Skocz do zawartości
tokarex pontony

zalew SZAŁE koło Kalisza


Mike_Mil

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Trzeba, trzeba, jak każdy. :razz: Zero rezultatów - nic nie złowiłeś? Czy może nie to, co chciałeś? Jaką metodą? Może nie trafiłeś w dzień? Wiesz... las podobno znacznie odstaje od "murku" albo "portek", piszę "podobno", ponieważ nigdy od jego strony nie łowiłem i nieprędko tam się zapuszczę. :>

Witam, Kolegę. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to tylko jeden zbiornik w okolicy co można posiedziec i połowić nie wiem jak wygląda łowienie od strony Trojanowa nigdy tam nie siedziałem,może trzeba będzie spróbowac w tym roku nobo gdzie tu jechac w okolicy Ostrowa Wlkp i Kalisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Spokojnie, spokojnie. :wink:

We wtorek ruszam na Pokrzywnicę za tamą (za Szałe). Następnie celuję w Prosnę, a nad sam zalew skoczę w przeciągu trzech tygodni - oczywiście do Trojanowa, tam lód powinien puścić w pierwszej kolejności. Do czerwca uganiam się za okoniami z przerywnikami na klenia i jazia, i - później - szczupaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dziś się wybrałem. Szałe do połowy zamarznięte. Wiatrzysko straszne i z okoniami też strasznie - strasznie źle. Twistery i rippery białe, perłowe, motor oil, herbata z pieprzem, denaturat, seledynowe, przyniosły raptem jedno niemrawe puknięcie, a wczoraj - podobno - świetnie brały pod lodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam mianowicie co do szałego jest to bardzo rybne jeziorko jest tu każda ryba i śmiem twierdzić że na rekord polski w zeszłym roku brał dobrze sandacz i to nie mały padło troche ładnego węgorza i suma z leszczem niema żadnego problemu tak jak z karpiem ,jeśli ktoś się wybiera na dłuższy wypad polecam nęsenie miejscowe (kukurydza,konopie,pelet i kulki zróbcie mieszanke,lub zanęta Lorenca sprawdza się rewelacyjnie na tym akwenie) a napewno ładnego leszcza czy karpia złapiecie,a co do miejsc to trzeba dobrze czytać wode to wyniki będą,co do łowienia od strony ulicy czyli od tamy w kierunku restouracji KTW to mósicie uwarzać bo idą pod wodą stalowe liny ok 60-70m od brzegu,a dalej jest już ok.Natomiast jeżeli ma ktoś łódke to polecam połowić nad starym korytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z dzisiaj, lód puścił w 99,9%.

p3240039.th.jpg

p3240040.th.jpg

p3240038.th.jpg

p3240037.th.jpg

Woda zaczyna odżywać po ciężkiej zimie, czasem coś się spławi , podpłynie do powierzchni, uaktywniło się także sporo żyjątek w postaci owadów wodnych i ich larw. Gorzej ze współpracą z wędkarzem, to że biorą płotki i karpie to pewnie wiecie, niestety okonie jeszcze nie poczuły wiosny. Udało mi się jednak trafić sandaczyka i odnotować na szczytówce kilka trąceń i puknięć. W Prośnie podobnie, białoryb ruszył z kopyta, a okonie... swoje. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

skanuj0004-2.jpg

Prace muszą być wykonane przy pełnym opuszczeniu wody w zbiorniku... Ciekawe, jak długo przyjdzie czekać na odbudowanie rybostanu? Ciekawe również, dokąd oddelegują szczupaki i sandacze, oby chociaż trochę z nich posłano do Prosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów z okolicy.

Nieciekawe wiadomości, co do czyszczenia szałe. Czy naprawdę nie mają innego sposobu? U nas w Ostrowie podeszli do kwestii Piasków w zupełnie inny sposób. Stworzono system kilku studnii głębinowych, które są odpowiedzialne za nawadnianie czystą wodą i utrzymywanie stałego poziomu wody. Od czasu powstania tego systemu stan biologiczny wody poprawia się, a m.in. rybostan nic na tym nie traci, a wręcz przeciwnie, zyskuje. Może nie jest to idealny sposób, i dość długotrwały proces, ale na pewno mniej radykalny.

Przy okazji, na jakie ryby polecacie nastawić się w kwietniu nad zalewem Szałe? Jakie są waszym zdaniem najlepsze przynęty i zanęty? I co sądzicie o miejscówkach w okolicach stacji PKP Kalisz Winiary (na załączonym obrazku oznaczona literką "A") i czy trudno z samej stacji dostać się nad wodę?

Pozdrawiam. :wink:

post-9097-14544972521433_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zostałem zapewniony przez Pana Macieja ze sklepu wędkarskiego "Zaczep", że bagrowanie bagrowaniem, lecz rybom nic nie grozi i nie będą nigdzie przenoszone. :))))

Piter, nic specjalnego, moi ziomkowie celują w karpia, płoć i leszcza. Necą bodaj Lorpio - ciemną płocią i karpiem, przynętą na ogół jest pinka, pinka z zanęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy u was na forum i mieszkam w Kaliszu :)

Dawido wierzysz w to ? Bo ja osobiście wiem jak odbywało się spuszczanie wody i co działo się z rybami podobnie jak w gołuchowie jak naprawiano lej przy tamie ...

Ludzie dosłownie bili się o ryby ...

Jeśli nie bd przenoszone to co bd czyścić 1 strone szałego od trojanowa do połowy ??:|

A jeśli przeniosa to wpisza na papierku jak zwykle tyle tu tyle tu a w rzeczywiscości wiekszość trafi na domowa patelke ...

Kalisz nie mógł się nigdy dogadać z opatówkiem i taka jest prawda ...

Co się działo gdy teraz zaczeły karpie żerować ? wedkarz na wedkarzu i ile szło tyle brali ...

Na szałe niby są ryby ale wiekszosć wedkarzy po woli omija zalew z daleka ze wzgledu na totalny syf i nie ład ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegę.

Informacja pochodzi od prezesa Kalisz Miasta, a to właśnie koło - jak pewnie wiesz - jest gospodarzem Szałego, więc mam powody, żeby patrzeć z optymizmem na to całe - nadchodzące - zamieszanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym iż kolo kalisz miasto zarzadza szałe

Ja zwróciłem uwage jak to do tej pory się odbywało ...

Powiedz mi czy dotarła do Ciebie informacja o kłusolach którzy tłukli pradem od strony trojanowa ?? Działo się to z 3-4 tyg temu

Pozdrawiam

Ps. Kiedyś można się spotkać nad woda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic o tym nie słyszałem, wypytam przy najbliższej sposobności. Co do kłusownictwa to sporo tego już na Prośnie, starając się wczoraj podejść klenia, kilku łebków z wahadłami i dość pokaźnymi twisterami. A i nie zapominajmy, że w niektórych wędkarskich już wystawili żywce.

Ale prądem? Przecież tam wciąż ktoś siedzi, zostali ujęci?

Pozdrawiam.

PS. Na ryby piszę się prawie zawsze (maj będę miał z lekka obciążony - sesja, ale za to czerwiec szykuje się wolną amerykanką :smile: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to elegancko my szykujemy się ekipa z innego forum na spotkanie nad woda wiec jak coś dam Ci znać ...

Nie wiem czy zostali ujeci ... Wiem iż taka sytuacja miała miejsce ...

Ja wtedy siedziałem w murowancu a moi znajomi na szałe i od nich ta informacja ...

Nie chciało mi się wierzyć zbytnio ale kilka dni pozniej na muro gadałem z wedkarzami ta sama informacje przekazali ...

Ps. Co do żywcy twisterów moge jedynie napisać BO TO POLSKA ....

Ps2. Byłem wczoraj na szałe i połapałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.