Skocz do zawartości
tokarex pontony

zalew SZAŁE koło Kalisza


Mike_Mil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,wybieram sie na kilkudniowy wypad na Szałe....i z takim pytaniem,:

są może na naszym forum łąwiące na tym zbiorniku?Czy na obecna chwile można coś tam powedkowac no i CO? :lol:

Co dzieje sie na nockach,może ktośmi powie gdzie najlepiej rozbić sie namiotem na milka dni.....

Ost razem byłem tam z 2 lata temu,w dzień brała ładna płoć,w nocy mały leszczyk,drapieżnika nie uświadczyłem,kolega złowił tylko 1 sumka około 5kg.....

co dzieje sie na dzień dzisiejszy?

My siadaliśmy pośrodku dłógości zalewu,ale od strony lasu oczywiscie...

ZA wszystkie info.z góry dziękuje......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

koledzy i koleżanki,nikt z Was nie wie co sie dzieje nad wodą?

Mam zamiar jutro wyruszyć z rodziną na rybki.....

Widze ze jeszcze jest zbiornik koło Kalisz o nazwie Gołuchów,może ktoś wie coś na temat tej wody?Może tam pojechać?Jeszcze mnie tam nie było.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu byłem tam parę razy na białą rybkę - siedziałem na kanale za zbiornikiem - efektami wyprawy były sympatyczne leszczyki, takie koło 40 cm i trochę więcej:)

O Szałe pisali kiedyś chyba w "Eldorado" WW. W łowisku te kilka lat temu był ładne karpie, chyba nawet GP tam robili. Jeśli o drapieżnika chodzi to chyba logiczne, że bez łodzi trudno:D Bo jak inaczej dostać się nad stare koryto Pokrzywnicy - zapewne najrybniejsze miejsce na zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łowie na szałe od kilku dni na początku zaraz za tamą. W obecnej chwili biorą same leszcze, małe sandacze i od czasu wezmie płoc. Czasami były naprawde ładne sztuki np wczoraj moj kolega wyciągnoł 1,5-2kg leszcza a kilka dni temu 3 podobne leszcze i 1 karpia lecz sie zerwał zaraz przy brzegu ( był juz ogonem w podbieraczu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wruciłem z 5 dniowego wypadu na rybki ..... :cool:

Jak dla mnie to zbiornik jest w rewelacyjnym rybostanie,

Woda akurat kwitnie,zakaz kąpieli :mad: ,ale rybki..............uuuuuuu :roll:

Wszyscy łowili na białe robaki,ja zaryzykowałem z kukurydzą,na którą niby nie bierze....

Łowiłem na koszyczki 30 gramowe,trzeba było dożucać do głębszej wody,do koryta rzeki.

Codzinnie dostałem od 4-do 8 leszczy takich ponad 2kg :!: ,dodatkowo 3-4 karpiki :!: od 1 do 2,5 kg.........3 rybki poszły z przyponami(0,18) na 3-4 ziarna kukurydzy...

Drobnicy nawet nie liczę,dzieciak ciągał na białe niezliczone ilości małych leszczyków na spławik.....

1 płotka :shock:

Łowisko jak dla mnie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam często łowię, ale przeważnie bierze tam tylko mały krąp i leszcz, w godzinach wieczornych zaczynają żerować karpiki, liny, karasie i amury takie ładniejsze. Tam nawet można nęcić samymi otrębami z bułką :grin: i tak ryba przyjdzie ale lepiej czymś bardziej rozbudowanym i aromatycznym to ci większa rybka może podejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobek,powiedz mi czy można łowić przy tamie ale od strony Szałema nie od str lasu...

byłem 2 nocki teraz,od piątku do niedzieli,i widziałem że stoją tam auta i kampingi..

aaaaaaaa,złowiłem kilka leszczyków takich do 1kg,a w niedziele rano,laciałem do wody za kijem(feder)

podszedł karpik około 4kg,a nie miałem wolnego biegu,czujnik brania zapiszczał,i przestał....wygladam z namiotu a tam same podpurki zostały...ładnie darłem do wody -w ciuchach oczywiście..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

musisz mieć spodniobuty-brodzenie i łowienie szczupaków i okoni.......

2 wariant- łódka-sadacz,sum,szczupak i okoń......dzwoniłem,członkowie koło pzw kalisz-za darmo,poza kołem-2zł na 1 h....dobra cena....

ps........!!!!!!

napiszcie czy mozna siadać koło tamy od str Szałe.......las znam,ale to ryba spokojnego żeru...mi zależy na drapieżcy

jutro jade,a dziisiaj nic nie wiem

*************************************************************************

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jeśli ktoś z forum będzie na weked 13 sierpień-17 sierpień 2008 na SZAŁE

dajcie znać na tel: 606 961 703

będę tam na 100 %

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

*************************************************************************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Po 1 jaka przynęta. Próbowałem na kuku, bułkę, rosówki, ale najwięcej brań było na bułkę, niestety takich nie do zacięcia. Jedno było dłuższe, ale puste. Złowiłem tylko jednego mikro-leszcza :razz: A w jakich okolicach mniej więcej będziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b0bek, Myślę ,że dobrze byłoby pokombinować z kanapką(biały-kuku-biały) i z czerwonym robalem na feederka. Dodam jeszcze że 26 kwietnia w tamtych okolicach(portki)

odbędą sie zawody wędkarskie .Jak się skończą warto znaleźć sobie fajną miejscóweczkę.Wiadomo ....zawodnicy trochę nęcą... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
:evil: witam wszystkich w sobate wybieram się na szale .byłem tam 1 maja na ,portkach, nic nie złowiłem niestety ale to były moje 1 wędkowanie na tym zalewie .chciałem sie dowiedziec gdzie najlepiej tam jechać i na co wędkować proszę o jakieś wskazówki z gury dzienkuje :)) pozdrawiam :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na Szałym. Łowiłem na paprochy na spina i potem na grunt z białego. Na spinning jeden sandacz, a na białego największy, choć i tak mały, w tym roku krąp. Wszystko wypuściłem, bo sandacz jeszcze ma okres ochronny. Fotki będą w temacie "Jak dziś było na rybach?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A jakiej zanęty użyć na leszcza ? Ostatnio byłem z tatą , łowiliśmy na 4 kije i złapaliśmy tylko jednego leszcza ok 10 cm .... zanęta to : supermix mondal-f feeder , traper sekret leszcz (czerwona) i do tego trochę płatków owsianych , bułka tarta , kukurydza i pinka , na haczyku była kukurydza i biały ... Co w tym zmienić ?

Jeszcze byliśmy na łódce ze spinningiem i też nic :P

_________Łódka jest do sprzedania_____________ zainteresowani pisać na gg : <<<12653703>>>

Pozdrawiam FraneK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

WITAM!

Wybrałem taki temat by zebrać jak najwięcej informacji które mogłyby pomóc wedkarzom łowiącym na tych zbiornikach, fajnie by było gdyby każdy kto spotkał się z tymi miejscami opisał swoje doświadczenia, zachęcam do pisania i dzielenia się wiedzą

co mógłbym o nich powiedzieć

Szałe:

dość duży, bardzo płytki zbiornik zaporowy w miejscowości szałe na obrzerzach kalisza, wędkowałem tam dość często jakieś 5 lat temu na drgającą szczytówkę z koszyczkiem, do siatki wpadały głównie małe i średnie leszcze, kilka razy udało mi się wyrwać ładnego karasia przynęta biały robak, 1 sandaczyk na spining ;) słyszałem że w zbiorniku tym żyją spore sandacze ale jakoś nie miałem okazji ich złapać

Piaski szczygliczka:

kompleks dwóch zbiorników położonych na obrzerzach ostrowa wielkopolskiego, bardzo fajne miejsce dobry dostęp do wody lecz z rybami nie jest już tak ciekawie, moim zdaniem piaski to eldorado dla wędkarzy jadących tam tylko po to by wyłowić wszystkie karpie które co roku są wpuszczane, w tym roku całe 600 kg :lol: choć ostatnio słyszałem o kilku karpiach chyba jakichś niedobitkach bo miały po 3 kg ;), kilka lat temu podczas remontu wyłowiono całą rybę ze zbiorników, oczywistym jest fakt że pewnie nie wszystka wróciła do wody, łowłem tam w tym tygodniu, wynik leszcze do 25 na białego ;(, kilka lat temu dość dobrze brał karaś i karp na kukurydzkę.

Biadki:

kompleks trzech bardzo ładnie zagospodarowanych glinianek, trudo mi coś powiedzieć o tej wodzię byłem tam tylko kilka razy, lecz mam bardzo miłe wspomnienia, wspaniała atmosfera, 2 szczupaki, karaś, płocie lin,

to chyba wszystko, może nie są to jakieś istotne szczegóły, liczę na bardziej doświadczonych moczykijów ;) pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

W tym... tzn. ubiegłym roku byłem na Szałe z 7 razy ze spinningiem ("murek", stanica, raz łódka, "portki"), za każdym razem miałem kontakt z rybą - o wymiarowego szczupaka nietrudno, a łowienie sandaczyków i okonków jest wręcz banalne. W obecnym sezonie temu zbiornikowi poświęcę najwięcej czasu - w przeciwieństwie do "mojej" Prosny jest mniej chimerycznym i wiele prostszym.

Czy ktoś się orientuje, jak wygląda rzecz z odcinkiem Pokrzywnicy za tamą? Słyszałem, że ma on tam także potencjał... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.