Skocz do zawartości
tokarex pontony

Filet na sandala


piffko

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.Mam mala zagwozdke.Na ciezko nigdy nie probowalem lowic sandacza, a zwlaszcza na filet, tak wiec tutaj nasuwa sie moje pytanie:

jak dobrac haczyk, jaki zalozyc przyponi wreszcie jaka zylke dobrac do tego wszystkiego?

Dodam, ze nie lowie na DS, bo jakos mnie ta metoda nie kreci...;/

Tam gdzie lowie sandacze raczej nie przekrocza 60 cm...dodam ze jest to zbiornik zaporowy.Filet mam zamiar zrobic z leszcza, bo jest to chyba najbardziej popularna tam ryba, poza tym nie osiaga jakichs zawrotnych rozmiarow, ciezko wyciagnac cos powyzej 40cm i cos mi sie wydaje, ze skarlowacial... chyba ze leszek nie nadaje sie na filet, wiec moze ploc, albo okon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Leszcza sobie odpuść zrób filecik z płotki. Jeżeli chodzi o haczyk polecam ci haczyki mustad wielkosć dobierz do rozmiaru filecika, ale większe bierz ( nie używaj kotwiczek, żeby ryba nie wyczuła ) co do żyłki to kup sobie 0,25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

MAm zamiar łowić sandacze na Warcie na trupki.

Niestety nie mam uklejek na tą okoliczność, ale mam za to karaski (takie ok 5cm).

Z racji, że karasie sa bardziej szczupakowe niż sandaczowe - zaplanowąłem, ze zrobie z nich filety.

Pytanie tylko jak to zrobic? Czy przeciąc w pol? Ale ktora częśc zachaczyc - tą z głową czy tą z ogonem? Jak sadzicie?

Z gory dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 5cm karaskiem byle pętak(nawet niemiarowy) sobie poradzi.

filety raczej robi się z większych ryb .no i takie wygrzbiecone rybki jak karaś lub krąp to raczej wzdłuż się tnie i łowi albo na "boczki"lub na "grzbieciki".Natomiast "ogonki"lub"łebki"to raczej z wąskich rybek jak uklejka ,płoteczka lub "coś morskiego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sie łowi tak że jak ryba leży na jednym boku to przecinasz ją do połowy zaraz za głową i ciągniesz ostrzem do ogona i taki filecik zakładasz na haczyk nr 1 lub 1/0 który jest na 60-80 cm przyponie z cienkiej plecionki . Żyłka główna raczej nie gra roli. Pamiętaj że sandacz odpuści jak poczuje opór .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.