Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wędka na Żywca/Trupka


szymon1991

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...
2 godziny temu, szymon1991 napisał:

3 lbs by nie starczyło na odrę ? Bo znalazłem kijek karpiowi feederowy w jednym https://www.genesisbox.pl/wedki/1665-carp-expert-double-tip-390cm-3lbs.html

Wszystko zależy w jakich miejscach się wedkuje, na silny nurt gdzie trzeba używać sporych ciężarków może być za mało..

Ale miejsca typu klatka między główkami czy jakieś zatoczki spokojnie obsłużysz takim kijem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolny bieg lub system quickdrag to fajna opcja do łowienia "z gruntu ". Ja przy karpiówkach mam młynki okuma ak w rozmiarze 5000 z nawiniętą żyłką 0,35mm, używam ich pół sezonu ale są spoko no i cena ok 110zl / szt więc raczej tanie.

Jeśli chcesz łowić na rzece to raczej omijałbym najtańsze chińczyki bo się raczej rozsypią dość szybko..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2019 o 16:04, Elast93 napisał:
W dniu 23.09.2019 o 16:04, Elast93 napisał:

okuma ak w rozmiarze 5000 

 

 

Taki kołowrotek dał by radę na Odrę?     

Jestem ciekawy jak by dał spławik przelotowy na żywca i dotego rurkę anty splontaniowa i np 70 g łeske do rurki i ustawił stoperem grunt przy kołowrotku to by coś by się nie stało podczas zazucania jak  by było pod wpływem takiego ciezaru? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łowiłem kilka razy swoimi karpiówkami na Wiśle i nie zauważyłem żeby coś się zmieniło w ich kulturze pracy..

Co do rzecznego łowienia na żywca ja łowię głównie z dna na uklejki / płotki.

Jeśli chcesz łowić w toni rozważ budowe zestawu ze spławikiem podwodnym lub pater noster ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łowiąc sandacze z dna na żywą/martwą uklejkę lub filecik z reguły ustawiałem wolny bieg na najmniejszy możliwy opór przy wybieraniu żyłki i czekałem aż ryba odjedzie. Czasem trafiały się też klenie które nieraz robiły odjazd jak karpie..

Ciężko powiedzieć, zależy od tego co chwyci rybkę. Jeśli masz w łowisku też szczupaka rozważ używanie przyponu z fluocarbonu takiego 0,25-0,30mm. Zawsze to zmniejsza szanse na obcinke przy ewentualnym braniu szczupaka.

Co do zestawu ja najczęściej używam albo ciężarka przelotowego na lince głównej połączonej krętlikiem z przyponem 40-60 cm. Lub oliwki na rurce również z przyponem na krętliku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem różnicy w braniach czy zacięciach. Czasem nawet przy łowieniu sandaczy używałem też przyponów na cienkich plecionkach 0,08-0,12mm i też łowiłem. 

Ja używam tylko pojedynczych haczyków, bo u nas w okręgu nie wolno używać kotwiczek. A nawet jakby można było to i tak używałbym pojedyńczego haczyka, no ewentualnie przy łowieniu szczupaków na jeziorkach może bym użył kotwiczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
11 godzin temu, szymon1991 napisał:

chodzi mi o spławik :)

Zależy.. Ja łowiąc dawniej na żywca ze spławikiem na jeziorkach z nastawieniem na szczupaka używałem przyponu ze stalki 20-40 cm gdzie na agrafkę zapinałem hak którym uzbrajałem rybkę..

Jeśli nastawiasz się na okonie lub sandacza na rybkę ze spławikiem polecam użyć do tego przyponu z fluocarbonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szymon1991 napisał:

Jakie Pan używa agrafki i tulejki? 

Jeśli sam wiąże przypon na fluocarbonie nie używam tulejek wcale tylko krętlik i agrafkę wiąże najzwyczajniej palomarem lub jeszcze jednym węzłem którego nazwy nie pamiętam 😛

Co do agrafek od dłuższego czasu używam z savagear last meter w rozmiarze S o wytrzymałości 16-24kg.. Do tej pory mnie nie zawiodły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szymon1991 napisał:

Jakie pan haczyki stosuje na sandacza i szczupaka ?

Ciężko mi polecić konkretny model konkretnej firmy.. 

Na żywca wędkuję bardzo rzadko, prawie wcale.. Ostatni raz kupowałem haki chyba z 3 lata temu. Nie jestem na bieżąco w tym konkretnym temacie.

Kiedyś kupowałem haki z mikado dedykowane na sandacze i były ok.

Najlepiej zapytać sprzedawce w jakimś sklepie w którym bywasz, ale jednocześnie z zimną głową nie dać się naciągnąć na jakieś "cudowne haki 20zl za 3 szt".

Omijałbym haki z cienkiego drutu albo takie które wyginają się w rękach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.