej Wisły.

Niemniej jednak łowisko bardzo przyjemne na kilkudniowe wyprawy, szkoda tylko że zezwolenia idą w górę, a rybostan leci na łeb na szyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.