Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Koskowickie


anonim1133

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio siedząc nad Koskowickim - mimo tego że po podtruciu ryby jakoś zraziłem się do tej wody - stwierdziłem że to kawał fajnego jeziorka, znalazłem takie nieźle wyglądające miejsce, choć nie głębokie, gdzie mogę pobawić się z płoteczką/krąpikiem, a z boku mam dostęp do sporej ilości wody, jak i masą trzcinki. Tak więc począłem się zastanawiać czy tam jeszcze pływa jakaś ryba ? może by pod nęcić kukurydzką w pobliżu trzcinki, jakieś karasie? karpie? liny, czy coś ?

Tak więc moje pytanie: Czy ktoś złapał tam coś ponad płoteczkę i krąpie ? jeżeli tak to od której strony ? Czy warto tam próbować nastawiać się na coś poza płoteczkami i krąpikami ?

Pozdrawiam i liczę na jakieś odpowiedzi, bo widziałem że są tu osoby z okolic Legnicy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Jesli chodzi o Koskowickie - to oczywiście - że można liczyc nie tylko na płotkę i krąpika - cały zbiornik jest bardzo płytki więc wczesną wiosną można liczyć na lepsze wyniki niż na innych (głębszych) wodach.

Oczywiście drobnicy jest dużo - ale można liczyć i na karpika, i na leszcza i co ciekawe w zeszłym sezonie - złowiłem tam ok 3 sumków takich po 50 cm - więc zapewne większe też są - w nocy biorą głównie leszczyki takie do 40 cm - jakieś 3 lata troche podtruli jeziorko i padło dosyć dużo sanacza (widziałem wyławiali nawet sztuki po 90 cm) -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też widziałem te sandacze, stąd moje pytanie wynikło, bo nie byłem pewien czy inna ryba też nie padła. Teraz jak już wiem że jest tam ryba(prócz płoteczki i krąpików), pokombinuję żeby ją złapać ;-)

Dzięki za odpowiedź, a jak byś się tam pojawił, daj znać co do wyników?

edit:// a co do tych sumów, to z której strony brały ? od działek, czy przeciwnie? a może z cypla łowiłeś? trupek czy może rosówka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sumki wzieły na rasówę (próbowałem zapolować na węgorza) - łowiłem od strony (tej części gdzie jest strefa ochronna) - po prawej widzisz cypel - a mniej więcej na wprost (po drugiej stronie jeziora) są działki

wiosna karpie brały od strony działek (ale to w zeszłym roku)

Leszczyki brały ładnie w nocy na DS-a - ale rzucać trzeba ile fabryka dała - złowiłem ich na ostatniej nocce na Koskowicach (zeszły sezon) z 17 szt. (wszystkie rozmiar 30 do 42 cm) + sumek na rasówkę

mama zamiar pojechać na jakąś nockę na Koskowice - ale to po urlopie czyli w sierpniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

szakaszfiri, jak pogoda się poprawi, to możliwe, że też wybiorę się na koskowickie, to dam znać czy tam jeszcze coś się rusza. Ostatnio tylko tak przejeżdżałem, to z wędkarzami było raczej krucho, ale za to nie było jeszcze żadnych glonów na wodzie ;-) Do tego całe koskowice ktoś ogrodził, ale akurat zostawił przejazd do okoła wody, w jednym miejscu jest tylko piach wysypany i wąski przejazd. Ale strachu nie ma, bo można z drugiej strony zawsze dojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

to jest chory kraj, w którym żyją chorzy ludzie. Zagrodzi jeden z drugim brzeg jeziora, dotychczasową drogę "wchłonie" i jest git. Nikt z nikim

się nie liczy, kasa kasa i jeszcze raz kasa. Jestem ciekaw co w tej

sprawie zrobiło "leśne dziadostwo" z naszej okolicy?!

- Jaśkowice R.I.P,

- Koskowice R.I.P,

- Kunice R.I.P (chyba, że ktoś ma ochotę połowić przy murze, gdzie 3m

za plecami co chwila jeżdżą auta lub na terenie ośrodków, gdzie co

chwila turyści, plażowicze, motorowodniaki, etc..

- Spalona R.I.P (jak sama nazwa wskazuje)

Czy ktoś ma jakieś rozsądne rozwiązanie w zaistniałych powyższych

okolicznościach? Niedługo zacznę łamać wędzki... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tragedii nie ma, jeszcze można znaleźć jakąś przecinkę tu i tam. Ale to kwestia czasu, aż wszystko ogrodzą. Zostaje nam jeszcze Tatarak, ABM, Szczytniki, te stawiki koło huty i ten jeden staw koło dobrzejowskiej. Bo Kormoran przez to ciągłe spuszczanie wody jest teraz chyba martwy? No i za kormoranem są jakieś rozlewiska, ale one też zdaje się są martwe.

Bo kaczawa i czarna to raczej średnio ciekawe łowiska są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.