Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kamień Pomorski - zapytanie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Duży nurt jest na Świńcu ? Zazwyczaj łowię na jeziorach i nie wiem czego się spodziewać zbytnio :wink:

Może jakieś kanały, albo nieduże jeziorka są w okolicy ?

W zeszłym roku byłem w okolicach Chrząstowa na jakimś kanale chyba, ale wszystko było przekopane, bo go regulowali. Stróż pokazywał mi co wyciągali z dna to się przeraziłem. Wszyscy chyba na szarpaka tam łowią :???:

Wstawiaj skrócone linki z googla, jak z lewej strony mapy klikniesz ikonę łańcucha to możesz wybrać krótki link.

Świniec to niby rzeka ale płynie jak kanał ;).

P.S. A co takiego wyciągali? Bo ciekaw więc napisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 298
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przepraszam za opóźnienia w odpisywaniu, ale z doskoku mam internet ostatnio ;)

Widziałem sporo kotwic ok. 20-30 cm średnicy na sznurach. Poza tym kilka rzutek, reszta to pozrywane przynęty spinningowe, spławiki etc.

Podobno rzeka miała być regulowana do samego ujścia, ale nie wiem czy już skończyli czy dalej kopią. W zeszłym roku koparka na pontonach pływała, a na brzegach pełno wybranego z dna mułu i problem z miejscami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowy na forum, przebywam w okolicy Kamienia Pomorskiego kilka dni, posiadam pozwolenie PZW, jestem mobilny i prosiłbym was o polecenie kilku fajnych miejsc pod spinning (głównie blaszka i woblery) z brzegu w okolicy. Byłem dziś na kanale przy wyjeździe z Kamienia podpytać, ale jak na złość nikogo akurat nie było :D

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za opóźnienia w odpisywaniu, ale z doskoku mam internet ostatnio ;)

Widziałem sporo kotwic ok. 20-30 cm średnicy na sznurach. Poza tym kilka rzutek, reszta to pozrywane przynęty spinningowe, spławiki etc.

Podobno rzeka miała być regulowana do samego ujścia, ale nie wiem czy już skończyli czy dalej kopią. W zeszłym roku koparka na pontonach pływała, a na brzegach pełno wybranego z dna mułu i problem z miejscami.

Dzięki za odpowiedź, tak sobie myślę, że grzebiąc w takich osadach melioracyjnych (pomijając zapach ;)) można znaleźć ciekawe rzeczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po majówce. Jak obiecałem napiszę kilka słów po powrocie :)

W piątek pojechaliśmy na Świniec około 8 rano. Niemiłosiernie wiało, więc poszliśmy na przeciwną stronę od parkingu, żeby wały trochę nas osłaniały. Złowiłem 2 płotki i 2 krasnopióry (około 15-20cm) + 2 jazgarze na gruntówkę, a kolega z nudów łowił na czerwonego robala w brzegu okonki po 10cm.

Od mostu na ul. Dziwnowskiej do Grabowa woda jest płytka, zarośnięta w brzegu grążelem. W dalszym odcinku jest wyregulowana (wspominałem o pływającej w zeszłym roku koparce wcześniej).

Pytałem napotkanych wędkarzy o jakieś ciekawe miejsca. Jeden polecił mi wodopój koło Grabowa ( https://goo.gl/maps/5XZCa ). O 5.30 w sobotę skrobaliśmy szyby w samochodzie (było 0 stopni) i około 6 byliśmy nad wodą. Tak jak i dzień wcześniej wszędzie pełno spinningistów, ale bez sukcesów skończyli dzień.

Przeszliśmy się kawałek i rozłożyliśmy sprzęt na ciekawym rozwidleniu ( https://goo.gl/maps/1hBtQ ). Około 7 nad ranem słoneczko ładnie już smażyło, a do 14 zdążyliśmy wręcz poparzyć sobie twarze... Głębokość wody w granicach 3-4 metrów i słaby nurt. Brania były bardzo zmienne, a właściwie wyglądało to tak jakby raz na 30 minut przepływało małe stadko płoci i dwie z nich nadziały się na haczyk. Łącznie złowiliśmy 13 płoci (same samce, część wytarta, a część nie) od 15 do 20 centymetrów, a reszta to takie do 10cm. Żywca pogonił tylko okonek, ale poza zabiciem płoteczki nic więcej nie zrobił.

Od samego początku ciekawiło mnie dlaczego w brzegach leżało sporo zdechłych leszczy. Miejscowi wspominali o kłusownikach łowiących na szarpaka i prąd. Wydaje mi się, że tam to jakaś plaga chyba jest, a nikt z tym nic nie robi.

W razie pytań walcie śmiało :) Pozdrawiam ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 months later...

Krymi197, widziałem osobę, która łapała ochotkę, ale z jakim wynikiem nie mam pojęcia, 2-3 tyg temu łapałem na Grabowie, przeważał krąp, płoć z mniejszym skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

byłem dzisiaj w strone jak się jedzie Grabowa ii co moge powiedzieć MAsakra ludzie uciekali z łowisk na samym przyjściu mówili że nie ma sensu się rozstawiać , lecz musiałem sam to sprawdzić ,,, lipa ani jednego brania ani grunt ani spławik .... odbywały się zawody wędkarskie na 25 osób jeden pan miał 1dną ukleje ...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam widzę, że trochę tu cisza nastała.

Mam pytanie czy ktoś poda koordynaty , gdzie w kamieniu najlepiej połowić o tej porze - czytałem o "pompach" o jakimś "moście" ale podajcie koordynaty to łatwiej znaleźć będzie. Nigdy tam nie byłem a bym się przejechał tym bardziej, że piastowski kanał zniszczyli, że tak powiem i koniec z łowieniem na grunt a na spławik ??? sam nie wiem.

Proszę o odpowiedzi, gdzie się wybrać w okolicach Kamienia Pomorskiego na płoć - tę morską oraz czy już mogę liczyć na brania  i ewentualnie na co bierze ??

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie ma chętnych do odpisania.

Z tego co wiem to na kanale jest cisza trzeba po prostu trafić ogólnie nie ma że jedziesz i połapiesz może być ze będzie brała tylko ukleja albo krąp i to bez znaczenia czy jesteś na pompach czy na Trzebieszewie ogólnie w tym sezonie wolę jeździć na ine połowy dużo lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.