Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Podlaska Narew


keri

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Szanowni Koledzy

Wkrótce wybieram się na spływ Narwią i przy tej okazji chciałbym trochę powędkować. Trasa będzie obejmować odcinek od Narewki do Rzędzian lub nieco dalej. Czy ktoś z was zna jakieś atrakcyjne miejsca na tym odcinku, warte szczególnej uwagi oraz na jaki gatunek warto sie nastawić o tej porze roku? Chętnie wysłucham wszelkich porad i wskazówek odnośnie wędkowania na tej rzece. Najchętniej łowię drapieżniki na spininng, zywca. Z góry dziękuję!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam Narew mniej więcej od miejscowości Doktorce i w okolicach tej miejscowości ryba na jaka się głównie nastawiaj to powyżej mostu szczupak, poniżej szczupak jaz. Z okoniem tam jest krucho.

Kolejne miejsca to w okolicach Bokin, tam już można trafić na przyzwoite okonie, jest trochę szczupaka ale trafia się głównie drobny i jaz. Jazia jest tam sporo ale jak to jaz jest ciężki do upolowania.

Następnie Kruszewo to dzika rzeka jeszcze mająca spory stan szczupaka, tam głównie króluje wędkowanie na żywca i na niego są najlepsze rezultaty.

No i okolice Rzędzian, ten odcinek lubię najbardziej, ryby to głównie okoń, szczupak, boleń kleń.

Okonie +30 w okolicach Rzędzian to nie wydarzenie. Łowiłem tam też ładne klenie i szczupaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Darnok ja w zeszłym roku łowiłem na tym odcinku. Muszę przyznać, że ciekawych miejsc tam nie brakuje. W maju wybieram się tam z echosondą, aby zbadać cały ten odcinek. Jeżeli chodzi o sandacza, to pewnie tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Witam. Odświeżę trochę temat. Pospacerowałem trochę ze spinningiem ostatnimi czasy. Rezultaty baaardzo marne. Najwięcej czasu spędziłem w Rzędzianach zarówno przed jazem jak i za. Efektem było kilka szczupaczków +- 30 cm:(. Trafił się jeden okoń 33 cm. W zasadzie pomału zaczynam wątpić w większe okazy szczupaka w tych okolicach. Ostatnio zrobiłem sobie przejażdżkę z Tykocina do Kiermus dróżką obok rzeki. Z racji późnych godzin rzuciłem dosłownie kilka razy w paru miejscach (bez rezultatu) ale rzeka wygląda obiecująco. Może bywa ktoś z was w tamtych rejonach i mógłby napisać czego z grubsza można się tam spodziewać. Jak ze szczupakiem, sandaczem, boleniem? Kolejne pytanie to czy warto na tamtejszych starorzeczach posiedzieć ze spławikiem? Zgóry dziękuję i pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto posiedzieć, ale musisz nęcić. Musisz to robić co najmniej 2 dni, aby były większe efekty. Jest tam linek, płoć i inne gatunki. Jeżeli chodzi o rzekę, to możesz trafić leszcza z gruntu. Na spinning może trafić się szczupak lub okoń. Rewelacji raczej tam nie oczekuj. Lepsza byłaby Strękowa Góra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza byłaby Strękowa Góra
. Tam planuję następną przejażdżkę zwiadowczą :cool: . To już kawałek od Białego ale na pewno się wybiorę po pracy któregoś dnia. Właściwie to dopiero zaczynam poznawać Narew i każdy namiar w okolicach Białegostoku mile widziany. Dzięki kolego za informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 6 months later...

Więc tak odświeżę temat . Od niedawna często wędkuje na Narwi . Swoja podróż zacząłem od zapory na Zalewie Siemianówka . Idąc w dół rzeki mniej więcej 10 km zaobserwowałem że najlepsze wyniki miałem może 300-400 metrów od zapory . Mimo bardzo wysokiej wody na rzece ( nigdy przedtem takiej nie widziałem a jeżdżę na Siemianówkę już prawie 7 lat ) szczupak bierze jak szalony . W ciągu jednego dnia złapałem 9 sztuk w przedziale od 1.5kg - 5kg . Naprawdę polecam tą miejscówkę spininngistom i ludkom łowiącym na żywca . Zaczepiąc na hak karasia 15-20 cm można się spodziewać naprawdę dużego zębatego .

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 years later...
  • 4 months later...

Odświeżę trochę temat. Łowie,a raczej próbuje łowić w okolicach Suraża, dokładnie Zawyki. Ostatnio byłem tam z wędką w sierpniu 2012, rzeka była wylana to nic przez 3 dni nie złapałem. Następnie wybrałem się w październiku, rezultaty nie były zbytnio duże ale każda ryba cieszy - na 2-3h spiningowania 1 szczupak, i kilka niezaciętych brań. Nie wiem czy jednak nie ma tam za dużo już ryb.. bo z tego co się orientuję, to miejscowi brodzą z siatką na potężną skale :/// Może ktoś z was łowi w tych okolicach i ma coś więcej do powiedzenia? Zapraszam do wypowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.