Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Rydwan


robcio

Rekomendowane odpowiedzi

Czy łowi ktoś z kolegów na jeziorze Rydwan koło Łowicza? Będę wdzięczny za wszelkie informacje dotyczące tego zbiornika. Łowisko to odkryłem dwa lata temu. Jezioro Rydwan to wyrobisko pożwirowe. Ma wielkość około 17-18 hektarów. Położone jest przy trasie Głowno- Łowicz. Jadąc tą trasą w kierunku Łowicza skręcamy około 6 kilometrów przed Łowiczem w lewo w kierunku wsi Guźnia. Rydwan znajduje się około 5 kilometrów od trasy Głowno- Łowicz przed wsią Guźnia. Jezioro ma kształt wydłużony i rozciąga się w kierunku północ- południe. Nie znam topografii dna tego zbiornika, ale wiem, że jest ono zróżnicowane. Głębokość maksymalna dochodzi do 40 metrów. Na środku jeziora natomiast znajduje się kilka wypłyceń, gdzie głębokość nie przekracza jednego metra. Wędkuję zawsze na brzegu zachodnim. Wzdłuż tego brzegu biegnie rów, w którym głębokość dochodzi do 8-10 metrów. Taka głębokość jest już kilka metrów od brzegu, natomiast im bliżej środka jeziora tym głębokość mniejsza. Tak jest na kilkudziesięciometrowym odcinku brzegu zachodniego i tylko ta część Rydwanu jest mi znana. Cechą charakterystyczną Rydwanu jest brak oszałamiających wyników podczas wędkowania w ciągu dnia (przynajmniej ja takich nie miałem). Najlepsze efekty zawsze osiągałem wędkując w nocy metodą odległościową (gruntówka się nie sprawdza). Najczęściej poławianymi rybami są płocie, leszcze i olbrzymie karasie (biorą w nocy na 8-10 metrach głębokości!!!) W Rydwanie pływają też rekordowe szczupaki. W którymś numerze "Wiadomości Wędkarskich" przeczytałem relację z połowu kilkunastokilogramowego olbrzyma z Rydwanu... Biorąc pod uwagę fakt, że głębokość na Rydwanie dochodzi do 40 metrów musi upłynąć trochę czasu zanim woda się nagrzeje. W tym roku pierwszy raz wędkowałem na Rydwanie w nocy 7/8 czerwca. I nie miałem nawet jednego brania. Najgorsze jest to, że nie wiem co mogło być przyczyną braku brań. Może woda na głębokości 10 metrów jeszcze się nie nagrzała??? Rydwan jest na pewno łowiskiem trudnym, ale jednego jestem pewien- są w nim duże ryby i jest najlepszym łowiskiem w promieniu 50 kilometrów od Łodzi. Acha- gospodarzem Rydwanu jest PZW Skierniewice a dopłata za wędkowanie dla wędkarzy z Łodzi wynosi 15 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

Mam kilka pytań :?: dotyczących łowienia na tym jeziorze. Czy trzeba mieć tam kartę wędkarską lub jakieś inne uprawnienia? Opłata w wysokości 15 zł jak tu wyżej napisał jeden z forumowiczy jest dla wszystkich bez względu na wiek? Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebek
Czy trzeba mieć tam kartę wędkarską lub jakieś inne uprawnienia?

Wystarcza karta PZW z dopłata na okręg skierniewicki(15pln) jak zreszta wspomniał robcio.

Co do wieku to łowisz posiadając samodzielnie karte lub pod opieka posiadacza karty PZW(jeśli wiek ci nie pozwala na posiadanie karty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 3 months later...

Witam,na grunt panowie raczej cieszko tam coś upolować!!!Polecam długie wędziska ,duzy grunt na spławik i jazda.Grasują tam takie sztuki że sie nie sniło co nie którym...piekne płocie,leszcze duże wzdręgi,karpie,okonie szczupaki słowem wszystko!!!nie słyszałem tylko o sandaczu i węgorzu a to mnie bardzo interesuje!!!

A propo bez wora zanęty nie ma co jechać,duża głebokość spory akwen sami wiecie...:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na grunt panowie raczej cieszko tam coś upolować!!!

zgadzam się

duzy grunt na spławik i jazda

najlepiej znaleźć stromy spad kończący się blatem na 7-8 metrach głębokości, a za blatem znów wypłycenie, na takim blacie można liczyc na dobre rezultaty... Jest ich trochę na zachodnim brzegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że coś sie tam ruszyło.Jestem tam dośc często ale ja raczej uganiam sie za szczupłym i okoniem jednak bez oszałamiajacych efektów.Wiem że ryba jest i to ogromna ponieważ woda na to pozwala ale z branie to już inna kwestja :wink: heh może to i lepiej chociaż nie wyłapią i będzie szansa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pozwole sobie odświeżyc temat.Jakie rezulataty panowie?Nie byłem już ze 2 miesiące na rydwanie...Połowił ktoś rybki? Woda nie zakwitła,zielsko już sie rozrosło?jak to wygląda teraz? Zapewne kapielowicze skutecznie utrudniają połowy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nie wiem z skąd macie te informacje ale są one nie prawdziwe na rydwan można wykupić pozwolenie jedno dniowe które kosztuje 15 PLN ale tylko dla zrzeszonych członków ,,PZW'' DLA OBCO KRAJOWCÓW I NIE ZRZESZONYCH WYNOSI ONO OKOŁO 20-25 PLN I JEST TEŻ NA JEDNĄ DOBĘ a co do rybek to są tam duże sztuki i jest ich tam dość dużo tylko trzeba wiedzieć gdzie w którym miejscu i na co w brew pozorom to bardzo ważne. nie chcę siać tu legend ani pokazywać fotek z zeszłego roku więc pokarze wam po powrocie z rydwanu z najbliższego weekendu co do węgorzy to wiem ze są widziałem ale nigdy nie złowiłem a sandacze są powyżej 90 cm i nie jest problemem ze złowieniem tylko literatury trochę trzeba poczytać na temat tej pięknej rybki a co do szczupaków to właśnie na tym zbiorniku padł niedawno rekord publikowany w prasie ponad 130 cm wiec jest nawet na co popatrzeć jak pływa i atakuje ryby drapieżnik który tam występuje szkoda pisania czas na ryby panowie po prostu musicie tam spędzić trochę czasu żeby się zapoznać ze zbiornikiem i ludźmi którzy tam mieszkają i łowią bo to oni tak naprawdę tam nęcą i siedzą często teraz jest to trochę utrudnione bo jest tam masę plażowiczów koledzy powodzenia !!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Z tego co wiem to moi koledzy z pracy byli w zimę na lodzie na Rydwanie i połowili trochę płoteczek małych i dużych i jakieś okonki :roll: Lód około 40-50cm bez świdra morderstwo dla rąk :wink::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna woda :grin: zawsze lubiłem to łowisko jednak nigdy nie mogłem dotrzeć do tych wiekszych sztuk :neutral:

Szczupaczki brały ale takie do 50cm, może w tym roku będzie agresywniej:D

Szkoda tylko że koledzy z łodzi nie potrafią sie zachować nad tą wodą,oczywiście zapewne nie wszyscy ale już nie jedno tam widziałem,chamskie zachowanie i bałagan(zero kultury).

W tym roku na pewno zawitam tam nie raz:D

ps.na tych mniejszych ustawiono całkowite zakazy wstępu!!! a szkoda bo były tam piekne ryby :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.