Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik Topola


lacki666

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
3 minuty temu, Józef Wyspiańsk napisał:

Na Lubniewicach byłem 7 ale miałem największą rybę zawodów szczupłego 94.4

witam kolegę graty za "krokodyla" , miałeś może okazję spotkać Pawła Kołodziejczyka ? w tym roku też jadę do Lubniewic ( meta zarezerwowana ) jadę trochę lepiej przygotowany , i trochę poznałem i pogadałem w zeszłym roku z tymi co parę lat wędkują na Lubiążu , wnioski wyciągnięte pozdrawiam Wasyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

- Uchwała 3/2015 (z dn. 07.01.2015 r.

§ 1 Znosi się limit połowu oraz okres ochronny dla bolenia Aspius aspius na zbiornikach zaporowych Topola i Kozielno wchodzących w skład III.2. Obwodu rybackiego rzeki Nysa Kłodzka nr 2.

§ 2 Znosi się limit połowu dla suma (Silurus glanis) na zbiornikach zaporowych Topola i Kozielno wchodzących w skład III.2. Obwodu ryback

iego rzeki Nysa Kłodzka nr 2 oraz na zbiorniku Witoszówka II wchodzącym w skład IV.2. Obwodu rybackiego rzeki Bystrzyca nr 2.

§ 3 Uchwała obowiązuje od dnia 7 stycznia 2015 roku do odwołania.

- Wprowadza się całkowity zakaz połowu ryb na odcinku 200 m od tzw. „Mostu Garbatego” poniżej tj. w kierunku zbiornika zaporowego Topola (strefa przyujściowa zbiornika) na okres od 01.03 do 31.05 każdego roku - Uchwała 40/2016 (z dn. 30.11.2016 r.) - Wprowadza się na zbiornikach zaporowych Topola i Kozielno limit leszcza wynoszący 8 kg na dobę oraz wymiar ochronny dla tego gatunku ryb do 35 cm.

Z limitem połowu bolenia to uchwała obowiązuje niby do odwołania,ale czy odwołano nie wiem,może ktoś kompetentny się wypowie.A jak tam rybki na Topoli biorą?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwały w dalszym ciągu obowiązują. Przypominam, że w sprawie suma rozszerzono temat później tj.

- Uchwała 8/2015 (z dn. 11.02.2015 r.)

§ 2 Znosi się limit połowu dla suma (Silurus glanis) na wszystkich wodach użytkowanych przez Okręg PZW w Wałbrzychu.


§ 3 Uchwała obowiązuje od dnia 11 lutego 2015 roku do odwołania.
Sprawdziłem,uchwały nadal obowiązują.Te informacje uzyskałem dzięki uprzejmości biura PZW w Wałbrzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzegorz za info 

a tutaj coś nowego

Zarząd Okręgu PZW w Wałbrzychu wprowadza na zbiornikach zaporowych Topola i Kozielno (w granicach III.2. Obwodu rybackiego rzeki Nysa Kłodzka nr 2) obowiązek rejestracji złowionego leszcza na zasadach rejestracji ryb limitowanych tj. ryby wpisujemy zaraz po złowieniu i umieszczeniu w siatce.

 

 

 

Ponadto w siatce można przetrzymywać ryby w ilości nie przekraczającej limitu bieżącej doby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W niedziele zrobiłem objazd po topoli i kozielnie. Najwiecej ludu na zakrecie na topoli cos tam w siatkach mieli ale nie wiem co. Wiem ze od drewnianego mieli leszczyki a leszcz ma chyba wymiar 30 ? Na kozielnie mało ludzi głownie rekreacja ale mieli po 1 leszczu w siacie. Woda duza wali i zimno. Acha ktoś na topoli stał z przyczepką podłodziową ale łodki nie widziałem moze na wyspie siedzieli ? Nie widać zeby sie cos tarło. Chyba za zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otrzymaniu informacji od Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu informujemy szanownych Wędkarzy, że ze względu na prowadzone prace konserwacyjne turbozespołów budowli zrzutowej poziom piętrzenia wód zbiorników zaporowych Topola i Kozielno obniżony zostanie od dnia 4 czerwca 2017 r. o 0,5 metra. Po wykonaniu wszelkich niezbędnych prac poziom wód ww. zbiorników zaporowych zostanie doprowadzony do stanu obecnego. Info ze strony PZW WAŁBRZYCH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

W związku z organizacją Zawodów Spinningowych z cyklu GPx Polski "Puchar Burmistrza Ząbkowic Śląskich" informujemy szanownych wędkarzy, że zbiorniki zaporowe Kozielno i Topola będą wyłączone z wędkowania z brzegu i ze środków pływających w dniach 15-16 lipca 2017 roku.

W powyższych dniach zakaz wędkowania obejmuje godziny od 5.00 do 14.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ostatnią sobotę na Topoli. Siedziałem od od godziny 3 do 11 i wielka lipa. Złowiłem dwa leszcyki po 25 cm, a tak ani brania. Z tego co widziałem i rozmawiałem z innymi wędkarzami to też narzekali na brak brań. Woda opadła tak myślę ok dwóch metrów, porównuję to ze stanem kiedy byłem na łowisku w maju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.