Skocz do zawartości
tokarex pontony

Malerzowice


Krah

Rekomendowane odpowiedzi

No własnie słyszał ktoś o tym wyrobisku ? A może ktostam łowi jak oceniacie to łowisko ? Mi siepdooba ze wzgledu na sandacze jeśli ktoś z ok., Nysy to chętnie na priv moge opisać droge na ten stawik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Oczywiście mówimy o wsi Malerzowice Wielkie, w której znajduje się ogromne wyrobisko pożwirowe mniej więcej wielkości moich okolicznych Rokitek.. Same wyrobisko jest wodą dość czystą, z ciekawie ukształtowanym dnem, gdyż jak na wyrobisko w części od strony starorzecza Nysy Kłodzkiej znajdującego się może 250 metrów od samego wyrobiska, głębokość jest dość niewielka i sięga na dość sporej przestrzeni 2-4 metrów, po przeciwnej stronie ukształtowanie dna dosć różnorodne, głębokość wahająca się w granicach 6-11 metrów, miejsca od strony stawu owocniejsze w brania sandacza, który w porach nocnych na żer wybiera jednak stronę z tego co mi świta południową zbiornika, tj. od strony starorzecza.. Za samą wsią są dwa, lub nawet trzy niewielkie stawy, w których ponoć występuje dość sporo ładnego lina.. Ale więcej o samym wyrobisku, byłem tam niestety tylko 3 dni, ale polecam jednak stronę od starorzecza, brania leszcza, średniej wielkości karpia, a w porze nocnej pod brzeg podchodzi sandacz.. jako przynęte polecam trupka okonia, bynajmniej ja lowiłem na okonia, z braku laku dobry kit, a że innej drobnej ryby nie mieliśmy, łowiliśmy na okonia.. 3 dni ale owocne, połowiliśmy i karpia i leszczyka i sandacza, co najlepsze pamiętam brak brań w porach zmierzchu, natomiast zaczynały się po północy i trwały do godziny 9:00, a z rozmów z tubylcami wychodziło także na to że na łowisku występuje dość sporo ładnego okonia, a i na boczny troczek w godzinach popołudniowych brały patelniaczki. A że byliśmy tam 2 lata temu, nic nie znaczy, bo znajomy jeździ tam na weekendy, w tym roku był już kilkukrotnie ma jakąś rodzinę rodzinę w Lewinie a to od Legnicy dość niedaleko i pozwala sobie na weekendowe wyjazdy co jakiś czas, wody na około dość sporo w dodatku wyjątkowo rybnej wody i z tego co mówił w samym Lewinie Brzeskim jest jakaś żwirownia, ale tego już dokładniej nie wiem, nie wypytywałem, ale napewno pod koniec września wyrażę chęć zabrania się na "doczepkę" razem z Krzyśkiem, kto wie, może się uda.. A co do wypadu, słysząc z opowiadań, nie wybieraj się tam samotnie, znajomy mówił coś o tym że lubią tam ludzie podejść i "zaopiekować" się nie swoim sprzętem, więc albo siekierka, albo we dwójkę, lub większą grupą się wybierzcie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade z dziewczyną.... co do opiekowania siesprzętem to nic...bo zawsze ktosznajomy siedzi blisko (chyba większosć znam już ? ), a co do reszty brania nie sąjuż takie jak wtedy :( co roku coraz mniej jak mówi tubylec. Co do okonia potwierdzma na spining w ciagu 20 min 5 sztuk powyżej 40 cm . jeden miał chyba jakieś 45 byłęm w szoku jak to widziałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam wszystkich. Mieszkam jakieś pięć kilometrów od tego wyrobiska i to i owo wiem z autopsji bądź z rozmów z miejscowymi kolegami po kiju. Opis dna kolegi DaTeo00 jest jak najbardziej prawidłowy i faktycznie od strony starorzecza (nazywany przez nas Stawem Mazura) jest dużo dużo płyciej aczkolwiek ciężko tam łapać za dnia w lecie, gdyż wiele ludzi uważa to miejsce za plaże. Okoni jest na prawdę dużo tylko trzeba trafić w dobre miejsce i w ławice, czasami jak stałem ze spiningiem w wodzie po kolana to mniejsze sztuki podgryzały mi stopy :smile: . Co więcej woda jest dosyć czysta, brania okoniowe na spinning nie są tu rzadkością, a wymiary 30-40 centymetrów to norma. gorzej ma się sprawa z białą rybą. W tym roku jeżeli chodzi o moją wiedzę karpie, leszcze, karasie, płocie, itp. średnich rozmiarów były rzadkością. Jest dużo drobnicy i są duże, naprawdę duże okazy. Widziałem zapłakanego wędkarza w tym roku, który łowił na proteinę jedno wędzisko zniknęło mu w wodzie, a drugie złamał przy zacięciu. Osobiście widziałem ogromnego zdechłego leszcza leżącego na brzegu - gigantyczny był. Słyszałem teorię wyjaśniającą taki stan rzeczy (brak średniej wielkości ryb). Ponoć jest tam sporo suma, który wszystko powyżerał i faktem jest, że na znajdującej się na środku wyspie, na której kiedyś roiło się od ptactwa, zostało kilkanaście sztuk (winą także obarczane są sumy). Jednakże powtarzam że jest to tylko teoria. Będę miał okazje w lipcu sprawdzić jej słuszność, gdyż zakupiłem konkretny sprzęt i nastawiam się na typowe zasiadki sumowe i na nic innego. W każdym razie zapraszam na nasz piękny zbiornik, tylko powtarzam jak już to z mocnym sprzętem żeby później nie wyklinać, bo szkoda konkretnego brania. Co do wspomnianego Stawu Mazura to rzadko tam łowię. jest tam sporo szczupaka i sandacza, a i karp sie trafi, problemem jest tylko duża ilość zaczepów. a tego właśnie nie lubię. Na wyrobisku praktycznie wszędzie jest piaseczek i idealne dojście do brzegu. Jeżeli ktoś potrzebowałby jakichś informacji, bądz pomocy to jestem zawsze do dyspozycji. Zapraszam również na zasiadki sumowe, mam wielki sześcioosobowy namiot agregad i dostęp do naszej hurtowni browaru (tanie piwko 5% upustu) :grin: . Jak coś to pisać. I połamania kija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

kwas, Witam Kwas:)Mam pytanko bo byłem z soboty na niedziele na malarach ale tych od strony drogi na sandała ale lipka poprostu nie wiem na których bierze lepiej ,karpik tam brał ale mały,ktoś mi mówił ze na tych starych jest też obok jakiś zbiornik jak je obejdziesz przez lasek,poprostu nie wiem gdzie i na jaka rybe najlepiej,mieszkasz nie daleko,dlatego też prosze o pomoc gdzie na sandała a gdzie na karpia.bo w lipcuu byłem na tych chyba starych z dwoma pomostami i taka wysepka tak troche jakby w polach,prosze o opis bo naprawde nie wiem,gdzie mozna dobrze połapać sandała czy okonia w listopadzie na którymzbiorniku,i czy ten zbiornik obok starych to jest ten staw mazura.pozdrawiam pacior 1985.mój email marcinn1985@poczta.onet.pl

ps. na którym teraz zbiorniku można połapać drapieżniki,nawet można sie razem wybrać pozdrawiam i dzieki za odpis szczególowy pozdrawiam,jak możesz to wyślij mi opis na mojego maila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

witam

Czy mogę prosić o jakieś aktualne info odnośnie tego łowiska , planuje się tam wybrać niebawem na weeked . Najlepiej jakby się dało podjechać autem na stanowisko, jedziemy z nastawieniem na sandacza i karpia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 11 months later...
  • 4 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.