Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik Topola


lacki666

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Na oponie hehe dobre no ale cóż tak samo działa pływadełko swego czasu widziałem jak jakiś jegomość pływał na oponie od ciągnika tylko tyle że miał pasy zrobione z węża strażackiego i mógł siedzieć i o dziwo złapał szczupaka od strony Błotnicy przy trzcinach :) PS. Jak ktoś zachaczy o żyłkę kolor czerwony to prosze uważać po 2 stronie być może znajduje sie jakiś kloc w nocy na fedder wywineło mi całą żyłkę ze szpuli nie szło tego uciągnąć ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy,

Wybieram się w najbliższy weekend do miejscowości Topola. Chciałbym zapytać jak wygląda sytuacja na zbiorniku, ewentualnie na Kozielnie. Byłem tam kilka lat temu i jako przyjezdny mile zaskoczony rybostanem :)

Mam najbardziej na uwadze spinning ale raczej z brzegu. Czy obowiązują jakieś zakazy połowu przy tzw garbusie i w okolicach Bartnik? Chodzi o samą rzekę. Spinningowałem od tego mostu aż do zapory w Kozielnie i nie wiem czy coś poważnego zmieniło się jeśli chodzi o linię brzegową. Jakie polecacie miejsca w okolicach do 20 km ale glównie wody nizinne? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm za kozielnem jest odcinek C&R wiec porzucasz i połowisz ale wypuszczać musisz. Na topoli zaskoczony rybostanem ? ja jestem w szoku od 3 lat nie złowiłem tam żadnego drapieżnika...jak teraz woda mała to z miejscówkami lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm za kozielnem jest odcinek C&R wiec porzucasz i połowisz ale wypuszczać musisz. Na topoli zaskoczony rybostanem ? ja jestem w szoku od 3 lat nie złowiłem tam żadnego drapieżnika...jak teraz woda mała to z miejscówkami lipa.
Co ty opowiadasz ja tam na wyniki nie narzekam,zawsze coś tam skubnie jak nie bolek to szczupły albo w ostateczności okonek nie zawiedzie. :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm za kozielnem jest odcinek C&R wiec porzucasz i połowisz ale wypuszczać musisz. Na topoli zaskoczony rybostanem ? ja jestem w szoku od 3 lat nie złowiłem tam żadnego drapieżnika...jak teraz woda mała to z miejscówkami lipa.

Serio aż tak źle?! :shock:

A ja głupi narzekam że na bartnikach tylko okonki biorą :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Topoli jest 10 metrów więcej "plaży" i 2 metry mniej wody. Na wysepkę można sobie przejść - woda po kostki.

BTW

ktoś pisał o Bartnikach że okonki biorą,to fakt raz tam byłem w ciemno i okonek jeden na 8 godz.(jeden wziął) mały i uwaga - na kukurydzę :roll:

Ja cały zeszły tydzień jeździłem na spinning na 2-4 h i zawsze jakiś się skusił :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łódką ostatnio pływała pijana laska o skłonnościach samobójczych...ciekawe jak tam spuszczanie wody bo na sobotę bym wyskoczył,tylko czy jeszcze woda będzie? Ponoć tamę,czy zaporę jakąś regenerują i musieli spuścić...ile małż,ślimaków a nawet raków czerwonych na brzegu leży to masakra.Co żywsze chodziłem,zbierałem i wrzucałem do wody,ale reszta co zostanie w kamieniach to jak zacznie śmierdzieć w słońcu i gnić to wypoczyn odradzam.Dlatego apeluję do nie tylko wędkarzy : zbierajcie z powrotem do wody wszelkie żyjątka - duże małże "szczeżuje" oczyszczają środowisko wodne,raki oznaczają jakość wody a ślimaki "utylizują" zgniłe szczątki roślin itp.Przejdźmy się kilkanaście metrów po kamykach proszę,będzie czyściej i przyjemniej.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barki na odrze muszą pływać a kogo tam ryby obchodza ? dzisiaj byłem na topoli ledwo da sie łodka płynąc raz silnikiem zaryłem ;/ masa ryby na 2 części, stada leszczy. Udało się złowić 2 okonki 10 cm bolenia 70 cm i zaliczyc obcinke szczupala. Z rana strasznie ryba żerowała pozniej juz kicha o 12 wszyscy z wody spłyneli. Widziałem ze sporo ludzi od taśm siedziało i od błotnicy. Zapodał bym zdjęcia topoli ale nie mam jak ;/ limit dla tego forum został wykorzystany haha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marne brania dziś miałem od 4 rano do 10 na koszyk,ale sandacz rankiem polował na rybki i fajnie skakał,wody znów mniej,rozmawiałem z pracownikiem żwirowni i mówi ze spuszczają wodę bo sprzęt chcą zawinąć bo kończą wydobycie i w przyszłości niedalekiej przenoszą się na drugą stronę drogi i ten wał na środku mają usunąć(ile w tym prawdy -nie wiem)na brzegu od betonówki same butelki po wódce woda odkryła,trzeba uważać gzie się staje bo same tulipany :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widziałeś ile syfu na wale od kopary ? tam butelek w cholere. Kolego od której strony byłeś ? w tygodniu sie wybiore popywać moze sie coś bedzie działo ;) na 2 czesci zbiornika masa leszczy jak masz muchówke i ponton to połowisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.