Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Rydwan


robcio

Rekomendowane odpowiedzi

CHELEK prawdopodobnie pisal o mnie ;) nie moczylem kija jeszcze w tej wodzie i w ub. roku rozmaliwalismy o Rydwanie... wiec mozna sie spotkac :P
DOKŁADNIE O TO CHODZIŁO ŁUKASZU CO ODPISAŁ JACOOL !!!!!! :wink::oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

CHELEK prawdopodobnie pisal o mnie ;) nie moczylem kija jeszcze w tej wodzie i w ub. roku rozmaliwalismy o Rydwanie... wiec mozna sie spotkac :P
DOKŁADNIE O TO CHODZIŁO ŁUKASZU CO ODPISAŁ JACOOL !!!!!! :wink::oops:

No spoko tylko ja nie Łukasz :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jadąc nad j. Rydwan od strony trazy Głowno- Łowicz tuż przed Rydwanem po prawej stronie mijamy nieco mniejsze wyrobisko pożwirowe niż Rydwan. Kiedyś się tam z ciekawości zatrzymałem i połowiłem całkiem ładne karasie.

Moje pytanie- orientuje się ktoś do kogo należy ten akwen? Gdzie należy regulować opłatę za wędkowanie i w jakiej wysokości? Z rozmów z miejscowymi wynika że należy on do kopalni Kośmin ale żadnych innych informacji nie udało mi się uzyskać (po uzyskaniu tej informacji złożyłem wędki :oops: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj z tego co wiem od zeszłego roku na obydwa akweny został wprowadzony całkowity zakaz wejscia oraz całkowity zakaz połowu.Jadac opisaną przez ciebie drogą można skręcic w prawo w taka asfaltową droge i tam właśnie są postawione tablice z zakazami!!!

Ja słyszałem że ta woda jest jakiegoś kolesia z łodzi który wydzierżawił to pod aquapark ale coś tam nie wyszło i ma brak zgody na inwestycje...

Co dalej nie wiem a z miła chęcią bym sie dowiedział bo pływaja tam piękne ryby :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2008 metrówka padła na jerka wiec raczej pływają:D

Na pewno jeszcze pływają ale słyszałem, że w ostatnich latach z zarybieniami na Rydwanie cienko było... Co zresztą widać bo efektów wędkarskich na Rydwanie takich jak 3-4 lata temu miałem, ostatnimi czasy już nie mam :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sie co dziwić ja te ... z PZW rozkradną wszystko to za co zarybić? Szkoda gadać :cry:
A pod jakie PZW podlega Rydwan bo się właśnie zastanawiam :roll: i kto jest gospodarzem tej wody? Bo trzeba by może było się zapytać zarządce kiedy jakieś zarybienia były albo będą żeby zobaczyć jaką rybę wpuszczają do tego zbiornika ????I ile :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba podlega pod łowicz,czy też skierniewice:) Sądzisz że ci powiedzą kiedy jak i co?Myśle że nie!!! W tamtym roku pod koniec lata wpuszczali amura z powodu dość dużej ilości roślin,podobno było 500kg,ciekawe tylko ile było w tym wody... :evil:

Słyszałem także że już łodziaki wyjmowali sandacze takie po wymiar z gruntu z tym że wymiaru nie miały a w siacie lądowały :evil: Także chyba nikłe szasne by osiągneły godziwe wymiary..

Wie ktoś może jak akwen uporał sie z tegoroczna zimą?był ktoś po roztopach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na bata poało kilkanaście płotek i kilka płoci i jeden lin. Na spina 4 okonki i szczupaczek coś około wymiaru.Woda czysta ,jednak bywała czyściejsza.Poziom wody jest troche wysoki , mogło by spaśc z 20cm, by mozna było sie normalnie ustawić na miejscowce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś ma czas i chęci w tamtym roku na 7 maja złowiłem tam mnóstwo płoci nie wiem jak w tej chwili wygląda tarło na rydwanie bo jest trochę zimno jednak... nie mniej warto spróbować płoć brała na końcu rydwanu, samochód zostawiłem przy drodze (na poboczu w jednym miejscu można stanąć) i zszedłem w samą końcówkę rydwanu obok takiej dużej rury, która wchodzi do wody (po prawej stronie brzeg jest zarośnięty trzciną). brania zaczynają się przed wieczorem!!!! wcześniej nie ma co próbować, łowiłem na bata 7 m, znęte podawałem na miejsca gdzie zaczynały się przegłębienia... nie szukajcie ryby na głębokiej wodzie bo tam jej teraz nie ma, miejsce o którym pisałem jest stosunkowo płytkie. ja niestety nie mogę jechać bo nie mam czasu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,planuję w tygodniu wybrać sie na rydwan,był ktoś może w tym roku już za białą rybką? Jeśli tak to prosił bym o jakieś ukierunkowanie co do zanęty,przynęty i oczywiście miejsca gdzie rybki podeszły :wink:

Szkoda jechać i trafiać w ciemno a może się uda,tak rzadko udaje mi sie znależć wolny czas że aż żal wracać o kiju :???:

pozdrawiam brać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przy okazji wypadu nad Bzure zajechalismy na chwile zobaczyc co sie dzieje nad Rydwanem. Wedkarzy sporo, ale siaty suche na brzegu lezaly, sama drobniutka plotka sie czepiala podobno. Kilka grupek opalajaco/grilowo-drinkujacych. Na plyciznach krecily sie male okonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się już :twisted: jak wspomniałeś Jacku grupy opracyjno drynkujące już się pokazują a to dopiero początek patrząc na aure pogodową przez okno :evil:

Jest to fajna woda niestety ni jak nie idzie tam przygotować stanowiska pod grubszą rybke :neutral: Okres letni znacząco to utrudnia,a mogło by byc tam eldorado gdyby tylko straż bardziej pilnowała zakazów kompieli itd!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi prosze gdzie legalnie mozna nad Rydwan wjechac i zostawic auto. Przy drogach wszedzi zakazy zatrzymywania, dalej do lasu (niby nie ma znaku zakazu) mozna wjezdzac? Bylismy tylko na chwile zobaczyc wode, ale na dluzej auto w lesie zostawic - bym sie zastanawial... Chociaz nie bylismy jedyni, samochodow w lesie stalo ~8szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w każdym miejscu jest to ryzyk fizyk jeśli chodzi o ludzi z nieciekawą przeszłością :twisted:

Jeśli chodzi o zakazy to z tego co pamiętam jest na głównej ulicy,jak się skręca w ulicę z domkami chyba też jest ale ja właśnie tam zostawiam zawsze bądz koło tych nowych wykopalisk na rogu skrzyzowania:] Jeśli chodzi zaś o wiazd od strony łodzi to zaraz na pierwszym zakręcie można śmiało stawać,dość często jest tam sporo aut wędkujących braci :razz: obce blachy to ich domena :razz:

Na jaka rybkę sie wybierasz i kiedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzilo mi o roznej masci lobuzerie, tylko o patrole typu policja, straz miejska/lesna/rybacka. Najblizej lowisko-parkowanie auto chyba kolo tych domkow mozna postawic. W lesie auto zostaje dosyc wysoko na skarpie, dodatkowo zastanawia mnie czy jazda po lesie jest dozwolona...

Nie wiem kiedy, ale pewnie bede chcial sie nad Rydwan przejechac na zasiadke. Nie wiem tylko na jakie ryby mozna sie nastawic. Co do spiningowania, chyba b.wczesnie rano jest tylko mozliwe, jak miejscowki jeszcze sa nie pozajmowane. Bo z tego co widzialem nie ma raczej mozliwosci swobodnego obejscia jeziora po linii brzegowej. Zastanawie mnie tez zakaz nurkowania w tej wodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.