Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Rydwan


robcio

Rekomendowane odpowiedzi

JACKU- zawsze jest możliwość obejścia ja go parę razy ze spinningiem obtańczyłem w koło a codo dojazdu to chłopaki odemnie z pracy gdzieś u jakiegoś chłopa zostawiają auto za niewielką opłatą bo to i bezpieczniej !! :grin: Bo mojemu sąsiadowi sprzęt już raz "sobie ktoś pożyczył" na zawsze z auta ,a innemu koła od auta znikły(a nawet zniknęły) od niewidocznej strony :mad: Jak coś to daj znaka a się dokłądnie wszystkiego dowiem od chłopaków :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jak zostawicie auto naprzeciwko tych domków to nic wam nikt nie zrobi,tam wiecznie ktos spaceruje,ale jest jeden minus.... właśnie od tej strony przybywają plażowicze a przy takich pogodach jest ich wiecej niż komarów :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
CHELEK, poprzedziłeś moje pytanie bo także miałem zapytać,kurcze tym czasem wszystko sie potwierdza tylko jeszcze jakieś konkretne info bądz zdjęcia,ależ to musi być ryba :shock: :shock: :shock:
No ja swoje pytanie zadałem poprzez twojego smsa bo to dla mnie szok :roll::shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Byłem w niedziele z kumplem rzucaliśmy woblerami gumami wirówkami od 6.30 do 11.00 i jak wszyscy wędkarze tego pięknego słonecznego dnia nie mieliśmy ani jednego brania poza okonkiem na 3cm woblera.

Później Bzura i również totalna klapa na wylanej wysokiej rzeczce aczkolwiek wędkarzy duzo ale bez wyników oszałamiających.

Wypad udany pogoda dopisała aż nadto.

Jutro rz.Warta :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dziwne łowisko. Jeżdżę tam od lat, spinninguję za szczupakiem, znam każdy kamyk i trzcinkę, wiem gdzie głęboko, gdzie płytko, znam każdy zaczep - a wyniki, tak jak inni, mam coraz gorsze. Mówi się, że to łowisko "żywcowe" i rzeczywiście rzadko ktoś coś łowi na spinning, ale i na żywca nie ma szału od kilku lat. Jakieś "pięćdziesiątki", a zazwyczaj niewymiarki.

Nie wiem o co chodzi z tym Rydwanem - rzadko ktoś coś łowi, więc nie jest przełowiony. Jakby kłusowali prądem, to by były zdechłe rybki, a nie ma. Zresztą albo ja, albo ktoś znajomy jesteśmy tam non stop, więc ktos by zauważył, a jakby szczupaka nie było. Z pięć lat temu łowiłem tam osiemdziesiątki i siedemdziesiątki, dwa lata temu byłem prawie codziennie, to złowiłem trzy siedemdziesiątki, 10 sześćdziesiątek i sporo pięćdziesiątek, ale mówę: byłem prawie codziennie, od świtu do nocy - przy mnie nikt niczego większego nie złapał, anie nie słyszałem z wiarygodnych ust. Trzy lub cztery lata temu padły tam na pewno dwie metrówy na żywca, ja ich nie widziałem, ale to pewna informacja - szczupak ma się gdzie trzeć, powinno go być full, a złowić trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niestety Rydwan jako żwirownia ma to do siebie,że nie za każdym razem wyjmiemy większą rybe,swoje trzeba wysiedzieć a i znajomość łowiska nie jest bez znaczenia.A poza tym stara(duża) ryba też swój rozum ma i nie tak łatwo ją podejść a i nie każdy lubi się chwalić wszystkim co,jak i kiedy złapał jak pewien pan z Łowicza na łamach NŁ. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do karpi, to dwa lata temu latem w jakiś niemożliwy upał, stojąc na wysokim, zachodnim brzegu naliczyłem równo 20 sztuk, które wygrzewały się tuż pod powierzchnią ponad i obok roślinności. Były duże, wielokilogramowe, stały w połowie akwenu - zero szans na zarzucenie, brzeg taki, że nie byłoby za bardzo jak ustawić wędek, gdyby wypłynąć z przynętą. W pobliżu podwodne, łyse górki, jedyna szansa, ale nie wiem czy wolno tam łowić z wywózki - ja spinninguję, to i nie interesowałem się tym zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pewien pan z Łowicza na łamach NŁ.

o co kaman bo ja nie w temacie :D:D

Kiedyś pewien "wędkarz" z Łowicza musiał się pochwalić złapanym okazem aż na łamach gazety łowickiej,fama się rozeszła i Rydwanem a także stawami na Dąbkowicach(bardzo) zaczeli się interesować osobnicy lubiący nietypowe metody połowu,słyszało się to i owo od miejscowych,a i skutki były czasem widoczne.Wydaje mi się,że troche wyczucia byłoby wskazane,bo niestety ale coraz więcej nad wodą pojawia się niechcianych wędkarzy,którzy nawet śmieci nie zabiorą ze sobą,tylko się pozniej siedzi a dookola torby po zanętach i pudełka po robalach,krew zalewa jak sie na to patrzy.Ale tak było i chyba sie to nie zmieni,takie czasy,tacy ludzie... :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Witam,

Mam pytanie apropos sumów. Czy ktoś miał przyjemność spotkać wąsatego na tym zborniku, wiadomo kiedy było 1 zarybienie itp ? Łowie sumy "zawodowo" stąd moje pytanie. I jak ma sie sprawa z łowieniem ze środków pływających.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mama takie pytanko czy ma może ktoś mapę izobaryczna żwirowni rydwan, lub posiada na tyle dużą wiedzę o tym łowisku aby pomóc początkującemu na tym łowisk i wskazać mniej więcej jak kształtuje się dno i gdzie najlepiej ustawić się z spławikówką na jakiej odległości od brzegu łapać i na jakim gruncie. Bardzo mile widziane mapki. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiornik bardzo nie równy.

spiningując spławikowców widywałem na północno/zachodnim brzegu łowili długimi batami/bolonkami na głębokościach oscylujących 7-8m czyli zasięg dłuższego bata.

Jednak o tej porze roku darowałbym sobie Rydwan z racji masy wody która musi się ogrzać po zimie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Mama takie pytanko czy ma może ktoś mapę izobaryczna żwirowni

Zainwestuj w łódkę zanętową z sondą i wysonduj cały zbiornik a wynikami podziel się na forum :D

A tak na poważnie to rok temu byłem tam na 3 dni na ciężko i jednego dnia przyszedł pogadać wędkarz który tam mieszka od x lat i pamięta teren przed zalaniem, dowiedziałem się tyle, że jedną wędkę na która łapałem same płotki i okonki < 10cm zarzucałem na środek gdzie była mielizna 1,5-2 metry głębokości :)

Także jakiś to sposób poznania łowiska jest :)

Generalnie polecam łowisko szczególnie nocą, kiedy to żywej duszy nie ma nad wodą oprócz nas :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZBIG@SON napisał/a:

Mama takie pytanko czy ma może ktoś mapę izobaryczna żwirowni

Zainwestuj w łódkę zanętową z sondą i wysonduj cały zbiornik a wynikami podziel się na forum

to niegłupi pomysł ja kupie łódke ty sonde i do dzieła :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.