Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik Topola


lacki666

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Powiedzcie koleżanki i koledzy czy od taśm można złowić białą rybę i jak daleko trzeba rzucać? Z tego co wiem to od taśm o miejscówkę nie jest trudno, gorzej jest po drugiej stronie brzegu, który jest non stop okupowany. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszcz bierze cały rok i podejrzewam, że odpowiednie podnęcenie, a na hak jedna pinka lub biały robaczek a najlepiej larwę ochotki i można liczyć na leszcze. Trochę mam za daleko na Topolę, ale chętnie spróbowałbym o te porze roku zwłaszcza, że nie ma lodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony rzeki jest bardzo niski stan wody a poniżej mostu w rzece wielkie drzewa i gałezie wystajace z wody.Na samym zbiorniku także wystaja niespodzianki więc cięzko o coś nie zahaczyć.Kiedy już woda się wyrówna to będzie duzo strat koszyczków itp :mrgreen: Chyba że ktoś się wybierze jeszcze teraz aby obczaić teren ,gdzie wystaja gałęzie itp.bo jak juz schowaja sie pod wodę no to będzie duuuuużo nerwów. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie co znalazłem.

Obecnie stan wody na Jeziorze Otmuchowskim jest dziesięciokrotnie niższy niż zwyczajnie. Firma

Skanska uzupełnia 15 tys. metrów kwadratowych powierzchni skarpy, w której są spore ubytki. Koszt

przedsięwzięcia to kwota 4,6 mln zł.

W roku 2011 lub na początku 2012 ma ruszyć również wielka inwestycja

na Jeziorze Nyskim warta 400 mln zł!. Chodzi głownie o tamę, która na dzień dzisiejszy nie gwarantuje bezpieczeństwa mieszkańcom Nysy i okolic

.

Projekt zakłada pogłębienie koryta rzeki Nysy, umocnienia wałów oraz przebudowę tamy. Szacuje się, że cała inwestycja potrwa cztery lata i zakończy się w 2015 r.

Na czas remontu spuszczona zostanie woda z jeziora Nyskiego, natomiast rolę głównych zbiorników retencyjnych przejmą (remontowany) Otmuchów, Kozielno oraz Topola.

Zbiorniki w przypadku zagrożenia powodziowego będą napełniane do maksimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy na topoli i Kozielnie są tak częste kontrole jak na Pilcach? Wkońcu przecież obowiązuje limit złowionych ryb, a z tego co czytałem na tym forum to na Topoli poprostu tak koszą ryby zwłaszcza leszcze jakby zasilali sklepy rybne. Wstyd!!!! Gdzie jest straż rybacka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lowiej juz okolo 15 lat na Pilcach i nigdy nie miałem kontroli :) czasami zastanawiam sie po co oplacalem karte jak nikt tego nie sprawdza :)

Na Topoli w 2010 bylem okolo 3) razy i tez nikogo nie widizialem , raz tylko policja mandaty wlepiala tym co na wal wjechali

Moim zdaniem straz rybacka jesli juz kontroluje to prawdopodobnie prawdziwych wedkarzy ktorzy przestrzegaja przepisow, a klusownicy ktorzy zakaldaja sieci itp, spia spokojnie

przyklad staw nr 1 na pilcach gdize na jesien uwolniono jesiotry z sieci

sorki za bledy zaraz meczyk :):mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.